Skocz do zawartości

Znacie te kapslownice?


selerfeler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem kapslownicy stołwej. Na jednym portalu aucyjnym znalazłem takie oto oferty:

 

http://allegro.pl/pr...3921388932.html

http://allegro.pl/pr...3921357532.html

http://allegro.pl/pr...3921329303.html

 

Czy ktoś z was używa może, którejś z powyższych lub widział je w działaniu i mógłby podzielić się wrażeniami? Chodzi o to czy one tylko wyglądają ładnie czy są może użyteczne;)

Nie warzę strasznie dużo ale Greta już mi się rozpadła, i inwestycja na poziomie 2x Greta jest jeszcze do zaakceptowania.

Będę wdzięczny za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że warto dać 20 zł więcej i kupić grifo hd jak na razie lepszej kapslownicy nie wymyślili jeżeli myślisz jednak o czymś innym zwróć uwagę żebyś mógł sprawnie ustawiać wysokość kapslownicy. REGINA wydaje się mieć taką samą przekładnię co grifo hd, więc z tych trzech wybrałbym Reginę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grifo Heavy Duty to naprawdę ekstra kapslownica. Dopłacasz trochę więcej, ale nie przejmujesz się wysokościami butelek, lecisz jak w skrzyni stoją :-) ( ps. moją było trzeba nasmarować na początku )

Edytowane przez piwosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wiedziałem że będą wszyscy polecać grifo...

Bo na razie grifo HD to najlepsza kapslownica na forum, b. dużo osób ją ma i chwali. Ale te kapslownice widzę pierwszy raz.

Z zasady działania ta pierwsza bardzo podobna do grifo hd, pozostałe podobne do zwykłej grifo.

Kapslownica to taki sprzęt gdzie nie za bardzo ma się co psuć... Ja bym zaryzykował i kupił tą pierwszą, z przekładnią ślimakową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wiedziałem że będą wszyscy polecać grifo...

Bo na razie grifo HD to najlepsza kapslownica na forum...

 

Spodziewałem się podobnej reakcji. Nie mniej też zastanawia mnie czy przypadkiem ta pierwsza kapslownica nie ma wysuwanego trzpienia z gniazdem, co mogło by rozwiązywać problem z różną wysokością butelek o tej samej pojemności.

 

Co do HD to troche odstrasza mnie konstrukcja, pewnie musi ważyć swoje, no i dostępność HD jest ograniczona. Jak do tej pory znalazłem ją w 2 e-sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z różną wysokością butelek tej samej pojemności występował przy grifo. W grifo HD już nie ma tego problemu, i w tej pierwsze z tych które podałeś też ten problem nie powinien występować. Jak dla mnie wyglądają one identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z pierwszego linka ma regulację wysokości tak jak zwykla grifo - dziurki i trzpień do ustawiania. To nie jest ten sam patent co w HD, ramię głowicy kapslującej jest na obrazku krótkie przecież.

A HD trochę waży, ale bez przesady - w plener się jej nie zabiera ;-) jest wystarczająco stabilna i wystarczy że stoi na równej powierzchni - przykręcać nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kapslownice Handy jeszcze nią nie kapslowałem warki bo aktualnie fermentuje mi Pils ale tak na sucho wygląda bardzo solidnie blacha z której jest zrobiona jest bardzo gruba wysztko także nie żałuje zakupu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem kapslownicy stołwej. Na jednym portalu aucyjnym znalazłem takie oto oferty:

 

http://allegro.pl/pr...3921388932.html

http://allegro.pl/pr...3921357532.html

http://allegro.pl/pr...3921329303.html

 

Czy ktoś z was używa może, którejś z powyższych lub widział je w działaniu i mógłby podzielić się wrażeniami? Chodzi o to czy one tylko wyglądają ładnie czy są może użyteczne;)

Nie warzę strasznie dużo ale Greta już mi się rozpadła, i inwestycja na poziomie 2x Greta jest jeszcze do zaakceptowania.

Będę wdzięczny za każdą informację.

Ja używam tej drugiej (nawet nie wiedziałem, ze nazywa się Ornelia ;) ). Zakapslowała już chyba koło 120 warek i nic jej nie dolega. Mogę polecić z czystym sumieniem.

 

Co do problemów z koniecznością dopasowywania jej do wysokości butelek to radzę sobie tak, że napełnione butelki ustawiam wg. wysokości (od najwyższych do najniższych). Zaczynam od tych wysokich i jak dochodzę do niższych butelek to obniżam głowicę. Do zakapslowania całej warki wystarczą ze cztery, pięć regulacji wysokości, w sumie jakieś 10 sek. regulacji. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD Grifo też ma minusy, o których już raz mówiłem, trzeba ją smarować co 2-3 warki bo trzeszczy i piszczy jakby z kogoś pasami skórę zdarli i po drugie powoli i nie ubłagalnie przekładnia ślimakowa w niej się też wyciera, do tego rdzewieją głowice w niej bardzo mocno trzeba uważać, żeby wytrzeć ją po kapslowaniu. I tak w tej cenie dla mnie HD Grifo wygrywa :) Pamiętajcie że każdy sprzęt się zużywa w trakcie użytkowania, nie ma rzeczy nieśmiertelnych i nawet super mocna Grifo kiedyś będzie trzeba wymienić! Kapslownice z linku wyglądają porządnie, polecałbym jednak pierwszą bo może nie potrzebna będzie regulacja wysokości głowicy jak to jest w HD Grifo. Widziałem na żywo kapslownice z trzeciego linku kolega był zadowolony z niej, tylko minusami jest regulacja wysokości do butelek głowicy oraz to że jest trochę nie stabilna przy kapslowaniu - kiwała się na boki, ale dwie śruby i kawałek deski do której została przykręcona załatwił sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapslownice z linku wyglądają porządnie, polecałbym jednak pierwszą bo może nie potrzebna będzie regulacja wysokości głowicy jak to jest w HD Grifo.
Na moje oko to zakres kaslowania bez przestawiania głowicy na kolumnie będzie taka jak przy pozostałych.

 

Zamykanie butelek odbywa się dzięki płynnemu obracaniu ramieniami podczas którego głowica zamykająca porusza się w górę i w dół dzięki czemu możemy zamykać butelki o różnej wysokości od 11cm wysokości do 37cm.
Tyle opis sprzedawcy, mnie brakuje jednak ponad 26cm ślimacznicy w głowicy (jeśli faktycznie miała by działać jak Grifo).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czołem. 
Mam nadzieję, że nie postępuję niewłaściwie podpinając się pod ten temat. 
Moja Greta po 5 warkach odmówiła współpracy i rozlew z 30min wydłuża się do 2,5h. Teraz inwestuję w garnek więc trochę szkoda mi 150zł na Grifo HD. Dlatego zainteresowała mnie Regina. Czy jest to również sprzęt "na lata" i czy kapslowanie jest całkowicie bezproblemowe? O regulację wysokości się nie martwię bo robię małe warki (12-14L) i kapsluję je zawsze w jeden rodzaj butelek (segreguję wg kształtu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.