Skocz do zawartości

[Blog Dori] Starter drożdżowy – prosta instrukcja ze zdjęciami


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Bardzo ciekawy i przejrzysty artykuł.

 

Przy okazji - Jak długo powinien pracować taki starter dla pilsa 12 BLG na mieszadle?

Może dałoby się stworzyć jakąś orientacyjną tabelę dla różnych gęstości początkowych.

No i jeszcze czy propagacja suchych i płynnych przebiega tak samo?

Edytowane przez Kerni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że taki tutorial ze zdjęciami lepiej zrobić nie dla ludzi którzy mają kolby i mieszadła, tylko raczej słoik i dobre chęci. :) Jeśli ktoś ma kolbę i mieszadło - takie sprzęty nie znajdują się w standardowym wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego - to pewnie kilka starterów już zrobił potrząsając słoikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że taki tutorial ze zdjęciami lepiej zrobić nie dla ludzi którzy mają kolby i mieszadła, tylko raczej słoik i dobre chęci. :) Jeśli ktoś ma kolbę i mieszadło - takie sprzęty nie znajdują się w standardowym wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego - to pewnie kilka starterów już zrobił potrząsając słoikiem.

 

Mówisz masz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - Jak długo powinien pracować taki starter dla pilsa 12 BLG na mieszadle?

Może dałoby się stworzyć jakąś orientacyjną tabelę dla różnych gęstości początkowych.

No i jeszcze czy propagacja suchych i płynnych przebiega tak samo?

 

Odpowiedzi na Twoje pytania są tutaj:

http://www.wiki.piwo.org/Przygotowanie_starter%C3%B3w_dro%C5%BCd%C5%BCowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma kolbę i mieszadło - takie sprzęty nie znajdują się w standardowym wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego - to pewnie kilka starterów już zrobił potrząsając słoikiem.

 

Ja nie robiłem ani jednego startera a mam kolbę i mieszadło.

Jak coś zaczynam robić to staram się od razu porządnie - przez to czasami trochę potrwa to zanim w ogóle zacznę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego rdzeń był osobno dezynfekowany zamiast od razu wrzucony do kolby?

Nie ma drugiego dna ;) Po prostu wcześniej o tym nie pomyślałam... Oczywiście można od razu wrzucić rdzeń do kolby i ugotować go :)

 

 

Wydaje mi się, że taki tutorial ze zdjęciami lepiej zrobić nie dla ludzi którzy mają kolby i mieszadła, tylko raczej słoik i dobre chęci. :) Jeśli ktoś ma kolbę i mieszadło - takie sprzęty nie znajdują się w standardowym wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego - to pewnie kilka starterów już zrobił potrząsając słoikiem.

Nie ma wielkich różnic w robieniu startera w kolbie na mieszadle, a w słoiku z "ręcznym potrząsaczem". W uwagach wyjaśniłam jak zrobić starter bez mieszadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może głupie pytanie, ale dopiero planuję zacząć zabawę ze starterami (mieszadło już do mnie jedzie :) ), a szukam i odpowiedzi nie widzę (może źle szukam, ale kto pyta nie błądzi).

Czy kolba na mieszadle ma być otwarta i zaciągać powietrze z otoczenia? Nie grozi to infekcją? (Juz widze te wszystki cuda z powietrza żrące moje piwo :P )Czy kolba powinna być cały czas przykryta (folią, korkiem czy czymkolwiek innym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w pierwszym poście.

Dopiero teraz wpadłam na to, żeby sobie otworzyć zdjęcie :roll: a tam jak byk - kolba przykryta folią :lol: Nie ma to jak przytomność w pracy :D

 

Folia nie jest ponoć najlepszym rozwiązaniem, ale jest łatwy i bardzo praktyczny sposób. Lepsze są korki z gąbki. Ale tutaj jest problem z kupnem i utrzymaniem w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdybym zamiast ekstraktu spróbował zatrzeć mini warkę to ile g słodu potrzebowałbym, żeby otrzymać ten litr brzeczki o gęstości 6-7 BLG? Z tego co policzyłem w BT wychodzi mi 150 g, ale nie jestem przekonany czy obliczenia są prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dostarczanie tlenu starterowi to tutaj trochę jest o tym: http://www.piwo.org/topic/13023-starter-fotorelacja/#entry264246 .

Myślę że zastosowanie korka z rurką fermentacyjną nie zaszkodzi starterowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.