Skocz do zawartości

Klon Perły Eksport, czyli jak piwo tanio uwarzyć


full-light

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega-bloger, ale nie piwny, był tam również. Najlepsze piwa jakie Perła zaserwowała to Koźlak i nowy Zwierzyniec, ogólnie, z tego co opowiadał, bardzo przyjemny wyjazd i Perła stanęła na wysokości zadania (piwo bez ograniczeń, jedzenie, rezerwacja w lokalach, zwiedzanie browaru plus upominki przy opuszczaniu browaru). Poczekajmy co napiszą blogerzy stricte piwni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel Marynka lub Lubelski, drożdże W34/70.

 

Piwo przelać do zielonych butelek i wystawić na światło, pojawi się owy charakterystyczny zapach.

Nie chodzi mi aby sklonować perłę eksport ale aby uzyskać piwo z tym charakterystycznym zapachem. Nie chce mi się wierzyc w to że to jest efekt tzrymania piwa w zielonym szkle, bo takie nuty jak perła ma również grolsch ale już lech, carlsberg czy pilsner nie mają, pomimo że sa lane w zielone butelki. Jeżeli jest to tzw. skunks to wcale mnie odstrasza taka nazwa , podoba mi się ten zapach i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi aby sklonować perłę eksport ale aby uzyskać piwo z tym charakterystycznym zapachem. Nie chce mi się wierzyc w to że to jest efekt tzrymania piwa w zielonym szkle, bo takie nuty jak perła ma również grolsch ale już lech, carlsberg czy pilsner nie mają, pomimo że sa lane w zielone butelki. Jeżeli jest to tzw. skunks to wcale mnie odstrasza taka nazwa , podoba mi się ten zapach i tyle.Jeżeli jest to tzw. skunks to wcale mnie odstrasza taka nazwa , podoba mi się ten zapach i tyle.

Mnie kiedyś przypominał zapach pewnej rośliny z rodziny konopiowatych (z której zresztą pochodzi też chmiel) ;) No cóż, nie jest to tylko przypadłość Perły czy Grolscha. Tuborg, Peroni, Heineken również, wszystkie są w zielonych butelkach i miały ten zapach. Przypadek? Nie sądzę. Najlepiej zrób eksperyment i rozlej to samo piwo do butelek zielonych i brązowych. Jedną brązową i jedną zieloną postaw na parapecie w nasłonecznionym miejscu. Otwórz obie jak zajdzie słońce.

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel Marynka lub Lubelski, drożdże W34/70.

 

Piwo przelać do zielonych butelek i wystawić na światło, pojawi się owy charakterystyczny zapach.

Nie chodzi mi aby sklonować perłę eksport ale aby uzyskać piwo z tym charakterystycznym zapachem. Nie chce mi się wierzyc w to że to jest efekt tzrymania piwa w zielonym szkle, bo takie nuty jak perła ma również grolsch ale już lech, carlsberg czy pilsner nie mają, pomimo że sa lane w zielone butelki. Jeżeli jest to tzw. skunks to wcale mnie odstrasza taka nazwa , podoba mi się ten zapach i tyle.

 

Czy przypadkiem jeśli do produkcji piwa był użyty przetworzony ekstrakt chmielowy to skuksa być nie powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy przypadkiem jeśli do produkcji piwa był użyty przetworzony ekstrakt chmielowy to skuksa być nie powinno?

Są specjalne modyfikowane ekstrakty używane właśnie przy produkcji piw które potem rozlewane są w butelki zielone bądź przeźroczyste. Ich użycie znacznie ogranicza powstanie "skunksa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi aby sklonować perłę eksport ale aby uzyskać piwo z tym charakterystycznym zapachem.

 

Za ten efekt zdecydowanie odpowiada zielone szkło. Intensywność zapachu zależy stricte od czasu naświetlenia. Być może lechy, które próbowałeś miały mniejszy kontakt ze światłem. Zatrzyj sobie warkę i rozlej w zielone szkło. Pytanie tylko czy to aby na pewno dobry pomysł. Przy piwach o znikomych aromacie, jak Lech czy Perła jest to jakiś wypełniacz dla pustego piwa. Przy domowym, aromatycznym wyrobie skunks jest wadą i przeszkadza. Tak czy siak, próbuj. Bez eksperymentu nie ma wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi aby sklonować perłę eksport ale aby uzyskać piwo z tym charakterystycznym zapachem. Nie chce mi się wierzyc w to że to jest efekt tzrymania piwa w zielonym szkle, bo takie nuty jak perła ma również grolsch ale już lech, carlsberg czy pilsner nie mają, pomimo że sa lane w zielone butelki. Jeżeli jest to tzw. skunks to wcale mnie odstrasza taka nazwa , podoba mi się ten zapach i tyle.Jeżeli jest to tzw. skunks to wcale mnie odstrasza taka nazwa , podoba mi się ten zapach i tyle.

Mnie kiedyś przypominał zapach pewnej rośliny z rodziny konopiowatych (z której zresztą pochodzi też chmiel) ;) No cóż, nie jest to tylko przypadłość Perły czy Grolscha. Tuborg, Peroni, Heineken również, wszystkie są w zielonych butelkach i miały ten zapach. Przypadek? Nie sądzę. Najlepiej zrób eksperyment i rozlej to samo piwo do butelek zielonych i brązowych. Jedną brązową i jedną zieloną postaw na parapecie w nasłonecznionym miejscu. Otwórz obie jak zajdzie słońce.

Teraz mnie olśniło! Rzeczywiście to zapach "zioła"! Ale w takim razie to powinno się nazywać raczej skun bez "S" na końcu. Bo skun to inne określenie zioła. Jeśli o mnie chodzi to lubie taki zapach. Zaznaczam że nie palę i nie zaciągam się. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zapach to 3-metylo-2-buteno-1-tiol. Związek ten jest bardzo spokrewniony ze związkiem, które wydzielają skunksy (3 metylobutantiolem). Stąd nazwa skuns, że to się niektórym z marihuaną kojarzy nic na to nie poradzę. Dla mnie syf, ale jak to mówią jeden woli pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakładanie takiego tematu jest bez sensu. Na forum jest kilka tego typu zapytań, generalnie robi się śmietnik. Co innego gdyby ktoś napisał: 'proszę o recepturę piwa z lat 80~90 Puławski w bączkach' albo 'Słoneczne z Jędrzejowa' (niech złośliwcy nie dopisują). To byłby temat dobry, również dla archeologów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.