Skocz do zawartości

Witam z Przemyśla


Mariusz_74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam się Mariusz, piwo lubię pić jak wszyscy. Przygodę z piwowarstwem rozpoczynałem od brewkitów ot takie to wychodziło, brewkit + 1kg cukru tydzień fermentacji, tydzień, dwa w butelkach i po zawodach (mam jeszcze w domu kilku wspólników do picia), nawet nie liczę tych warek, kolejny stopień wtajemniczenia "zacieranie" - a co to takiego ? dopiero wtedy natrafiłem na forum i sobie tak teraz zacieram jestem na 19 warce, przy 15 wyczytałem o kegatorach wpadłem na fajny opis kegatora Admiro spodobał mi się i tak sobie pomyślałem a co mi tam spróbuję i się stało zrobiłem super frajda piwko zaserwować z kija :) to nic że piany dużo, myślę skrócić rurki w kegu o 1,5 cm bo zasysa mi osad. Teraz robię infuzer (randal)

post-4347-0-70510600-1390588459_thumb.jpg

post-4347-0-27902500-1390588540_thumb.jpg

post-4347-0-36620300-1390588604_thumb.jpg

post-4347-0-17184300-1390588859_thumb.jpg

Edytowane przez Mariusz_74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyciąć rurkę w kegu nic nie szkodzi

 

 

Nie przycinaj bo nie wypchniesz całego piwa, na twoim miejscu skupiłbym się na dokładniejszym rozlaniu (dekantowaniu z wiadra do kega)

Jak wielu innych piwowarów używam m.in. kegów pepsi ale nie mam problemu z osadem drożdżowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też miałem pisać, zadbaj o dobre sklarowanie się piwa i nie refermentuj w kegu tylko sztucznie nagazuj to pozbędziesz się problemu drożdży :) Niezły sprzęcik ułatwiający życie. Daj znać jak pójdzie ci z domowym randallem bo jestem zainteresowany też tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.