Skocz do zawartości

Coopers stout na cukrze zrobiony pod koniec sierpnia 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie piję, i muszę przyznać jedno, cie choroba nie smakuje mi ani ani. Myślałem że im starszy tym będzie lepszy, a tu jest wręcz przeciwnie. Bimbrownia straszliwa ... tak naprawdę to nie da się go pić. Zaraz poleci do zlewu ...

Albo ja popróbowałem zacieranego, albo ten stout to jakiś nie siakiś :)

 

iiii poleciał do oczyszczalni ;)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że stout to piwo takie jak piwo z wędzonym słodem - kochasz - albo nienawidzisz ;)

Komercyjny stout za chiny mi nie smakował a własny, jakoś uszedł.

Dlatego winy bym nie zrzucal na czas przechowywania, czy dodatek cukru. Stout wg mnie po prostu taki jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety daje bimbrem. Może to i efekt tego że nie czytałem wtedy jeszcze forum i duuuuużo za wcześnie rozlałem. Poza tym fermentowało na drożdżach coopersa i to w górnych temperaturach ich możliwości.

Jakoś własnoręcznie zatarty Milk Stout, smakuje mi bardziej. Chociaż na następny raz dam 1kg laktozy - teraz dałem 0,75 i jakoś tak jej prawie wcale nie czuć :)

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby opisać Twoje wrażenia smakowe dokładniej. W oparciu o szablon ocen z konkursów piw domowych, aby wiedzieć co jest w nim nie tak. Mój pierwszy stout, też z Coopersa' nie był jakiś wybitny, ale po 10 latach zabawy z piwem wiem jak zrobić lepszy niż Coopers'a. Mam nadzieję, że Tobie zajmie to mniej czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mnie korci zrobienie portera z chilli ;) tak mnie naszło po wypiciu grand imperial porter z chilli :) posmakował mi ot co :)

Wg mnie to trochę ciężka sprawa.

Jeżeli chciałbyś się bawić przyprawami w piwie to najpierw musiałbyś dobrze nimi operować w różnych daniach.

Potem zrobić dobry porter, a potem dopiero bawić się w dodawanie przypraw. No chyba że miałbyś jakiś sprawdzony przepis, no to hulaj dusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucha nie musi być zła. Właśnie niedawno próbowałem stout robiony ponad rok temu z puchy Coopersa. Bardzo smaczny :) Moje wrażenia: http://www.piwo.org/topic/7748-kochan-y-browar/page__st__40

Jednak mój cukru nie widział. Poza tym sam wiesz - drożdże nołnejmy i wysoka temperatura zrobiły swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jakby to było na US-05 to byłoby zupełnie co innego.

Ostatnie piwko zrobiłem na S33 i niestety dość płytko odfermentowało, z 12,5 zeszło do 5 i nie chciało nic więcej ... więc poszło w butelki.

 

Co do portera to zamierzam kupić zestaw słodów na porter 18BLG i podrasować go ostrością :)

Edytowane przez Cezary Daniluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.