Skocz do zawartości

Imperial IPA


Xpictianoc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

w puszczy wielu wątków z przepisami nie znalazłem, lub nie umiałem znaleźć jednego poświęconego Imperial IPA. Chciałbym w najbliższym czasie uwarzyć właśnie Imperiala ale dotychczasowe doświadczenie mam małe i chciałym wspomóc się waszymi radami.

Nie ukrywam że w miarę swoich mozliwości chciałbym stworzyć trunek zbliżony do I hardcore you brewDoga, bardzo owocowy, pełny smak, średnia goryczka i bardzo pijalny. Jeśli ktoś miałbym pomysł na recept i wrzuciłby go pod tematem, naprawdę bardzo byłbym wdzięczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio klony amerykańskich debeściaków . Zasypy proste sam pils+ carapis, ewentualnie mało jasnego karmelu., trochę cukru. 18lbg. chmiele to jak wolisz. Ale ilości są srogie. na 5 galonów us =19L dają z 350g. drożdze us5.

Możesz znaleść grand championa imperial ipa recepturę, jest na stronie birofilii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś anglojęzyczny, ale tutaj jest dość prosta recepta na klon Hardcore IPA . To jest flagowa IIPA z Brewdoga, wersji we spółpracy z Mikkelerem nie piłem, aczkolwiek zakładam, że może chodzić o podobny efekt końcowy.

http://www.craftedpours.com/homebrew-recipe/brewdog-hardcore-ipa-clone-homebrew-recipe

A tutaj to samo przetłumaczone i z polskimi opisami, więc bardziej przyjazne ;)

http://www.piwo.org/topic/10556-klonowanie-piw-wykaz-receptur-z-magazynu-byo/page__st__20#entry221124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć z tym, że większa część funduszy jaką chcesz przeznaczyć na uwarzenie IIPA, pójdzie na chmiel. On tutaj gra pierwsze skrzypce. Zasyp, jak już koledzy wspomnieli, nie jest zbytnio wyszukany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.