Skocz do zawartości

Milk Stout


Oukland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj biore sie za zamawianie mojego pierwszego piwa z zacieraniem wybór padł na http://homebeer.pl/pl/piwo-domowe-milk-stout-12-blg-zestaw-ze-slodow.html moje pytania

 

1.Czy to dobry wybór ?

2.Czy przypadkiem nie daja zbyt mało chmielu do zestawu ?

3. Czy Gdybym chciał zrobić 20l tego piwa uda mi sie to zrobic w 30l garze

4.Drożdże podane za najbardziej optymalne faktycznie takimi sa ?

5. Co moge zrobić by to piwo uzyskało troche więcej VOLT tak z 1% wiecej jak najmniej tracąc ze smaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak lubisz milk stout to tak. Ja wolę zdecydowanie wersję Dry.

2. Nie.

3. Tak.

4. S 04 jak najbardziej

5. Po co Ci wiecej % ? Najprosciej wygotowac bardziej brzeczke/uzyc mniej wody do wysladzania. Wtedy masz mniej piwa. Inny sposob to dodatek cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Co moge zrobić by to piwo uzyskało troche więcej VOLT tak z 1% wiecej jak najmniej tracąc ze smaku

 

Ustalenie % alk. w gotowym piwie jest raczej nie możliwe, jeżeli nie masz aparatury i doświadczenia. Nie wiadomo jak bardzo odfermentują drożdże. Z resztą, tu chyba nie o to chodzi, żeby gonić za %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem nie chodzi o pogoń za procentem :D aczkolwiek lubie mocniejsze piwa a zarazem z duzym bukietem smakow i aromatow polaczenie takie jest bardzo rzadkie dlatego chce sie dowiedziec czy jest mozliwosc podniesienia mocy aromatycznego piwa lekkiego tak zeby nie zniszczyc jego aromatu i samaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier? Robicie bimber czy piwo? Jak chcecie mieć % to uwarzcie RIS'a, portera, albo trippla.

 

Odpowiadając na pytania autora:

 

Ad 1. Kwestia gustu. Pod względem "technicznym" Milk Stout nie jest trudny do uwarzenia, poza tym ciemne piwa mają większą tolerancję na błędy.

Ad 2. 20g na 15l piwa będzie ok.

Ad 3. Tak

Ad 4. Podane drożdże są jak najbardziej ok.

Ad 5. Zwiększyć zasyp jeżeli nadal chcesz mieć 15l, albo dłużej gotować, ale wtedy będziesz miał mniej piwa.

 

0,5 kg laktozy to trochę mało, ja robiąc Milk Stouta dałem 0,75 kg, a i tak była średnio wyczuwalna, następnym razem dodam 1kg.

Edytowane przez awakening
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyć zasyp chyba słaba rada jak kolega pyta o gotowy zestaw to znaczy, że kupuje dokładnie odważoną ilość słodów.

 

Mówisz uwarzyć tripla, a tam cukru się przecież stosunkowo sporo sypie, jak w znacznej części piw belgijskich. Do RISów, czy mocnych porterów też dodaje się cukru.

 

Nie sam cukier zły tylko trzeba świadomie go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyć zasyp chyba słaba rada jak kolega pyta o gotowy zestaw to znaczy, że kupuje dokładnie odważoną ilość słodów.

 

Mówisz uwarzyć tripla, a tam cukru się przecież stosunkowo sporo sypie, jak w znacznej części piw belgijskich. Do RISów, czy mocnych porterów też dodaje się cukru.

 

Nie sam cukier zły tylko trzeba świadomie go używać.

 

No własnie, świadomie używać, czyli np. w piwach w których pożądane są nuty alkoholowe, czyli np. w mocnych piwach belgijskich. Aromat alkoholowy w Milk Stoucie nie jest pożądany. Nie spotkałem się z dodawaniem cukru do RISa, przy takiej mocy piwo to i tak musi leżakować przynajmniej pół roku, żeby alkohol się "ułożył" sypanie cukru tylko by ten proces wydłużyło.

 

Skoro kolega musi koniecznie kupić gotowy zestaw, to jedyną możliwością jest zwiększenie blg poprzez dłuższe gotowanie, kosztem zmniejszenia ilości brzeczki nastawnej.

 

Ogólnie uważam, że sypanie cukru do piw, które tego nie wymagają, tylko w celu podbicia blg jest kompletnym nieporozumieniem.

Edytowane przez awakening
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy do tego cukru macie. Owsiany z 450g inwertowanego był przyjemny już po miesiącu, teraz ma 6 tygodni i jest wyborny. Nie ma co się bać cukru, byle bez przesady.

 

Właśnie o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego co sie chce uzyskac, wydaje mi sie ze Kolega jako poczatkujacy piwowar powinien uwarzyc bez dodatku cukru aby wiedzial jaki wplyw ma zacieranie .dodatki cukrow moga to zafałszowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.