Skocz do zawartości

beczka dębowa


amap

Rekomendowane odpowiedzi

Co było w niej wcześniej? Właśnie jaka pojemność?

 

Najpierw powąchaj czym pachnie-jak pachnie ładnie to wystarczy wlać wrzątek, zaszpuntować i zostawić na drugi dzień. Zlać, powąchać, ocenić jak wygląda woda, i jeśli coś nie bardzo jeszcze, znowu nalać wrzątku i operację powtórzyć, w międzyczasie sprawdzisz czy gdzieś nie cieknie, itd. A potem można nalać czegoś, tutaj sugerowałbym najpierw czegoś mocniejszego, żeby beczkę przygotować, czyli zacząć albo od gęstego wina, albo po prostu od jakiegoś destylatu, beczka go nie zepsuje, a sprawdzi czy coś zostało w klepkach i przygotuje beczkę. Ja osobiście jak zaczynałem działalność z beczką, po wodzie-wystarczyło nalać dwa razy, wlałem od razu witbier'a, bo takie piwo miałem, później spirytus na starkę, po starce, porter, i tak na przemian. Leżakowałem też w beczkach ziołowe likiery, oraz naturalnie miody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beczka ma jakieś 15l, może więcej. zapach ma przyjemny, ale nie owocowy - jeśli coś było w niej leżakowane to pewnie coś mocnego.

w środku dosyć sucho, na dnie coś ciemnego, złuszczonego zalega (smoła?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być smoła, może być tatarak, jak nie śmierdzi, to na razie potraktuj wodą i daj na dobę. Od biedy można dać stoper fermentacji do tej wody, szczyptę, ale jak tam był alkohol, to raczej powinna być sterylna w miarę.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy można dać stoper fermentacji do tej wody

bogi, co to jest "stoper fermentacji"?

Na zdjęciu wygląda jak min 80litrów. 15litrów to na półkę jako ozdoba, kwiatuszka obok. Wihura to ma super beczkę, w galerii oglądałem.

bo ja hobbysta jestem a nie hurtownik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam ostrożność.

 

Może napisz coś więcej albo popełnij jakiś krótki artykuł, piwowarstwo rozwija się świetnie w Polsce stąd i beczki też zaczynają co raz częsciej w użyciu przez piwowarów.

 

Beczka zawsze pełna!

 

Po opróżnieniu zalewamy 1% roztworem piro, zmiana wody max co miesiąc.

Jak się raz coś popsuje w beczce w piec... Wg profesjonalnego enologa nie pomaga nic, para wodna, ługowanie NaOh, nawet rozebranie, przestruganie i ponowne wypalenie nic nie da.

Jak się rozeschnie też ciężko coś zrobić, mam taka 50l - aktualnie jest "beczką na listy" :)

Tak jak pisał Bogi polecam sprawdzić na wodzie, od razu wyjdzie co było w beczce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 sztuki po 40l i jedną 10l i wszystkie suki-bladzie są produktami beczkopodobnymi a nie beczkami- słoje układają się w klepkach "od sasa do lasa", i cieknie mimo zewnętrznego woskowania (minimalnie ale jednak). Ciekaw jestem co będzie z półtocznego leżakowania quadripla 24blg (lewam niedługo z 10l po półrocznym lezakowaniu w beczce po trójniaku wiśnio-czereśniaku), zaś w 40l "czternastka" zastąpiła nadtrójniak różak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są fajne beczki:

http://allegro.pl/beczka-debowa-po-starce-rozne-rodzaje-oryginal-i3905395794.html

 

Stosunek litr / cena bardzo dobry, sprzedającym jest Szczecińska Fabryka "Wódek STARKA".

 

Wszystko jest spoko, jest jedno ale nie wysylaja, wiec oferta dla mieszkancow zachodniopomorskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogi, co to jest "stoper fermentacji"?

http://www.winohobby...i-SpiritFerm/55 ostatni mi się przydał, bo miałem miód w beczce, który ni z tego ni z owego przeszedł w ocet, na szczęście wyłapałem go jak zaczynał smakować jak sherry fino i ten stoper bardzo mi pomógł, a potem już tylko wrzątek na 2-3 dni, analiza, nowy wrzątek i dziś beczka jak nowa, a dziś zlewam z niej Zmiotki-wczoraj cała rodzina wąchała jak pachną i pachną wybornie.

 

Są jeszcze takie cuda: http://www.1000oaksbarrel.com/index.php/accessories/care-cleaning/80-detail i http://www.1000oaksbarrel.com/index.php/accessories/care-cleaning/175-detail dostałem je razem z beczką, ale nie używałem, natomiast dałem koledze, bo miał problem i bardzo sobie chwalił.

 

Wesoły napisał jedną, koronną kwestię-beczka zawsze pełna, nie może być tak żeby nic w niej nie było, dlatego jeśli jeszcze czegoś w niej nie ma, wlej zaraz wodę.

 

Odnośnie beczkopodobnych produktów-pierwszy antałek dostałem ze Stanów, z firmy, która dostarcza beczki dla producentów tamtejszych, służy mi bardzo dobrze, a drugą beczkę mam z Pawłowianki-to dostawca największych naszych Polmosów (fakt, gdzie są te produkty, to inna zagadka) i Pawłowiankę mogę z czystym sumieniem polecić, zwłaszcza że robią beczki pod klienta i znają się na rzeczy.

 

Napisz więc co i jak.

 

Odnośnie wyprzedaży beczek po Starce, to jest zaprzaństwo i zdrada interesu narodowego. Najpierw ogłaszali upadłość, teraz niedawno ogłosili, że wracają z całą serią starek, skoro wyprzedają beczki, toby znaczyło, że mają nowe-skąd, jak nie mają kasy, albo, co jest większym prawdopodobieństwem, te stare są diabła warte i chcą po prostu zysku. A biorąc pod uwagę ile te beczki się wysłużyły, mogą się już nadawać tylko na listy, kwietniki, itd, ale nie za taką cenę.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.