Skocz do zawartości

Zielone piwo i gęstwa


Scyzoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciał bym się dowiedzieć jak to jest z tym piwem po fermentacji burzliwej, moje wątpliwości co do moich piw są następujące, pierwsze piwo jak przelewałem na cichą wydało mi się lekko kwaśne, ale olałem to zabutelkowałem, piwo było ok, ale teraz uwarzyłem kolejne piwo, co prawda troszkę poszło słodów palonych, ale z powrotem czuję tą samą kwaskowatość, a piwo wydaje się, że jest ok.

Nurtuje mnie to pytanie ponieważ chciał bym użyć gęstwy z tego drugiego, ale nie wiem czy to już kwach czy nie, i czy może lepiej zebrać gęstwę do słoika i poczekać do zabutelkowania, a czy może nie przejmować się i wykorzystać przy kolejnym piwie.

Kolejne moje pytanie wiąże się z używaniem gęstwy z ciemnego piwa do fermentacji jaśniejszego, czy mogą być jakieś złe efekty takiej kombinacji.

Edytowane przez Revelict
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Daj piwo komuś doświadczonemu by ocenił, czy to infekcja, czy po prostu ci się wydaje. Piwo w trakcie fermentacji może smakować różnie, niekoniecznie przyjemnie, acz kwaśność powinna zapalić światełko ostrzegawcze.

2. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do gęstwy to chyba nie ma co ryzykować kolejnej warki i straconego czasu.

3. Lepiej jest tak zaplanować kolejność warek by gęstwę z piwa jaśniejszego/słabszego zadawać do piwa mocniejszego/ciemniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam nikogo kto mógł by ocenić, dam komuś z rodziny może mi tak wypaczyło smak, choć może rzeczywiście dziwnie smakuje, a mi wydaje się, że jest kwaśne.

 

----edit poprawione

Edytowane przez Revelict
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda surowców i czasu, jak masz zmarnować 20l brzeczki to lepiej już się szarpnąć te 15 zł na suche drożdże. A na tą gęstwę możesz odlać 5l brzeczki, jak będzie kwas to wszystkiego nie stracisz, a jak nie to zdobędziesz doświadczenie;)

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.