Skocz do zawartości

Podłączenie wymiennika płytowego


emcede

Rekomendowane odpowiedzi

@ Atebo - już widziałem ten temat i masz ładnie to zorganizowane, niestety ja nie mam warunków na taką instalację :/

 

@ Jake - jakoś nie pojmuję o co ci chodzi z tą dziurą na samej górze bazooki.

 

Żeby było jasne to taka bazooka: 71702_Bazooka_filter_30cm_1.jpg

 

Wsadziłem do niej wężyk i później pionowo do gara. Wprawiłem brzeczkę w ruch wirowy, odczekałem trochę ale mając w myśli żeby chłodzić brzeczkę jak najprędzej to nie wszystko zdążyło opaść i później mimo że na dnie powstał spory stożek to i tak było na tyle dużo chmielin że oblepiły szczelnie całą bazookę i była konieczność czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus dla Ciebie kolego Qxa! Mógłbyś się jeszcze odnieść do pytania kolegi 05paw jak sobie radzić z chmielinami?

 

Może wybacz emcede że odzywam się nie pytany ale:

Filtr rurowy do mleka - http://www.poznancity.pl/ogloszenia-poznan/filtry-rurowe-oraz-krazkowe-do-filtracji-mleka-2513.htm

Kupisz też na alledrogo. Przeliczając na sztuki - taniocha, jednorazowo stosuję zaciskając opaską zaciskową na kraniku przy przelewaniu z kotła warzelnego do fermentora.

Idealnie filtrują, dzięki długości są nie do zapchania. No i atest do żywności jest skoro do mleka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jake - jakoś nie pojmuję o co ci chodzi z tą dziurą na samej górze bazooki.

 

 

Funkcjonalnie coś takiego, tylko spłaszczona w kierunku pionowym (prawie płaska) i w samym środku dziura od góry. I moja nie składa się z dwóch elementów symetrycznych, tylko dwóch kawałków siatki złożonych ze sobą w taki jakby wypukły ekran.

 

DSCN0388.jpg

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz regulację wody ciepłej na wyjściu? Wiem, że można regulować kranem na wejściu, ale najlepiej puścić z kranu na maksa i regulować na wyjściu - wtedy są najlepsze efekty, gdy woda przepływa turbulentnie jak to się mądrze nazywa.

 

 

 

 

 

MAm pompę z regulacją preości pompowania. Bypas - czy jakoś tak. to takie pokrętełko na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu pompy

 

http://www.jula.pl/p...iertarke-731079

 

czy taka by się nadała? Ma pracować tylko podczas chłodzenia i myślę że wiertarką będzie łatwo dopasować przepływ. Co o tym sądzicie?

Ale po co ci ta pompa? Pompa jest zupełne zbędna. Wystarczy, żeby wymiennik był nieznacznie niżej niż wypływ cieczy z gara. I tak, jak chcę schłodzić do temperatury lagerowej to jeszcze muszę przykręcać kranik na wyjściu, żeby uzyskać te 10C.

 

http://www.piwo.org/gallery/image/2083-chlodzenie/

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do tej pory miałem wymiennik podpięty bezpośrednio pod gar + grawitacyjny spływ brzeczki. Jednak przy mocno chmielonych piwach whirpool nie zawsze dawał sobie do końca radę z osadami. Więc zainspirowałem się rozwiązaniem kolegi z browaru Stary Waliszowski i zrobiłem coś jakby korytko brzeczkowe, ale nie do kadzi filtracyjnej, a warzelniczej. Z tego wiaderka pompa tłoczy brzeczkę do wymiennika. Dzięki temu można bezpośrednio przed pompą dodatkowo odfiltrować brzeczkę przy pomocy np. pończochy. Fota z profilu browaru Stary Waliszowski.

image_url-2748-1393600108.jpg

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.