Skocz do zawartości

Witam!


Neptune

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce świeżo upieczony, młody piwowar z Warszawy się kłania. :)

Piwem zainteresowałem się bliżej jakieś 3 miesiące temu, choć już od dość dawna przedkładałem piwa z małych browarów nad koncerniaki. Zacząłem wówczas chodzić do barów typu multitap, sklepów z piwem rzemieślniczym, popróbowałem innych gatunków niż eurolagery (i od czasu do czasu pils lub weizen) i ... wciągnąłem się :smilies: . Nie jest to pierwszy alkohol, którego tajniki pragnę dogłębniej zbadać, gdyż przez poprzedni rok fascynowała mnie whisky, głównie szkocka słodowa, czyli tzw. single malt. Jako, że dobrą whisky jest nieporównywalnie ciężej zrobić niż dobre piwo (chodzi głównie o czas procesu), toteż stwierdziłem, że czemu by nie otworzyć swojego mikrobrowaru?

Zaraz nabędę taki zestaw:

http://twojbrowar.pl...war-domowy.html

wraz z zestawem surowców na stouta, do którego planuję dokupić laktozę i przerobić na milk stouta.

Do tego dokupię jeszcze sporo amerykańskich chmieli na AIPĘ, którą planuję uwarzyć, oraz przyprawy do Witbiera, kolejnej warki. Niestety nie mogę tego zrobić na miejscu, gdyż warszawskie sklepy piwowarskie, z tego co patrzyłem prezentują niezwykle ubogi poziom w porównaniu z resztą kraju. Mam nadzieję, że w przypadku jakichś wątpliwości uzyskam tu odpowiedź nawet na najbardziej prymitywne pytanie i że nawarzę sporo piwa, informacjami o którym będę się tu na bieżąco dzielił. :)

Pozdrawiam :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.