Skocz do zawartości

Lokale piwne w Warszawie


awakening

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie znalazłem nigdzie na forum tematu w którym ocenie poddane zostałyby miejsca w Warszawie, w których można napić się dobrego piwa, postanowiłem taki temat założyć. Zachęcam wszystkich do podzielenia się swoimi opiniami na temat warszawskich lokali piwnych.

 

Zaczynając ode mnie:

 

PiwPaw

 

W lokalu tym byłem dwa razy i myślę, że na tym zakończy się moja przygoda z tym miejscem. Pub bardziej przypomina sąsiadujące z nim lokale zakąskowe (seta, meta, galareta itd.), wystrój nijaki, bardziej pasujący do stołówki niż multitapu oferującego piwa rzemieślnicze. Ceny na tle konkurencji znacznie zawyżone, zwłaszcza biorąc pod uwagę warunki lokalowe. Brak klimatyzacji, co przy małej powierzchni lokalu, która na dodatek zazwyczaj jest bardzo zatłoczona uniemożliwia swobodne oddychanie, a co dopiero degustacje piwa. Ogólnie odnoszę wrażenie, że lokal jest nastawiony głównie na zysk i nie ma zbyt wiele wspólnego z ideą szerzenia piwowarstwa rzemieślniczego. Ot takie miejsce gdzie można się napić dobrego piwa w warunkach podobnych do barów zakąskowych, jednak za kilkakrotnie wyższa cenę.

 

Plusy:

+ Duży wybór piw

+ Otwarty 24h (choć to raczej marketingowy bajer)

+ Dobra lokalizacja

+ Każdego piwa można spróbować za 1 zł

 

Minusy:

- Nijaki wystrój

- Mała powierzchnia lokalu

- Niekompetentna obsługa

- Brak klimatyzacji

- Wysokie ceny

 

 

Po drugiej stronie lustra

 

Mimo tego, że lokal podobno należy do tej samej osoby co PiwPaw miejsce to diametralnie różni się pod względem wystroju wnętrza i panującego tam klimatu. Lokal ten znajduję się w piwnicy starej kamienicy na Pradze, klimat tworzą ceglane ściany, uzupełnione zabytkowymi meblami i nastrojowym oświetleniem. Co prawda wybór piw nie jest tak duży jak w PiwPaw, ale na tyle duży, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Z kompetencją u obsługi bywa różnie, ale na pewno lepiej niż w przypadku PiwPaw (co zapewne wynika z mniejszej ilości piw). Ceny nie odbiegają od warszawskiej normy w tego typu lokalach.

 

Plusy:

+ Klimat i wystrój

+ Rozsądne ceny

+ Duży wybór piw

+ Duża powierzchnia lokalu

 

Minusy:

- Lokalizacja (pod względem komunikacyjnym)

- Brak klimatyzacji (uciążliwe zwłaszcza przy dużej ilości osób)

 

 

Spiskowcy rozkoszy

 

Lokal w samym centrum Warszawy, byłem w nim kilka razy, zaraz po otwarciu i wtedy jego główną wadą była mała powierzchnia (niedawno został powiększony o piwnice, co kilkakrotnie zwiększyło jego metraż). Bardzo klimatyczne miejsce (świetne ilustracje na ścianach) i znakomity wystrój. Zaskoczyła mnie czysta (ale może akurat tak trafiałem) i przestronna toaleta. Ogólnie nie mam im nic do zarzucenia, co prawda mogliby mieć trochę więcej piw na kranach, ale to już marudzenie.

 

Plusy:

+ Klimat i wystroj

+ Lokalizacja

+ Rozsądne ceny

+ Czysta toaleta

 

Minusy:

- Mały wybór piw z nalewaka

 

 

Kufle i Kapsle

 

Podczas ostatniej "wycieczki piwnej" lokal ten był drugi miejscem, po PiwPaw, które odwiedziłem tego wieczoru. Pozytywnie zaskoczyła mnie panująca tam atmosfera, mimo tego, że lokal był bardziej zatłoczony niż wspomniany już PiwPaw w środku nie czułem tak bardzo tego tłoku i nie miałem wrażenia, że nie jestem tam mile widziany i najlepiej by było gdybym szybko wypił to co zamówiłem i wyszedł, żeby zrobić miejsce kolejnym gościom. Wystrój wnętrza jak najbardziej na plus (świetny piec kaflowy i szafki za barem). Na kranach 12 piw, jednak widać, że starają się zachować dużą różnorodność stylów (co moim zdaniem jest dużym plusem). Ceny też przystępne (Artezan IPA 12 zł, podczas gdy 200 m dalej w PiwPaw to samo piwo kosztowało już 14 zł). Ponadto serwują fajne przystawki do piwa np. paluch piwny z musztardą francuska i ogórkiem konserwowym w cenie 5 zł, a w czasie mojej wizyty w ramach promocji do Smoked Cracow dodawali krakowskiego precla.

 

Plusy:

+ Klimat i wystrój

+ Lokalizacja

+ Rozsądne ceny

+ Różnorodność stylów piw

+ Smaczne przystawki

+ Czyste i duże toalety

 

Minusy:

- Lokal bardzo oblegany w weekendy

Edytowane przez awakening
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłeś na bardzo grząski grunt :)

 

PiwPaw:

+ Otwarty 24h (choć to raczej marketingowy bajer)

 

Dlaczego chwyt marketingowy? Zdarzyło mi się kilka razy zasiedzieć w pubie do godzin porannych.

 

+ Każdego piwa można spróbować za 1 zł

 

Zarówno w KiK jak i w PDSL na życzenie możesz spróbować piw z kranów za darmo.

 

- Nijaki wystrój

A mi się podoba i dałbym tu +. Gusta są subiektywne.

 

PDSL:

Co prawda wybór piw nie jest tak duży jak w PiwPaw

 

7 +/- kranów i lodówki. To jest raczej optymalna ilość. Przy 50+ kranach zwiększa się szansa, że dostaniesz stare piwo.

 

- Lokalizacja (pod względem komunikacyjnym)

 

Z metra "ratusz aresnał" dojeżdża tam każdy autobus jadący na pragę, odległość od przystanku pod "Władysławem" jest równie duża co z rotundy do KiK. Z resztą, to jest znowu rzecz względna, bo dla mnie pod względem komunikacyjnym to jest bajka ;)

 

SR:

- Mały wybór piw z nalewaka

 

Jest ich tyle samo co w PDSL.

 

KiK:

+ Różnorodność stylów piw

 

Ja akurat nie zauważyłem, żeby w KiK była większa różnorodność niż w pozostałych multitapach.

 

Co do toalet, to w każdym z multitapów trafiłem na dni, że było czyściusieńko i na dni, że był gnój.

 

A tak już abstrahując, skocz jeszcze do Chmielarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie odnoszę wrażenie, że lokal jest nastawiony głównie na zysk

Są któreś nastawione na straty?

zazwyczaj jest bardzo zatłoczona

więc chyba nie jest tak źle jak opisujesz i ani ceny ani wystrój części ludzi nie przeszkadza ,co właściciele czy barmani mają ludzi wyganiać bo komuś będzie za tłoczno ?

 

 

Minusy:

 

- Lokalizacja (pod względem komunikacyjnym)

hmmm... a może ty w złym miejscu mieszkasz ? przecież nie jest to na szczycie góry czy pustyni ,a ja mieszkam w tej kamienicy i jest dla mnie najlepsza na świecie

 

nic więcej nie piszę bo jak czytam takie coś to czepialstwo mi się załącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak studiowałem w Warszawie, nie było multi-srulti-tapów, była Browarmia, Bierhalle (gdzie można było zjeść jak człowiek, a nie jak to tutaj piszą, że są przystawki) i Babooshka (z ukraińskimi piwami i super jedzonkiem), i było bardzo dobrze, bez scierania się różnych opinii itd, a każdemu chodziło, żeby napić się piwa w fajnym klimatycznym miejscu, w dobrej cenie i w miłym, normalnym towarzystwie. A piwa zagraniczne, żeby wypić w schronisku na spokojnie były w Bomi, parę półek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiwPawu nie traktowałbym w kategorii pubu, w którym można posiedzieć kilka godzin, a raczej sklepu z możliwością degustacji na miejscu. Ceny są różne, raz niższe, raz wyższe niż u konkurencji, ale czasem trafia się możliwość kupna piwa na wynos taniej niż w sklepie :).

 

Takie pytanie: czy w KiKu są piwa w butelce?

Edytowane przez elroy
cały temat przeniesiony do HydeParku, niestety nie ma na forum na razie innego adekwatnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe opinie...

 

ja nie zgodziłbym się w/s Spiskowców (po rozbudowie klimat gdzieś zginął)... no może mam bardziej krytyczną opinię Kufli i Kapsli...

 

autorowi tematu proponuję odwiedzić Chmielarnię ;-) No a jeśli chodzi o klimat to chyba nic nie pobije Gorączki Złota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piw paw

+ Otwarty 24h (choć to raczej marketingowy bajer)

To nie bajer. Znaleźć w niedzielę o 12 czynny lokal z dobrym piwem jest trochę trudne... Mi się podoba to posunięcie

- Wysokie ceny

Eee? Miejscami tańszy od KiK, a na wynos mają atrakcyjne ceny, niewiele wyższe niż w sklepie.

- Brak klimatyzacji

Nie wiem, kiedy tam byłeś, ale ostatnio się nieco poprawiło w tej kwestii

 

Do tego dodałbym plus, że można wziąć piwo z kranu do butelki.

 

PDSL

- Lokalizacja (pod względem komunikacyjnym)

166 blisko staje, niedaleko dworzec wileński, PKP stadion... To że od dużego węzła komunikacyjnego jest z 600m do pokonania piechotą nie oznacza, że lokalizacja jest kiepska (bo nie jest)

 

do tego lokalu dodałbym plus o piwnych poniedziałkach, gdzie z kranów leje się browar za 5/7pln (?).

 

KiK

+ Różnorodność stylów piw

na 12kranów 6 to jakieś IPA-sripa. Mają ciekawe piwa, ale z tą różnorodnością bym się nie zapędzał...

 

 

Z lokali zawierającymi dobre piwo to trzeba tez odwiedzić Chmielarnie (świetna kuchnia), Gorączka Złota (niesamowity klimat i dobra kuchnia), Cuda na kiju, delirium nocturn... Nie mówiąc o knajpach z samymi butelkami, jak małe piwo czy solec :). Trochę się tego porobiło, jest parę miejsc w Wawie w których można coś spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś wyjątkowego pecha, albo nadmierne wyobrażenia, ale za każdym razem gdy zamawiam piwo w KiK pieniądze sa inkasowane zas na piwo muszę czekać 10-15minut uporczywie i wielokrotnie się o nie upominajac... Zawsze mi się zdawalo ze jeśli jest problem z piana to to jej problem, zbiera się ja szpatulka i wyzwala. Lokal aspiruje do bycia kulturotworczym w kwestii kultury piwnej, powinien po pracować nad ta kultura w swoich kadrach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KiK bywam rzadko, bo zazwyczaj jest tam masa ludzi i nie ma nawet jak stanąć przy barze. Wtedy odwrót na Piw Paw lub Cuda na Kiju. A jak jedzenie+piwo to tylko Gorączka Złota (bardziej głodny) lub Chmielarnia (bardziej spragniony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.