Skocz do zawartości

Full Aroma Hops , Carlberg


Grzecholina

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem to piwo dwa razy, teraz chciałbym zamienić chmiele na iunge i zrobić SMASH, wystarczy przeliczyć wartości GPH z receptury i będzie ok?

 

Iunga 12,5 % granulat chmielenie na 20 litrów

19 g na 90`

10 g na 15`

3 g na 5`

i 3 g na zimno

 

Takie proste przeliczenie ma sens i czy wyjdzie z tego sensowne piwo, bo że piwo wyjdzie to wiem ;)

 

robił ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak przeliczone, jak to przeliczać? Jakieś propozycje ile chmielu dać?

Zastanów się co mają alfakwasy do rzeczy przy chmieleniu na zimno, które nie daje IBU.

Na aromat zostawiasz ilość chmielu tak jak jest, tak samo na 15', dodatek na 90' korygujesz tak żeby wyszło zakładane IBU, jak nie chce wyjść to zamiast 90 wrzuć na 60 albo i 45 minut.

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ktoś próbował kiedyś robić Full Aroma Hops na drożdżach hybrydowych? Będę warzył na K-97 za jakiś czas i szukam innych receptur żeby gęstwę móc spożytkować jak należy :) (a poza tym mam na stanie odpowiednią ilość słodów i chmieli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował kiedyś robić Full Aroma Hops na drożdżach hybrydowych? Będę warzył na K-97 za jakiś czas i szukam innych receptur żeby gęstwę móc spożytkować jak należy :) (a poza tym mam na stanie odpowiednią ilość słodów i chmieli)

Bardzo dobrze wspominam to piwo: http://www.piwo.org/topic/9948-zasadniczo-browar/?p=297523 jest też dobra opinia z zewnątrz.

Dużo kwiatków, trochę owoców. Widzę, że nie ma T otoczenia nawet, więc nie wiem na ile z drożdży a na ile z chmielu, ale piwo było bardzo porządne.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu rozlalem coś podobnego w butelki na drożdżach California larger. Po nie całym tygodniu piwo już prawie nagazowane w smaku całkiem fajne podobne do FAH robione przeze mnie na us05.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś próbował kiedyś robić Full Aroma Hops na drożdżach hybrydowych? Będę warzył na K-97 za jakiś czas i szukam innych receptur żeby gęstwę móc spożytkować jak należy :) (a poza tym mam na stanie odpowiednią ilość słodów i chmieli)

Bardzo dobrze wspominam to piwo: http://www.piwo.org/topic/9948-zasadniczo-browar/?p=297523 jest też dobra opinia z zewnątrz.

Dużo kwiatków, trochę owoców. Widzę, że nie ma T otoczenia nawet, więc nie wiem na ile z drożdży a na ile z chmielu, ale piwo było bardzo porządne.

 

A w jakiej temperaturze fermentowałeś? Wstępnie planowałem zejść do 13-14 stopni żeby uniknąć nadmiernych estrów, przyznam szczerze, że nie jestem fanem kwiatków w piwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.