Skocz do zawartości

Full Aroma Hops , Carlberg


Grzecholina

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi stylami to może troszkę pojechałem, wszystko zależy od Ciebie. Ja np nie przelewam weizenów i piw, z których nie potrzebuję gęstwy. Do własnego zdania dojdziesz po pewnym czasie.

 

beti i to jest właśnie taka sama odpowiedź jak moja tylko inaczej sformułowana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to w tym wszystkim chodzi ,że ja jestem zupełnym przeciwieństwem apteki,[swoje chleby sery,kiełbasy robię na "oko"-wychodzą nawet dobre ] Wina robię na jednych drożdżach-Bayanusy ,a tu czym więcej czytam,tym bardziej się boję ...a w sumie to myślę,że to nie jest takie trudne i "jakie se uwarze takie se wypije"-oczywiście proszę nie brać tego tak dosłownie -podstawowych zasad trzeba się trzymać ,tylko ja dopuszczam sporą dozę tolerancji

 

[możecie mi mówić Beti -nie poprawiam tych ,którzy piszą do mnie per -on]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam idealne resztki aby zrobić to piwo.

pilzneński 4,0 kg

S-04

magnum granulat 30 g. 8,8 % alfa

lubelski granulat ok. 50 g. 3,2 % alfa

lubelski granulat 50 g. 4,5 % alfa

 

Podpowiedzcie jak chmielić ?

Zastanawiam się również czy dać lubelski na 7 dni na cichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie jestem początkujący i mam pytanie. Co zrobić w sytuacji gdy warzyłem FAH zgodnie z receptura i po wystudzeniu wyszlo mi 14l piwa. Czy mogę dolać przegotowanej wystudzonej wody aby uzupełnić do 20l? Brzeczka przed wysładzaniem miała 20Blg a wyslodzilem do 3Blg, doprowadzilem do wrzenia i tak 90 minut gotowalo sie. Dlaczego mam tak malo piwka?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, jeśli po wysłodzeniu, a przed gotowaniem miałeś 18 litrów i 13 blg to w trakcie gotowania odparowało Ci jakieś 4 litry (na podstawie tego co napisałeś wcześniej). W ten sposób ekstrakt też masz teraz większy niż 13 Blg.

 

Zmierz ekstrakt tego co masz w wiadrze. Na tej podstawie będziemy mogli Ci powiedzieć ile dolać wody by go "rozrzedzić" do 12 blg. Dolać możesz zwykłej wody źródlanej z butelki lub wodę przegotowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz za sobą dwie warki, z czego jedna bardzo bardzo udana, mianowicie AIPA 18Blg - moje pierwsze w zyciu, które uwarzylem, dalo mi motywacji - wyszlo genialne. A druga Warka to Weizen, który troszkę kuleje. Dlatego postanowiłem zrobić cos prostszego. Mam nadzieje, ze nie zawiodę się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodze w dol z temperatura, obecnie mam 19 a planuje zejść do 17

 

Robert, jeśli mogę dać Ci radę, to temperaturę fermentacji podnoś z czasem... Zaczynaj nisko np. 14-15°C przez pierwsze powiedzmy 3-5 dni, a potem podnoś do nawet 20-21°C pod koniec burzliwej. Odnoszę się tutaj do piwa, które robiłeś (FAH), ale też również do wielu innych ale...

 

Obniżając temperaturę w trakcie fermentacji sporo ryzykujesz... Przede wszystkim to, że piwo nie odfermentuje tak jak powinno. Ja bym już zostawił tak jak jest do końca burzliwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trzymać piwko na burzliwej? No i na cichej tez wolalbym wiedzieć jakie czasy maja być ;)

Tak długo, aż drożdże wykonają swoją robotę.

 

Jeżeli zamierzasz zlewać na cichą to poczekaj, aż zniknie piana (choć niektóre szczepy potrafią trzymać czapę piany, mimo zakończenia dawno fermentacji), a piwo zacznie się klarować. Zazwyczaj trwa to trochę ponad tydzień.

Jak chcesz być pewien, czy piwo można już zlewać to po kilku dniach zmierz dwukrotnie gęstość, z odstępami ok 3 dniowymi, jeśli nie będzie zmian tzn. raczej można bezpiecznie zlewać.

 

Ja osobiście jeśli robię normalne ale z niezbyt wysokim blg, to trzymam piwo w wiadrze 3 tygodnie, chyba że to pszenica, to zazwyczaj leci w wiadro po ok. 2 tygodniach.

O ile nie potrzebuję gęstwy, albo nie chmielę na zimno to nigdy nie przelewam na cichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.