Skocz do zawartości

warzenie alt`a


migdal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Właśnie fermentuję Alt`a i mam wątpliwości co do temperatury farmentacji cichej (zalecana 4 st.C, z tego co poczytałem na forum kilka osób w tej temp. fermentowało). A przecież w zestawie BA dołączono drożdże górnej ferm. Safbrew S-33, które teoretycznie w tej temp. nie pracują.

Mam prośbę o opinie na ten temat Koleżanek i Kolegów.

Na razie przelałem na cichą (Blg zjechało z 13 do 6) i potrzymam kilka dni w temp ok. 15 stC, a potem zobaczymy.

Pozdrawiam!

Migdał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Właśnie fermentuję Alt`a i mam wątpliwości co do temperatury farmentacji cichej (zalecana 4 st.C, z tego co poczytałem na forum kilka osób w tej temp. fermentowało). A przecież w zestawie BA dołączono drożdże górnej ferm. Safbrew S-33, które teoretycznie w tej temp. nie pracują.

Mam prośbę o opinie na ten temat Koleżanek i Kolegów.

Na razie przelałem na cichą (Blg zjechało z 13 do 6) i potrzymam kilka dni w temp ok. 15 stC, a potem zobaczymy.

Pozdrawiam!

Migdał

A ile trwała burzliwa, bo coś mi się widzi, że zdecydowanie zbyt krótko. Na cichą, akurat w tym wypadku powinieneś zlać dopiero po osiągnięciu gęstości docelowej, czyli IMO nie wcześniej niż 4°Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam! Także mam pytanie co do fermentacji Alt`a. Może moje obawy wynikaja z tego, iz drożdże zadałem do zbyt wysokiej temperatury - około 35°C . Ale przeczytałem na forum, że fakt ten nie powinien stanowić większego problemu. Fermentację prowadziłem na początku w temperaturz 18°C - jednak poprzez ochłodzenie temperatura sadła w pomieszczeniu do 15-16°C . Po 4 dniach odfermentowało do 6 °Blg z 12. po dniach odfermentował do 5°Blg. Wpadłem na pomysł, że przeniesienie fermentora w cieplejsze miejsce poprawi skuteczność odfermentowania czy mam rację czy poczekać jeszcze chwilę( 2 dni) i przelewać na cichą. Czytałem również, że Alt nieodfermentuje zbyt mocno więc może nie popadać w panikę.

 

p.s. Jest to mój pierwszy post na forum, zatem witam wszystkich piwowarów i prosze o zrozumienie w ewentualnych błędach początkującego:)

Edytowane przez michpych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie fermentowałem górniaki (koelshe i grodzisze na drożdżach wayast koelsh) właśnie w temperaturze 15-16 stopni piwa wychodziły dobre, nie było problemów z niedofermentowaniem. Zalecałbym chyba więcej cierpliwości. Burzliwa u mnie trwa minimum 7 dni, ale nic nie stoi na przeszkodzie wydłużyć ją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przelałem swojego ALT'a na cichą. Na burzliwej zeszło do 2-2.5°Blg (drożdże German Ale) i stało w temp ok 18°C . Cichą przeprowadzam w temp 15-16°C - postoi sobie z 10 dni....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.