Skocz do zawartości

Jak uzyskać wędzonkę a'la Schlenkerla Rauchweizen


Howser

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wykorzystujac temat zapytam jak starzeje sie domowe, wedzone piwo? Czy jest to piwo, ktore 'lubi' a przynajmniej nie przeszkadza mu stosunkowo dluzszy okres przechowywania, nie zatraca wedzonego charakteru czy tak jak piwa chmielone na zimno/pszeniczne roznego rodzaju przeznaczone jest raczej do w miare szybkiej konsumpcji?

Miałem jeszcze do niedawna w mojej skrzynce pt. archiwum Grodziskie i Wędzone 65% zasypu. Wędzonkę w aromacie czuć naprawdę mocno, a smak bardzo się ułożył, nie był już tak intensywny, ale właśnie tak przyjemnie ułożony. W dalszym ciągu zdcydowanie wędzony ;) Z Grodziskim było podobnie, także śmiało można przechowywać, a nawet bym zalecał kilka flaszek odłożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm..... zwykle robię to piwo jako wysłodzinowe, a nie jako osobną warkę, mogę zaproponować coś takiego:

 

Zasyp:

Pils (Bestmalz)- 2,2kg

monachijski (Bestmalz)– 1,5kg

Caramelpils (Bestmalz) – 0,5kg

Aroma (Bestmalz) – 0,5kg

Karmel 150 (Strzegom) - 0,1kg

 

Sybilla 30g -60'

Sazz 30g -15'

Śliwka Wędzona - 500g -15'

 

Drożdże w/g uznania, najlepiej neutralne górnej fermentacji np: Danstar Nottingham

 

OG=14blg

jest to zasyp na Rauchbiera (całkiem udanego), gdzie słód wędzony wymieniłem na pilsa. Żeby nie był za jasny można zwiększyć ilość karmelu 150 do 0,3kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem książkę "Smoke Beers - Ray Daniels and Geoffrey Larson"

Znalazłem tam przepis (przynajmniej zasyp) na klon "Ligthning Flash White Smoke Weizen", nie jest to Schlenkerla Rauchweizen, ale może pomoże w ułożeniu właściwej receptury.

 

Przepis na 5gal:

Słód pszeniczny (weyermann) - 2,9kg

Słód Wędzony (weyermann) - 1,4kg

 

Chmiel Hersbrucker 24g - 60' (17 IBU)

Drożdże pszeniczne

 

Zacieranie:

67C - 60'

 

OG= 13blg

FG= 4blg

 

Jeżeli chcesz zrobić coś bardziej wędzonego, tak jak robi to Schlenkerla, proponuję zamienić słód weyermann'a na steinbach'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód Wędzony (weyermann) - 1,4kg , fajnie, akurat razem z żeberkami uwędziłem na śliwce 2kg jęczmienia. Na test dam komuś kompletnie bez znajomości tematu kilka ziaren słodu aby poczuł smak. Jest plan na kolejne wędzone piwko . Leszczu+, jak jeszcze coś znajdziesz to pisz śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliwki daję w całości, jak znajdę to nawet z pestkami.

 

Zastanawiam się czy te pestki nie dają jakiś nieprzyjemnych posmaków w większej ilości. Jedyne śliwki wędzone, jakie znalazłem były z pestkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając doświadczenie w produkcji nalewek wiem że aby wydobyły się niepożądane substancje z pestek to po pierwsze musiałyby długo w piwie przebywać, po drugie alkohol musiały być mocniejszy. Ten tydzień czy dwa nić nie robi na pestkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tydzień czy dwa nić nie robi na pestkę.

ale o czym ty mówisz? Ja cały czas piszę o wrzucaniu śliwek na ostanie 15' gotowania, a nie na cichą.

 

sorry, myślałem o czym innym a piszę o czym innym :)

...a poza tym - piłeś, nie pisz :P

pomroczność jasna mnie dopadła przez chwilę po piwkowaniu :)

 

Oczywiście te 15` nic nie przeniesie z pestek i będzie tak jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytając "Smoke Beers - Ray Daniels and Geoffrey Larson" trafiłem na kilka fragmentów dotyczących w Schlenkerlii. Między innymi jest trochę danych dotyczących Rauchweizen:

 

Zasyp :

Słód jęczmienny wędzony Bukiem

Słód pszeniczny nie wędzony

(Chyba w stosunku 50/50 - nie jest to napisane, ale wspominają, że ma być słabiej wędzony, w porównaniu do Rauch Marzen)

OG= 13,2

Chmiel (ale jaki?) dodawany tylko na początku gotowania.

17-18 IBU

 

Podają, że warzony z użyciem podwójnej dekokcji

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używał już słodu wędzonego od bestmaltz i coś moze mi napisac na jego temat?

 

Używałem, ale piwa są jeszcze na cichej. Ogólnie aromat po burzliwej mają świetny, wędzonka stonowana, bardziej drzewna niż szynkowa i torfowa, jestem zadowolony z niego, ale poczekamy na efekt w piwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.