Skocz do zawartości

Fermentacja Milk Stout


aniolhc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Krążył tu jakiś czas temat o milk staucie ale nie mogę go znaleźć :/.

 

Piwo zrobione 6.01.

Warka 20L, według zestawu miało wyjść 12 blg wyszło 17 blg (nie wiem jak :) ) Dodatek laktozy 500g podczas chmielenia.

 

12.01 piana opadła, 7blg. Dzisiaj 16.01. nadal 7blg i nie zanosi się, że spadnie.

Przelewam na cichą po powrocie z pracy ale i tak pewnie już nie dofermentuje więc moje pytanie do Was czy można to śmiało butelkować jeśli po cichej nadal będzie 7 blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój milk też zatrzymał sie na 7blg. Tydzień temu zabutelkowalem. Z samej laktozy masz ok. 1.5blg cukrów niefermentowalnych. Napisz jeszcze jak zacierales? Możesz również zrobić test odfermentowania. Ja robiłem i nic już u mnie nie spadło.

 

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackson - spławki działa dobrze bo już (dopiero) czwarte piwo. Surowców było tyle:

  • Słód pilzneński 1,8 kg
  • Słód monachijski 2 kg
  • Słód karmelowy jasny 0,3 kg
  • Słód karmelowy ciemny 0,3 kg
  • Słód barwiący 0,2 kg i jęczmień palony 0,3 kg
  • Laktoza 500 g

 

Może chłopakom się sypnęło więcej bo nie ważyłem tego przed robotą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można to śmiało butelkować jeśli po cichej nadal będzie 7 blg?

 

Ja ostatnio robiłem Milk Stout i też końcowe Blg miałem 7 (oczywiście z laktozą włacznie) przy butelkowaniu także chyba się często tyle zdarza. Niedawo otwierałem jedną butelkę (2 tyg. refermentacji ale w temp. ok 17C) i nagazowanie było słabe (dawałem 3g glukozy na 0,5L) także na granaty się nie zanosi ;) .

Edytowane przez micd84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.