Skocz do zawartości

Fermentacja


Oukland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóz dzisiaj przyszedł mi Brewkit Brewmakers Lager. Na stronie pisze ze jest to piwo dolnej fermentacji jednak na instrukcji dolaczanej do brewkitu nie ma ani slowa a temp fermentacji jaka powinna być. I tutaj mam pytanko jaki jest przedział temp w jakim moze piwo fermentowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zwykle do brewkitów dołączane są bliżej niezidentyfikowane drożdże nie mające nic wspólnego z dolną fermentacją. Zrób więc tak jak pisze Polo: 18-20oC będzie ok. Ale niestety nie licz na to, że otrzymasz lagera... ;)

Edytowane przez Krzyko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piwo odłożone ze dwie godziny temu ale okazałem sie chyba zbyt mało cierpliwy bo dodałem je gdy brzeczka miała 28 stopni poprzedniej warce po godzince juz sobie bulkalo teraz 2 godziny i zero. Mozna coś jeszcze zrobić czy czekać na cud czy może nie jest tak źle jak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do jutra teraz nic nie rób.

Jak rano nie będzie znaków fermentacji to też nie panikuj. Drożdże mogą wystartować nawet grubo po 24h jeżeli brzeczka nie była dobrze napowietrzona.

 

Poczekaj do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w takim wypadku moge jeszcze z tą brzeczką zrobić ?

 

Poczekaj spokojnie te 24 godziny od zadania drożdży i obserwuj. Jeśli nie ruszą, to ostrożnie wyjmij bulkadełko (tak aby woda nie wlała się do środka), postaw fermentor na piłce i rozhuśtaj go trochę, żeby natlenić drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej uzbrajam się w cierpliwość ;) a czy brzeczce nic sie nie stanie jezeli fermentacja sie nie sprawdzi a postoi ze 3 dni

?

Mojemu cydrowi nic się nie stało jak stał 3 dni( bo coś drożdże nie ruszyły ). Chyba, że złapałeś pasożyta, no to on się rozhula w te trzy dni, a nie drożdże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej uzbrajam się w cierpliwość ;) a czy brzeczce nic sie nie stanie jezeli fermentacja sie nie sprawdzi a postoi ze 3 dni

?

 

Ruszy! Nie martw się.

 

A jeśli zdarzy się taki cud, że drożdże ogłoszą strajk, to po tych 3 dniach zagotuj jeszcze raz wszystko i dodaj nowe drożdże.

 

Ale i tak ruszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej uzbrajam się w cierpliwość ;) a czy brzeczce nic sie nie stanie jezeli fermentacja sie nie sprawdzi a postoi ze 3 dni

?

Jak nie będziesz przy niej gmerał to nic jej nie będzie. Zamknij i idź na piwo, potem się wyśpij i idź do pracy bądź szkoły. Jak wrócisz fermentacja będzie w trakcie.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo i nie będą - BULKANIE LUB JEGO BRAK NIE O NICZYM NIE ŚWIADCZĄ. Już lepszym wskaźnikiem jest podświetlenie fermentora i ocena piany (jeśli jest jej totalnie brak, to drożdże mogły nie ruszyć).

masło maślane.

 

brak piany nie znaczy braku aktywności drożdży.

Witam piwo odłożone ze dwie godziny temu ale okazałem sie chyba zbyt mało cierpliwy bo dodałem je gdy brzeczka miała 28 stopni poprzedniej warce po godzince juz sobie bulkalo teraz 2 godziny i zero. Mozna coś jeszcze zrobić czy czekać na cud czy może nie jest tak źle jak mi sie wydaje

Drożdże się rozmnożą i ruszą bez obaw :) Będziesz mógł się martwić po 48 godzinach jak nie ruszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry pomysł. Najprościej wlać przestudzony syrop do wiadra z kranikiem i na to wlać zdekantowane piwo po cichej czy dłuższej burzliwej. Wymiesza się samo choć oczywiście możesz jeszcze pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.