Skocz do zawartości

2014.09.27-28 II Warszawski Konkurs Piw Domowych


Zwiazkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Ogłoszenie pełnych wyników Warszawskiego Konkursu Piw Domowych 2014 odbędzie się 11 października podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa. Dzięki połączeniu tych dwóch wydarzeńbędziemy mogli w odpowiedni sposób uhonorować zwyciężców.

Aby nie trzymać wszystkich w niepewności to jeszcze w tym tygodniu zostanie opublikowana lista piwowarów biorących udział w konursie finałowym.

 

Pozdrawiam,

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poniżej w kolejności alfabetycznej lista piwowarów których piwa zakwalifikowały się do rundy finałowej Warszawskiego Konkursu Piw Domowych 2014.

 

Dry Stout

 

Aleksandra Bakunowicz, Andrzej Żondeł

Bartosz Hajduk

Bartosz Markowski

Konrad Kurek

Leszek Jasiński

Michał Radwan

Oskar Zgoła ,Gabriela Wilczek-Zgoła

Piotr Szulawski

Piotr Gładysz

Tomasz Kosiński

Zbigniew Hajdyła

 

Saison

 

Jacek Stachowski

Maciej Brzana

Maciej Osiński

Mariusz Hausenplast

Mariusz Karpiński

Michał Barancewicz

Paweł Teodorczyk,Paweł Świdniewicz

Piotr Brzeziński

Waldemar Pitala

Wojciech Ściana

 

Marcowe

 

Adam Chrostek

Jacek Stachowski

Jan Krysiak

Jerzy Miler

Mariusz Karpiński

Michał Barancewicz

Michał Wojciechowski,Piotr Papiernik

Mirosław Gawin

Roman Nowak

Waldemar Pitala

Wojciech Ściana

 

Pszeniczne Wędzone

 

Alan Woyke

Jacek Stachowski

Konrad Kurek

Leszek Jasiński

Łukasz Kubicki

Mariusz Karpiński

Mariusz Kwiatkowski

Mirosław Gawin

Paweł Łopata

Paweł Ziębowicz,Maciej Krynicki

Przemysław Skorulski

 

Belgian IPA

 

Alan Woyke

Andrzej Miler

Bartosz Hajduk

Dariusz Piecuch

Krzysztof Czechanowski

Mariusz Karpiński

Michał Tkaczuk

Piotr Brzeziński

Radosław Bugiel

Robert Kamiński

Waldemar Pitala

Wojtek Trześniowski

 

 

Przy okazji chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim sędziom którzy sędziowali w Warszawskim Konkursie Piw Domowych. W rundzie finałowej brało udział aż 21 certyfikowanych sędziów PSPD.

 

Pozdrawiam,

 

Lukasz

Edytowane przez Zwiazkowiec
drobne zmiany poprawa literówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekleje z FB małe podsumowanie kategorii:

 

Belgian IPA

Do konkursu zgłoszona 31 piw, do finału zakwalifikowało się 12. Poziom piw był nad dość średnim poziomie choć i znalazło się kilka perełek. Wśród najczęstszych przyczyn nie zakwalifikowania się do finału była niezgodność ze stylem (brak charakterystycznych cech beligijskich i/lub nadmierna dominacja chmielu) oraz mniejsze lub większe zakażenia.

 

Dry Stout

Do konkursu zgłoszono 32 piwa, eliminacje przeszło 11. W tym roku poziom piw w tej kategorii był zaskakujący: wiele piw charakteryzowało się niską pijalnością spowodowaną błędami w procesie fermentacji, jednakże piwowarzy wykazały się dużą inicjatywą w tworzeniu receptur. Mimo, że wielu z nich na fali piwnej rewolucji starało się dorównać poziomowi piw rzemieślniczych to ich starania rozminęły się że sztywnym ramami stylu dry stout.

 

Saison

Były 32 piwa, komisja do finału zakwalifikowała 10. Poziom słaby, większość piw miała niską pijalność że względu na wysoki poziom piekących fenoli. Dużo było piw starych, utlenionych, kwaśnych i wykazujących autolizę drożdży

 

W kategorii wędzone pszeniczne zostało zgłoszonych 21 piw. Przez eliminacje przeszło 11. Zgłoszone piwa były na średnim poziomie, odrzucono wadliwe. Najczęstsze wady to wysoka kwasowość i nadmierna estrowość. Kilka piw było zainfekowanych.

 

Mnie w ogóle zadziwia to że można wysłać piwo z mocną infekcją na konkurs!!! Rozumiem, że delikatnej można nie wyczuć, ale mocną? Trochę to wyrzucanie swojej kasy w błoto bo przecież za konkurs trzeba zapłacić, a metryczka z eliminacji nic i tak nie powie takiej osobie.

 

oraz specjalne podziękowania dla osoby która przysłała granaty, może następnym razem trzeba zastanowić się nad wysyłaniem piw, które są tak mocno przegazowane.

Ja bym opublikował dane tego gagatka, żeby nie było jaj na innym konkursie, może jak trochę naje się wstydu to następnym razem przemyśli sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale czytałeś komentarze na FB ?

a kilka postów wyżej Związkowiec podał listę tyle że w kolejności alfabetycznej

wydaje mi się że jednak końcowa to już jest

 

o właśnie :)

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są już wyniki ;) Przed chwilą podano też informację że: "Zwycięzcą Grand Prix jest...Mariusz Karpiński, Wędzone Pszeniczne" no to wypada pogratulować wszystkim zwycięzcą ;) Ja kurcze znowu czwarte miejsce zająłem :D

 

 

Jeszcze wyniki podane na FB pierwszych 3 miejsc:

Dry Stout:

1. Oskar Zgoła i Gabriela Wilczek-Zgoła

2. Ola Bakunowicz, Andrzej Żondeł

3. Konrad Kurek

 

Marcowe:

1. Michał Barancewicz

2. Waldemar Pitala

3. Jacek Stachowski

Saison:

1. Michał Barancewicz

2. Jacek Stachowski

3. Paweł Teodorczyk, Paweł Świdniewicz

Pszeniczne wędzone:

1. Mariusz Karpiński

2. Łukasz Kubicki

3. Konrad Kurek

Belgian IPA:

1. Waldemar Pitala

2. Mariusz Karpiński

3. Andrzej Miler

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wolę już 6 albo 9 nie wku... tak :D

 

Hehe następnym razem :P z 4 i tak jest satysfakcja ;) Czekam na metryczkę i punktację miejsc zobaczymy ile brakowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na tylu piwowarów wydaje mi się że dużo piw nie ma,więc albo szkoda kasy,albo ludzie nie wierzą w siebie albo moją dużo samokrytyki :)

Zabrakło Ci najważniejszego "albo":

- mają głęboko... dopasowywanie swoich piw pod jakiekolwiek "wytyczne"!

 

(Co wcale nie znaczy, że mam cokolwiek przeciwko uczestniczącym w konkursach!)

:beer:

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na tylu piwowarów wydaje mi się że dużo piw nie ma,więc albo szkoda kasy,albo ludzie nie wierzą w siebie albo moją dużo samokrytyki :)

Zabrakło Ci najważniejszego "albo":

- mają głęboko... dopasowywanie swoich piw pod jakiekolwiek "wytyczne"!

 

(Co wcale nie znaczy, że mam cokolwiek przeciwko uczestniczącym w konkursach!)

:beer:

Jedni robią dla siebie a drugi chce się sprawdzić i to jest piękne w piwowarstwie domowym. Ja lubię startować w konkursach, mimo że robię to raptem od czerwca br. Owszem często wybieram sobie kategorie konkursową i warze piwo w danym stylu, ale robię to i tak po swojemu a tylko trzymam się mniej więcej wytycznych, co przy okazji jest sprawdzianem dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.