Skocz do zawartości

cascadian dark ale - prośba o opinie


jameszela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na swoim koncie mam 7 warek (4 z zacieraniem) i mam wielką ochotę na cascadian dark ale. Przeglądając forum, czytając opinie powstało coś takiego:

 

Słody:

Słód pilzneński Premium 2-5 EBC Weyermann - 5 kg

Słód karmelowy jasny Carahell 20-30 EBC Weyermann - 0,5 kg

Słód Carafa typ II 1100-1200 EBC Weyermann - 0,5 kg

Słód belgijski palony Biscuit 50 EBC - 0,25 kg

Cukier - 0,25 kg

 

Chmiele:

Chmiel Chinook - 30 g

Chmiel Cascade - 60 g

Chmiel Willamette - 30 g

Chmiel Citra - 30g

 

Drożdże:

Drożdże Safale US-05

 

Zacieranie:

67°C - 60 min - słody jasne

po negatywnej próbie jodowej Carafa - 10 min

 

Chmielenie:

30 g - Chinook - 70 min

30 g - Cascade - 45 min

30 g - Wiliamette - 15 min

30 g - Citra - 5 min

0,25 kg - Cukier - 5 min

 

Chmielenie na zimno:

30 g - Cascade

 

Czy gdzieś popełniłem błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mniej palonego. 300g wystarczy. I dodaj go na sam koniec, przed samym przelaniem do filtracji.

Nie rozumiem po co cukier.

Chmielenie na goryczke zrobil bym jedna porcja chmielu dodana na 60-70min. Dodawanie Cascade na 45 min nic nie wniesie do smaku/aromatu i jest pewnym marnotrawstwem.

Chmiel dla aromatu daj przy wylaczeniu palnika.

Rozważ zamianę chmielu. Chinnook daje fajny iglasty aromat, który dużo lepiej komponuje się z aromatami palonymi niż chmiele typowo cytrusowe. Na goryczkę możesz dać nawet jakiś "zwykły" chmiel typu Magnum, Iunga czy Perle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier? Po co? Daj 150g palonego. wywal Cascade z chmielenia na 45 min.. szkoda chmieli. Ja bym chmielił tak:

30 g - Chinook(Warrior, Millenium, Marynka coś w ten deseń) - 60 min -> na goryczkę, w zalezności jakie IBU chcesz osiągnać. IMHO uważam, że szkoda Chinook'a na goryczkę. Zaopatrz się w Warrior'a lub Marynkę

15 min - 15 g Cascade 15 g Citra

5 min - 10 g Cascade 10 g Citra

0' - hop stand w 71C przez 30 min - 15 g Cascade 15 g Citra 15 g Chnook

na zimno przez 5 - 7 dni po 20 g Cascade Citra oraz Chinook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co cukier? Jak ktoś lubi bardzo wytrawne piwo bo przez dodatek cukru drożdże nawet us-05 niżej schodzą. Mój przykład z dodatkiem cukru wynik 2 Plato z ekstraktu 16,5. Bez cukru 5,5 Plato z 17. Więc jeśli ktoś lubi bardzo wytrawne odmiany to sypie cukier. Przez to piwo wydaje mi się być jeszcze bardziej pijalne. W każdym razie w smaku jakoś nie wyczuwam bezpośrednio cukru a efekt jest w fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się delikatnie podepnę do tematu. Czy taki karmelowy może być czy lepiej zainwestować w ciemniejszy?

 

http://twojbrowar.pl...as-fawcett.htmlPytam bo chce żeby

 

Pytam bo chce żeby był w miare dobrze wyczuwalny w piwie.

Edytowane przez RobertJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się delikatnie podepnę do tematu. Czy taki karmelowy może być czy lepiej zainwestować w ciemniejszy?

 

http://twojbrowar.pl...m bo chce żeby

 

Pytam bo chce żeby był w miare dobrze wyczuwalny w piwie.

Może być, ale pamiętaj, że to nie wszystko. Musisz pomyśleć jeszcze o jakimś ciemniejszym słodzie. Może być Carafa typ III, albo jak w moim przypadku, Palone ziarno jęczmienia ale w bardzo małej ilości i dodane na ostatnie 10-5 min zacierania.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się delikatnie podepnę do tematu. Czy taki karmelowy może być czy lepiej zainwestować w ciemniejszy?

 

http://twojbrowar.pl...m bo chce żeby

 

Pytam bo chce żeby był w miare dobrze wyczuwalny w piwie.

Może być, ale pamiętaj, że to nie wszystko. Musisz pomyśleć jeszcze o jakimś ciemniejszym słodzie. Może być Carafa typ III, albo jak w moim przypadku, Palone ziarno jęczmienia ale w bardzo małej ilości i dodane na ostatnie 10-5 min zacierania.

 

Chodziło mi tylko o ten karmelowy, O reszcie już wiem. Zapytałem bo ten karmelowy mam w domu, i główkowałem czy zamawiać ciemniejszy, czy ten może zostać. Dzięki za odpowiedz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na swoim koncie mam 7 warek (4 z zacieraniem) i mam wielką ochotę na cascadian dark ale. Przeglądając forum, czytając opinie powstało coś takiego:

Czy gdzieś popełniłem błąd?

 

To sprawdzona receptura scoobiego Darth Vader, sam z niej korzystałem i muszę przyznać, że to bardzo dobre piwo. Zasypu bym nie zmieniał, co do chmielenia to można je podrasować zgodnie z sugestią mata. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.