Jump to content

Recommended Posts

Witam,

w załączniku jest screen i program w zip-ie z rozszerzeniem .jar prezentujące podstawę GUI programu. Co Wy na to? Jakieś sugestie? Jak coś jest niejasne to pytajcie.

Pozdro

Darek

HomeBrewMaster.zip

post-8354-0-74389700-1397062628_thumb.png

Edited by Tezi
  • 3 weeks later...

Goryczka, to wyliczone IBU, a wskaźnik goryczki, to stosunek IBU do gęstości brzeczki podstawowej (przelicznik tutaj - http://www.piwo.org/...160#entry180706), mówiący poniekąd o faktycznym odczuciu goryczy w piwie. Szukanie nie boli ;)

Edited by Mesive
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jeszcze nie upadł i mam nadzieję, że nie upadnie :) Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu niestety (przez pracę) i przez to trochę projekt odsunąłem na bok, ale niedługo postaram się coś wrzucić nowego ;) już mam praktycznie zrobione całe GUI. Teraz trzeba będzie się wziąć za bazę danych, na początek bardzo ubogą tylko na potrzeby późniejszych testów i można kodzić dalej :)

• 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

A ja powiem tak. Po przeczytaniu kilku dobrych książek traktujących o warzeniu piwa nie jest potrzebny program, no chyba, że jakiś kalkulator/przelicznik aby tworzenie receptury zajmowało mniej czasu, ale to przecież właśnie w tym tkwi cała przyjemność. Dla kogoś kto ma jakieś pojęcie o piwie programy są zbędne.

Hmm... A jakie jest Twoim zdaniem podstawowe zastosowanie programu jeśli nie przeliczanie Blg, IBU, koloru + przechowywanie receptur i magazynu?

Może czegoś 'nie czuję' w tym sporcie, ale zawsze mi się wydawało że właśnie taka jest idea tych programów... Nie mają zastępować umiejętności i wiedzy piwowara, tylko przyspieszać tworzenie receptur.

Edited by adamsky
  • 2 months later...

Chętnie użyję programu, w szczególności jeśli autor podejdzie do tematu "elastycznie", budując go na opiniach doświadczonych piwowarów. Chętnie pomogę oczywiście:

Ja bym chciał aby program generował gotowy plik txt z nastawami temperatur do mojego sterownika...