Skocz do zawartości

Program do warzenia


Tezi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w załączniku jest screen i program w zip-ie z rozszerzeniem .jar prezentujące podstawę GUI programu. Co Wy na to? Jakieś sugestie? Jak coś jest niejasne to pytajcie.

 

Pozdro

Darek

HomeBrewMaster.zip

post-8354-0-74389700-1397062628_thumb.png

Edytowane przez Tezi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Goryczka, to wyliczone IBU, a wskaźnik goryczki, to stosunek IBU do gęstości brzeczki podstawowej (przelicznik tutaj - http://www.piwo.org/...160#entry180706), mówiący poniekąd o faktycznym odczuciu goryczy w piwie. Szukanie nie boli ;)

Edytowane przez Mesive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeszcze nie upadł i mam nadzieję, że nie upadnie :) Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu niestety (przez pracę) i przez to trochę projekt odsunąłem na bok, ale niedługo postaram się coś wrzucić nowego ;) już mam praktycznie zrobione całe GUI. Teraz trzeba będzie się wziąć za bazę danych, na początek bardzo ubogą tylko na potrzeby późniejszych testów i można kodzić dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

A ja powiem tak. Po przeczytaniu kilku dobrych książek traktujących o warzeniu piwa nie jest potrzebny program, no chyba, że jakiś kalkulator/przelicznik aby tworzenie receptury zajmowało mniej czasu, ale to przecież właśnie w tym tkwi cała przyjemność. Dla kogoś kto ma jakieś pojęcie o piwie programy są zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A jakie jest Twoim zdaniem podstawowe zastosowanie programu jeśli nie przeliczanie Blg, IBU, koloru + przechowywanie receptur i magazynu?

Może czegoś 'nie czuję' w tym sporcie, ale zawsze mi się wydawało że właśnie taka jest idea tych programów... Nie mają zastępować umiejętności i wiedzy piwowara, tylko przyspieszać tworzenie receptur.

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chętnie użyję programu, w szczególności jeśli autor podejdzie do tematu "elastycznie", budując go na opiniach doświadczonych piwowarów. Chętnie pomogę oczywiście:

Ja bym chciał aby program generował gotowy plik txt z nastawami temperatur do mojego sterownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.