Skocz do zawartości

Fermentor


Gość franc

Rekomendowane odpowiedzi

"do prac malarskich, remontowych, budowlanych"

 

niektórzy uważają, że plastik to plastik :)

 

Ta azbest też kiedyś był bardzo dobrym materiałem budowlanym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałem że (...), do startera lejecie olej- nie szkodzi pianie?

Ale nie doczytałeś, że nie leje się oleju tylko dodaje jakieś mikrogramy a to zasadnicza różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o te wiadro?

 

--- heh, coś link nie działa. O te w/w wiadro?

Działa tylko niezacytowany link, czyli ten w oryginalnej wiadomości. A propos wiader z LM to kiedyś mieli chyba jakąś akcję "przynieś wiadro konkurencji to Ci wymienimy na nasze" - jak na castoramowych nie ma sztućców... :P

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek miałem w rękach wiadro z LM - ma wytłoczony symbol sztućców

Potwierdzam mam te wiaderka z Leroy i mają symbol dopuszczenia do kontaktu z żywnością. To są wiaderka firmy Jokey, jak większość naszych fermentorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba wspomagać sklepy piwowarskie :)

 

Może nie tyle co "trzeba" ale "warto" - bo to się opłaca. W każdym razie takich wiader w tychże sklepach nie ma stąd posiłkować się trzeba innym, dostępnym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba wspomagać sklepy piwowarskie :)

 

Przede wszystkim trzeba wspomagać własną kieszeń, a nie cudzą. Akurat w 3city nie ma ani jednego sklepu stacjonarnego dla piwowarów z surowcami i ze sprzętem, więc jak mam zamawiać fermentor za 25-30zł ze sklepu internetowego plus 15-20zł za przesyłkę, to dziękuję, ale wolę kupić wiadra z Castoramy, w której to regularnie bywam. No i jeszcze na plus dla castoramowych wiader zauważyłem, że mają szczelniejsze połączenie wiadro-pokrywa.

 

Edit:

 

Żeby nie wyszło, że pracuję dla Castoramy, he he ;), to napiszę, że ostatnio z ciekawości spojrzałem na spód wiadra z OBI i też był znaczek kieliszka i widelca. Wiadro pomarańczowe, ale małe - chyba nawet nie 10 litrów, czyli dobre do miniwarek.

Edytowane przez Exar_Kun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaras to nie mogłeś napisać, abym poczytał forum, bo taki temat już był wałkowany wielokrotnie. Tylko dałeś jakiegoś tasiemca bez spacji. I co to miało znaczyć? Nie złośliwość? Moja rada: jeśli masz głupio pisać to wcale nie pisz. :)

Przecież to nawet nie było do Ciebie.

 

A co do samej pokrywy, bo dopiero teraz doczytałem dlaczego w ogóle masz do mnie o coś pretensje, to jak jeszcze kupowałem fermentory biowinowskie na każdym była nalepka, żeby po pierwsze smarować rant np. oliwą aby dodatkowo uszczelnić i ułatwić otwieranie, plus otwieranie fermentatora polecano robić za pomocą jakiegoś tępego narzędzia (trzonek sztućca etc.) tj. odgięcie pokrywy i poprowadzenie narzędzia po całym obwodzie - pokrywka wtedy sama "odskakuje".

 

 

@jaras luzik :) Dziękuję za cenne informację. :)

 

A teraz odnośnie tych wiader czyli fermentatorów.

 

Zgadzam się z kolegą @Exar_Kun odnośnie nie przepłacania za wiadra. Mamy kryzys (praktycznie non stop), a ludzie lustrują ceny. Im taniej tym lepiej dla nas :) A im drożej sprzeda sklep tym większy zysk dla właściciela. :) Czysta ekonomia :P

 

Myślałem przez parę dni nad tymi wiadrami z pokrywkami i narodziło mi się pytanie, które jest poniżej. @jaras dał mi dobry pomysł z tym olejem. Ale ja mam jeszcze lepszy :P

Dlaczego wszyscy chcą robić fermentację w wiadrach z pokrywami?

Czy nie lepiej zrobić fermetnację w czyms takim: http://allegro.pl/be...3878578056.html

Zrobić tylko dziurkę na rurkę fermentacyjną i juz po kłopocie z łamiącymi się pokrywkami, jak i z trudnym otwieraniem. :)

Edytowane przez wolf83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że cena prawie 2x taka jak za nowe wiadro. Co za różnica? Po co się spinać w ogóle z 100% szczelnością pokrywy to nie mam pojęcia. Ważne co by paproch jakiś nie wpadł i tyle.

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf83 a zobacz sobie w necie hasło "fermentacja otwarta" i może Cię oświeci po co rurka i szczelna pokrywa :D

 

Piwo to nie wino i przenoszenie technologii nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to wiadro ma atest dopuszczający go do kontaktu z żywnością?

"do prac malarskich, remontowych, budowlanych"

 

niektórzy uważają, że plastik to plastik :)

Rozumiem że koledzy bardziej doświadczeni ale nie ma się co wyśmiewać bo pojemnik ma wytłoczony symbol widelca to chyba się nadaje. Czyste wiadro się nie nadaaje ale koledzy wyszukuja na portalach aukcyjnych tanie pojemniki niewiadomego pochodzenia i ich używają.

Edytowane przez mientkijanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.