Skocz do zawartości

Fermentor


Gość franc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do fermentorów, a mianowicie musze kupić nowe i zastanawiałem sie nad przeźroczystymi.

Czy przeźroczystość będzie miała jakiś ujemny wpływ na fermentacje itd?

Pytanie wzięło się stąd iż wszystkie fermentory jakie widziałem są nazwijmy to ciemne a moje obawy wiążą sie z doświadczeniami niektórych kolegów że piwo w zielonych butelkach gorzej się przechowuje niż w tych brązowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeźroczystość będzie miała jakiś ujemny wpływ na fermentacje itd?

Mam przeźroczyste i ich używam, ujemnych efektów nie odnotowałem.

piwo w zielonych butelkach gorzej się przechowuje niż w tych brązowych.

tak jest wtedy gdy butelki są narażone na światło (zwłaszcza UV).

Na słońcu fermentorów chyba nie będziesz trzymał? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo w zielonych butelkach gorzej się przechowuje niż w tych brązowych.

tak jest wtedy gdy butelki są narażone na światło (zwłaszcza UV).

"Skunks" powodowany jest przez światło z zakresu widzialnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa typy plastykowych i gęsiory do wina , pod każdym względem gęsiory wygrywają . Jedyny minus mycie , ale soda kaustyczna rządzi :P . Gęsiory używam jak z resztą i fermentory w piwnice bez dostępu światła dziennego .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/balon-do-wina-gasior-szeroki-20l-szerokootworowy-i3869222850.html

Mam 3 tego typu. Ciężej się je przenosi (w zasadzie nawet 20tki nie da się podnieść bez kosza), ale za to mycie to pikuś - cała ręka wchodzi do środka bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest taka, że czasami lepiej nie widzieć życia panującego w brzeczce

Odwróciłbym to twierdzenie: nie widzieć życia w brzeczce to właśnie gorzej ;) Przychylam się tu do opinii kol. korzeń16.

Ja nie mam przezroczystych fermentorów, ale jak będę kupował następne, to tylko takie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru warek mam przezroczysty i jest super.

 

Główna zaleta - od razu widać czy fermentacja ruszyła (ew. czy dalej trwa) czy nie. Co ma kapitalne znaczenie dla martwiących się "dlaczego nie bulka".

 

Wszystkim mającym tendencje do zbyt częstego uchylania pokrywy serdecznie polecam!!! :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy te przeźroczyste nie mają wpływu na piwo. Kiedyś lagerowałem piwa w białych na przeszklonym balkonie, pełne slońce od godzin południowych, lagery nawet kilka tygodni i posmak kartonowy był wyczuwalny, im dłuższe lagerowanie tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy te przeźroczyste nie mają wpływu na piwo. Kiedyś lagerowałem piwa w białych na przeszklonym balkonie, pełne slońce od godzin południowych, lagery nawet kilka tygodni i posmak kartonowy był wyczuwalny, im dłuższe lagerowanie tym bardziej.

Ja mam tylko 28 warek za sobą, ale na lagerowanie na nasłonecznionym balkonie, w dodatku przeszklonym, gdzie temperatura jeszcze bardziej wzrasta, nie wpadł bym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy te przeźroczyste nie mają wpływu na piwo. Kiedyś lagerowałem piwa w białych na przeszklonym balkonie, pełne slońce od godzin południowych, lagery nawet kilka tygodni i posmak kartonowy był wyczuwalny, im dłuższe lagerowanie tym bardziej.

Ja mam tylko 28 warek za sobą, ale na lagerowanie na nasłonecznionym balkonie, w dodatku przeszklonym, gdzie temperatura jeszcze bardziej wzrasta, nie wpadł bym.

 

Nie doczytałeś, że pisałem o lagerach? Jesienią taki balkon to idealne miejsce dla lagera pod względem temperatury fermentacji a później lagerowania.

Nie nadaje się tylko z powodu nasłonecznienia. To sprawdziłem osobiście, podałem jako przykład i przestrogę w jakich warunkach przeźroczyste pojemniki na pewno mają wpływ na piwo.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

Jestem jeszcze na tym etapie, że obserwacja zawartości ułatwia mi ocenę sytuacji.

Ja tam jeszcze nigdy nie widziałem jak wygląda fermentacja burzliwa. Zawsze zamykam szczelnie fermentor i otwieram najwcześniej za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.