Skocz do zawartości

Bractwo Piwne na 6 Nocy Kulturalnej w Częstochowie - 20.06.2009


pioturek

Rekomendowane odpowiedzi

Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego w ramach promocji kultury spożywania złocistego trunku, zaprasza 20.06.2009 na godzinę 19.30 do Bawarskiej Pijalni Piwa BAVARIANHAUS w Częstochowie, na wspólne spędzenie 6 Nocy Kulturalnej.

 

Bracia Piwni podzielą się swoja wiedzą o piwie, jego historii, gatunkach piwa, a także o Bractwie Piwnym. Warzenie piwa na żywo z ekstraktu słodowego, pokaże prostotę tworzenia piwa w domu. Będzie można powąchać i posmakować surowców piwowarskich, zapoznać się z recepturami na smakowite piwo, zobaczyć jak śrutuje się słód, kapsluje butelki oraz dowiedzieć się skąd czerpać informacje o domowym piwowarstwie.

 

Odbędzie się również degustacja piwa naszych domowych piwowarów.

 

W programie także wiele konkursów o tematyce piwnej. Wśród nich śrutowanie słodu na czas , quiz z wiedzy o piwie i piwowarstwie oraz wiele innych. Ciekawe i cenne nagrody w konkursach, sponsorowane przez sklepy piwowarskie: Browamator, Centrum Piwowarstwa, Homebrewing.pl oraz Piwodziej, z pewnością dadzą satysfakcję laureatom.

 

Dodatkowo każde zakupione w pubie piwo premiowane będzie kuponem, który upoważni do losowania nagrody ? zestawu surowców do samodzielnego uwarzenia piwa.

 

Pełny program 6 Nocy Kulturalnej:

http://www.bractwopiwne.pl/artykul/9737_po-szoste-nie-zasypiaj-przy-piwie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nachmielonego? :lol:

 

To se ludziska niepooglądają.

A kto powiedział' date=' że nachmielonego. Właśnie sobie nachmielą, schłodzą i wrzucą drożdże - max 2h.[/quote']

Słusznie, nikt nie mówił, więc ja powiem.

Pokaz ma służyć popularyzacji piwowarstwa domowego a równie dobrze popularyzacji sprzyja pokazanie prostoty warzenia piwa w domu z nienachmielonego ekstraktu , tak jak to chcemy zrobić w tym roku, jak i warzenia z zacieraniem jak to miało miejsce rok temu. Jeśli ktoś z uczestników, zachęcony dodatkowo możliwością skosztowania efektów działań domowych piwowarów, dojdzie do wniosku że to nie trudne i że warto samemu spróbować to przecież nie ma znaczenia czy pokaz będzie trwał 2 czy 6 godzin.

Noc Kulturalna to impreza wielogodzinna, ludzie zaglądają w różne miejsca na różne imprezy, nikt nie musi "...wysiadywać tyle..." . Nasze konkursy też są po to żeby pokaz warzenia nie przerodził się we wpatrywanie się we wrzącą brzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opiszcie jak się udała impreza w Częstochowie.

 

Ps. Mieliśmy wpaść ze znajomymi na pokaz ale zrezygnowałem po odwiedzeniu lokalu tydzień wcześniej - nie chcę marudzić, ale ten lokal nie przypadł nam do gustu, osobna sprawa to wysokie ceny piw (w porównaniu np. z Oslo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszcie jak się udała impreza w Częstochowie.

 

Ps. Mieliśmy wpaść ze znajomymi na pokaz ale zrezygnowałem po odwiedzeniu lokalu tydzień wcześniej - nie chcę marudzić, ale ten lokal nie przypadł nam do gustu, osobna sprawa to wysokie ceny piw (w porównaniu np. z Oslo).

Szkoda że nie zajrzałeś. Zainteresowanie było spore i myślę że się podobało :). Ale nie mnie jako jednemu z organizatorów to oceniać. Rzuć okiem na fotki z imprezy, chyba to najlepiej opowie o pokazie... : http://www.bractwopiwne.pl/galeria/125_vi-noc-kulturalna--w-czestochowie-pokaz-warzenia-piwa-20062009.html . Zapraszam w najbliższy wtorek 30.06.09 na 18.30 do Bavarianhaus (tam mamy swoją siedzibę ) na spotkanie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego. Warzyć piwa nie będziemy :smilies: ale zawsze o wszystkim co z nim związane chętnie możemy porozmawiać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.