Skocz do zawartości

Wymiana drożdży piwowarskich - serwis internetowy


dabeer

Rekomendowane odpowiedzi

Dabeer, a czy jest możliwość dodania opcji przyznawania punktów dla konkretnych ogłoszeń tak, jak jest tu na foru? Dane ogłoszenie dostawałoby punkt + lub - w zależności czy drożdże uzyskane od danego użytkownika były przydatne i jakiej jakości. Można by też dawać komentarz. Dodatkowo dany punkt przechodziłby na konto użytkownika - można wtedy ocenić danego usera po komentarzach czy jego drożdże są godne polecenia.

 

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie by się pewnie dało. Co o tym sądzą pozostali użytkownicy serwisu? Zanim się zabiorę do roboty nad tym, chciałbym wiedzieć czy faktycznie jest takie zapotrzebowanie.

 

A propos - czy ktoś już dokonał wymiany korzystając z serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabeer, a czy jest możliwość dodania opcji przyznawania punktów dla konkretnych ogłoszeń tak, jak jest tu na foru? Dane ogłoszenie dostawałoby punkt + lub - w zależności czy drożdże uzyskane od danego użytkownika były przydatne i jakiej jakości. Można by też dawać komentarz. Dodatkowo dany punkt przechodziłby na konto użytkownika - można wtedy ocenić danego usera po komentarzach czy jego drożdże są godne polecenia.

 

Co o tym myślicie ?

 

Pytanie czy ewentualna porażka fermentacji u przyjmującego może być wyłącznie winą obdarowującego? - bo w razie nieświadomego błędu w sztuce u przyjmującego może obdarowujący dostać nie zasłużonego "negatywa"...

 

Myślę też że potrzeba w serwisie większej liczby użytkowników, bądźmy cierpliwi, idzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos - czy ktoś już dokonał wymiany korzystając z serwisu?

 

Ja już chyba 3 razy.

 

Pytanie czy ewentualna porażka fermentacji u przyjmującego może być wyłącznie winą obdarowującego? - bo w razie nieświadomego błędu w sztuce u przyjmującego może obdarowujący dostać nie zasłużonego "negatywa"...

 

Jest też taka możliwość. Może chociaż punkty ile razy kto udzielił pomocy.

 

Myślę też że potrzeba w serwisie większej liczby użytkowników, bądźmy cierpliwi, idzie dobrze.

 

Jak to się mówi - nie od razu Kraków zbudowano :)

Przydałoby się po prostu dobrze "zareklamować" ten serwis na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę prostego i szybkiego sposobu na wykonanie tego typu funkcjonalności (wymagałoby to napisania dość skomplikowanej procedury obsługi w php, a w tym nie jestem ekspertem).

Jak widzę to jest zrobione na Drupalu, więc można by się pokusić o użycie Rules. Mniej skomplikowane niż czysty PHP a na wiele pozwala. No i oczywiście ejst reguła na dodanie nowej zawartości (oferty w tym wypadku). Zresztą jakby co, z PHP i Drupalem mogę pomóc. W ramach referencji: http://drupal.stacke...ers/16495/molot ;)

 

A przy okazji, lukaszr dzięki za drożdże, starter zastartował i się robi :) Trzymajcie kciuki.

Edytowane przez Mołot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem funkcjonalność "poszukuję drożdży".

 

Jak to działa?

 

W zakładce "Moje konto" użytkownik wprowadza nowy alert. Podaje się tu jakich drożdży szukamy (szczep) i gdzie je chcemy znaleść (miejscowość). Jeśli pole szczep pozostawimy puste, to system zrozumie to jako "obojętnie jaki szczep". Tak samo z polem Miejscowość - jeśli jest puste znaczy "obojętnie gdzie".

 

System szuka pasujących do siebie ofert i alertów kiedy jakiś użytkownik:

- stworzy nowy alert

- stworzy nową ofertę

- zaktualizuje ofertę

 

Jeśli system znajdzie dopasowania, to wysyłana jest wiadomość email do użytkownika który stworzył alert.

 

W skrócie: mówisz jakich szukasz drożdży i gdzie, a system wysyła Ci maila kiedy się taka oferta pojawi.

 

Jak wspominałem nie jestem specjalistą w dziedzinie php, więc gwarancji na poprawne działanie na razie nie daję - popróbujcie proszę i dajcie znać jak coś będzie nie halo.

 

Mam nadzieję że ułatwi to życie.

Edytowane przez dabeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka osób pytało mnie czy można być informowanym za każdym razem kiedy w serwisie pojawi się nowa oferta.

 

Aby to osiągnąć należy po prostu stworzyć nowy alert z pustym polem szczep (=obojętnie jaki szczep) i pustym polem miejscowość (=obojętnie gdzie) - system będzie wówczas informował mailowo o każdej nowej ofercie, która się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.