Skocz do zawartości

Wymiana drożdży piwowarskich - serwis internetowy


dabeer

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest twórcze podejście :) więc punkt.

Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie bo chętnie przejąłbym od jakiegoś poznaniaka Wyeasty, bo są trochę za drogie aby na nich robić eksperymenty.

 

Przy dodawaniu drożdży w polu "tolerancja na alkohol" mogłem wpisać tylko konkretną liczbę a karta drożdzy mówi <10%. To byłoby do modyfikacji.

Edytowane przez Browariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu drożdży w polu "tolerancja na alkohol" mogłem wpisać tylko konkretną liczbę a karta drożdzy mówi <10%. To byłoby do modyfikacji.

 

bo tolerancja jest do pewnej wartości, należy więc wpisać po prostu 10

Edytowane przez dabeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu drożdży w polu "tolerancja na alkohol" mogłem wpisać tylko konkretną liczbę a karta drożdzy mówi <10%. To byłoby do modyfikacji.

 

bo tolerancja jest do pewnej wartości, należy więc wpisać po prostu 10

 

Masz rację ale miałem napisać >10% a w takim przypadku już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale miałem napisać >10% a w takim przypadku już jest problem.

No to producent jakoś dziwnie podał, bo ile to jest >10 - 15, 20 czy 30?

 

No właśnie ale ok zostawmy tak. Producent pewnie chciał przez to powiedzieć że 10 na pewno wytrzymają a dalej nie wiadomo. Czyli 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjny/rewolucyjny pomysł :)

tylko szkoda że u nas tak mało piwowarów i się nie sprawdzi ...

 

Może i fakt, początkowo planowałem to zrobić w języku angielskim, ale jakoś sentyment do rodaków wziął górę. Wersja angielska pewnie też za jakiś czas powstanie jeśli serwis sprawdzi się na naszym podwórku. Zobaczymy.

 

Dzięki wszystkim za pozytywne komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nową funkcję - od teraz można przeglądać oferty również na podstawie odległości od naszej lokalizacji. Można więc zażyczyć sobie pokazania wszystkich ofert, które znajdują się w promieniu powiedzmy 20 kilometrów od nas. Oferty są od teraz domyślnie sortowane właśnie na podstawie odległości od zalogowanego użytkownika. Niezalogowani nie mają dostępu do tej opcji.

Edytowane przez dabeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby Historia była polem wymaganym. Opis stanu gęstwy jest kluczową informacją.

 

Zrobione, faktycznie wypada w tym polu coś napisać.

 

Najlepiej jakby była ilość warek i największa moc.

Opis pola zachęca użtkowników do wprowadzania tego typu informacji, ale nie ma możliwości aby wymusić wprowadzanie takich danych.

 

Ja mam pytanie natury technicznej. Istnieje możliwość otrzymywania powiadomień mailowych o nowych ofertach w pobliżu podanej lokacji (np. wg miast)?

prawdę mówiąc to już dawno mi takie rozwiązanie chodziło po głowie. rzecz w tym, że na razie nie widzę prostego i szybkiego sposobu na wykonanie tego typu funkcjonalności (wymagałoby to napisania dość skomplikowanej procedury obsługi w php, a w tym nie jestem ekspertem). ale będę szukał sposobów na tego typu udogodnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wysyłanie słoika to średnio, koszt też oznaczenia jako szkło jest taki sam jak nowych drożdży... Wysyłałem parę razy drożdże w opakowaniach plastikowych po odczynnikach laboratoryjnych lub po prostu w półlitrowych butelkach po wodzie lub napojach i dawało radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że każdy myśli na tyle logicznie, żeby się zorientować, że wysyłka słoika to słaba sprawa (z drugiej strony zawsze można mieć malutki słoiczek jak po koncentracie i dobrze go zawinąć. To, o co mi chodziło to fakt braku kontroli nad warunkami takiej wysyłki. Gęstwa to nie są suche, ani nieaktywne drożdże, jak w przypadku Wyeasta. To żywe, w praktyce wybudzone drożdżaki, na które temperatura ma bardzo duży wpływ.

 

Ogólnie wydaje mi się, że sporo osób nie ma w 100% świadomości jakie ryzyko niesie za sobą używanie ciągle gęstwy "od kolegów".

 

Czasem lepiej użyć suchych niż słabej gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda transport takich drożdży? Pocztą?

Tak. Ja kupuję w Kauflandzie takie niby actimelki, bo maja zakretkę lub wysylam w probówkach po White Labs. W szklanym słoiku to nie najlepszy pomysł.

Najszybciej dochodziły zwykłe listy, ale z opcja priorytet, no i wysyłaj raczej na początku tygodnia, żeby drożdże przez weekend na poczcie nie leżały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.