Skocz do zawartości

Kadź zacierno-warzelna ze schładzalnika na mleko


Qxa

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie. Czy da radę przerobić taki schładzalnik na kadź warzelną?

Płaszcze podobno wypełniowy jest pianką poliuretanową. Rolę skraplacza pełi coś w dnie, tylko nie jestem pewien co to jest. Czy taki mini płaszcz, czy jakaś wężownica, i nie do końca wiem z czego ona jest (czy z nierdzewni czy z jakiegoś tworzywa).

Trzeba wywalić agregat i zastąpić jakimś grzaniem. Tylko jakim? Odpada elektrycznie, nie mam w domu takiego przyłącza które uciągnie powiedzmy te 30kw. Musiałbym przerobić instalację. W rolę wchodzi jakiś olej albo para. Tylko czy ten skraplacz wytrzyma te 150°C?

Orientuję się ktoś w dokładnej budowie takich schładzalników?

 

g4sec%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać ale moze coś będzie.

http://www.forummlec...lniki-do-mleka/

 

W dnie jest parowacz. Izolacja to spieniona pianka poliuretanowa to już wiesz:)

 

Ciężka sprawa. Po wywaleniu pozostaje Ci w sumie sam gar.

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba urzyć parowacza do grzania, ale jak on wygląda ? Czy jest to poprostu przestrzeć z nierdzewki (gdzieś przeczytałem że ma to ustrojstwo podwójne dno) czy co?

 

Specjalna konstrukcja oraz technologia wykonania parownika (laserowe

zgrzewanie) gwarantują pewność działania i optymalną powierzchnię

schładzania mleka.

Edytowane przez Qxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki schładzalnik, ale kompletnie nie wiem co jest w dnie :P Nie mam możliwości rozebrania i sprawdzenia :P Poprzedni jaki miałem pochodził bodaj z firmy http://www.alimabis.com.pl/ Chyba najlepiej będzie jak zadzwonisz i wypytasz o wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wegług mnie to źródło zimna jest w browarze tak samo ważne jak źródło ciepła do zacierania, z tematu http://www.piwo.org/topic/12265-ogrzewanie-kadzi-piecykiem-typu-junkers wnioskuję, że chcesz zwiększyć wybicie do ~2 hekto więc przyda się źródło zimnej wody do chłodzenia brzeczki czy utrzymywania temperatury w fermentorach.

 

Dodatkowo z tego co mi wiadomo, schładzalniki są wykonane z dosyć cienkiej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał tak na 95%, że parownik to sieć cienkich rurek, tak maksymalnie 8mm. ciężko z tego zrobić podgrzewanie, a takie o dobrej wydajności to już bardzo ciężko. Szukałbym raczej kotła parowego ze starej stołówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał tak na 95%, że parownik to sieć cienkich rurek, tak maksymalnie 8mm. ciężko z tego zrobić podgrzewanie, a takie o dobrej wydajności to już bardzo ciężko. Szukałbym raczej kotła parowego ze starej stołówki.

Taki schładzalnik jest zajebiście izolowany. Dużo łatwiej będzie utrzymać w nim temp. niż w zwykłym garze.

 

Byłem oglądać takie kotły warzelnicze po 1500. Stan był tragiczny. W porównaniu ze schładzalnikami za 1800 jakość jest nieporównywalna na korzyść schładzalnika.

Popytam u źródeł. Może uda się zmajstrować z tego coś działającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał tak na 95%, że parownik to sieć cienkich rurek, tak maksymalnie 8mm. ciężko z tego zrobić podgrzewanie, a takie o dobrej wydajności to już bardzo ciężko. Szukałbym raczej kotła parowego ze starej stołówki.

Taki schładzalnik jest zajebiście izolowany. Dużo łatwiej będzie utrzymać w nim temp. niż w zwykłym garze.

 

Byłem oglądać takie kotły warzelnicze po 1500. Stan był tragiczny. W porównaniu ze schładzalnikami za 1800 jakość jest nieporównywalna na korzyść schładzalnika.

Popytam u źródeł. Może uda się zmajstrować z tego coś działającego.

Ze schładziarki bedzie dobry zbiornik fermentacyjny.

 

A co bylo nie tak z tymi kotlami? W sumie jesli sa z odpowiedniego materialu, to chyba reszta nie jest taka istotna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.