Skocz do zawartości

Żaneta


Krzyko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam żanetę o poj. 100 cm3. Bardzo przydane narzędzie w moim browarze. Jednak dość szybko uszczelka tłoka straciła poślizg i zaczęła się zacinać. Myślałem to czymś posmarować, ale że ma kontakt z piwem, więc rozmaite oleje i inne tłustości raczej odpadają. Ma ktoś patent na taki problem?

Szkoda strzykawy wyrzucić bo prawie nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda strzykawy wyrzucić bo prawie nowa.

A ile ona kosztowała bo może raczej szkoda nerwów?

Używam jednorazówki 100cm3 i na kilka warek wystarcza, jak się "zaciera" to do kosza i następną biorę (koszt niewielki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie setka z gumowym tłokiem 3.90zł, dlatego nigdy się nie zastanawiałem. Może jakaś wazelina spożywcza, jak do uszczelek w kegach? To chyba jednak kiepski pomysł. Poszukaj innej apteki bo ta coś droga troszku.

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna oliwiarka jest z takiej strzykawki, mam i nie ma lepszej, moja ma 55 jednostek xx (zamazane bo już kilka lat jest). Nie da się chyba naprawić, jedna mi się rozpadła, zacinała się a była w oleju. Nadwęglan sodu do dezynfekcji jest mydlany w dotyku, możesz przemyć, może podziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dość szybko uszczelka tłoka straciła poślizg i zaczęła się zacinać. Myślałem to czymś posmarować, ale że ma kontakt z piwem, więc rozmaite oleje i inne tłustości raczej odpadają. Ma ktoś patent na taki problem?

Można nasmarować gliceryną.

Edytowane przez Ray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do pobierania próbek, do dekantacji po chmieleniu gdy na jednym końcu mam pończochę - pobieram strzykawką brzeczkę, nalewam do wężyka i potem jedna końcówka do garnka, a druga do wiadra. Zaciągam tym młode piwo przy rozlewie. Najbardziej jednak przydatne dla mnie jak odzyskuję część brzeczki z chmielin - przelewam do wysokich szklanek, na 4 h do lodówki i strzykawką ściągam z nad osadu białkowego i chmielin, gotuję i do słoików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jednak przydatne dla mnie jak odzyskuję część brzeczki z chmielin - przelewam do wysokich szklanek, na 4 h do lodówki i strzykawką ściągam z nad osadu białkowego i chmielin, gotuję i do słoików.

Przerzuciłem się z tego sposobu na sitkowanie. Mam takie duże sito kuchenne, wykładam je tetrą złożoną na cztery razy wlewam całą pozostałość po chmieleniu i czekam - odzysk praktycznie 100%, pozostaje jedynie szlam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam żanety. Do mierzenia blg. Dziś nie mieliśmy, więc posiłkowaliśmy 5ml-litrową strzykaweczkę-dało radę. U nas żaneta chodzi po 3,90. Jak się zatnie, trzeba nalać wody i parę razy popompować na sucho, rozchodzi się i od razu można używać, niemniej jednak, nie warto rewitalizować tego sprzętu biorąc pod uwagę cenę.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.