Skocz do zawartości

Sprawdzenie receptury Coffee Stout


niszar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wzorując się na recepturze

scooby_brew z tego wątku: http://www.piwo.org/topic/5046-espresso-stout-stout-kawowy/ stworzyłem taką oto recepturę:

 

Stout Kawowy:

 

 

Pale ale 5 kg

Czekoladowy jasny 0,25 kg

Crystal 0,5 kg

Jęczmień palony 0,15 kg

Carafa Specjal 0,1 kg

Płatki owsiane 0,4 kg

Laktoza 0,7 kg dodana na ostatnie 15 min gotowania

Kawa 0,1 kg dodana na ostatnią minutę gotowania

Chmiel Fuggles 30 g na 60 min / 20 g na 10 min

Laska Wanilii, dodana na fermentację cichą

zacieranie na lenia

I prosił bym co bardziej doświadczonych piwowarów o sprawdzenie tego cuda ;)

mam wątpliwości co do ilości słody Pale Ale ( czy nie za dużo?)i do ilości laktozy ( w innych wątkach czytałem że 500g jest ledwo wyczuwalne więc zwiększyłem do tych 700g)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się . Mam dylemat . Dawać do gotowania kawę mieloną a później na cichą czy ...? >>> Mam ochotę na takie coś - zarówno do gotowania jak i na cichą wlać mocnej kawy Tchibo z ekspresu kapsułkowego . Kawa ma genialny , intensywny smak i aromat . Mam wrażenie , że podanie właśnie espresso do espresso stouta będzie dobrym rozwiązaniem , ułatwi filtrację i zmniejszy zmętnienie . Co o tym myślicie ?

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kawa na flameout daje świetny efekt. Dowodem niech będzie moje 1 miejsce w Robust Porterze w Żywcu.

Warunki są tylko dwa:

 

1. Trzeba użyć dobrej, najlepiej świeżo zmielonej kawy.

2. Nie wolno zbyt długo moczyć. Ja daję na 5 min w siateczce muślinowej tuż przed rozpoczęciem chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Cześć wszystkim. Wczoraj piłem Pinta Coffee Stout i chciał bym zrobić podobnego. Moja sensoryka jest zaburzona przez świrusa ale żonie piwo bardzo smakowało. Bylo wytrawne i kawowe. Do tej pory tylko raz ukladałem swoją recepturę, dlatego potrzebuję pomocy.  Znalazłem taki przepis:

https://brewness.com/pl/recipe/coffee-stout-6/view

Chciałem zapytać o kawę. W jaki sposób najlepiej ją dodać? Ziarna, zmielona czy może zaparzona? 

Jeżeli macie inne sugestie co do przepisu to czekam na odpowiedzi. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.