Skocz do zawartości

bezstylowiec - co i czy coś zmienić w tej recepturze


Kamill

Rekomendowane odpowiedzi

jestem właśnie w trakcie piątkowych wieczornych przemyśleń nad drugim w życiu bezstylowcem, tym razem chciałbym zrobić coś przyjemnego w smaku , jakieś piwo pod kątem kobiet. W tym celu dokupiłem wczoraj słody karmelowe strzegom 30- 40 EBC, karmelowy strzegom 150 EBC oraz bursztynowy 30-70. Mam też dużo pilzneńskiego z 2 kg pale ale, 1,5 kg monachijskiego, kilo pszenicznego , czekoladowy, chmiel sybilla szyszka 6,5% , trochę marynki,hallertau i łomickiego ( ten oszczędzam na grodziskie) oraz świeżą gęstwę s04 około 300g. Ma być "kobiece" ale malinowe i miodowe odpada . Tak sobie wydumałem taką recepturę:

5kg pilzneńskiego , pół kilo karmelowy 30EBC , pół kilo bursztynowy oraz 0,2 kg karmelowy 150 ebc , cała gęstwa jaką mam, 50 gramów szyszka sybilla na 30 min gotowania (podobno chmiel aromatyczny ale ma 6,5% więc ciut goryczki może z tego będzie) a z tego chcę otrzymać 30 litrów brzeczki. Według kalkulatorów powinno wyjść około 13 BLG , 5% vol, 20 EBC, IBU 20

15 min w 62C a potem podgrzanie i 45 min w 72 C , zastanawiam się nad skarmelizowaniem cukru , ale ile i czy to zrobić to nie jestem pewien

co myślicie o tym bezstylowcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś poradzić, to samej sybilli bym nie dawał, bo mi z tego efekt wychodzi średni, żywica i niezbyt miła goryczka. Z chmielu coś aromatycznego dodatkowo by się też przydało. Reszta zasypu wygląda sensownie na bursztynowe ale. Cukier bym sobie darował, wyjdą posmaki alkoholowe, mało przyjemne w jaśniejszych piwach. Ale może niech się bardziej doświadczeni jeszcze wypowiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.