Jump to content
elroy

Chmielnik sezon 2014

Recommended Posts

Moje zeszłoroczne nasadzenia nieśmiało wychylają się z ziemi.

Na zdjęciach Lubelski. Marynka nieco mniejsza. Sybilla podobnie jak Lubelski.

post-4929-0-40326600-1395585850_thumb.jpg

post-4929-0-11235700-1395585854_thumb.jpg

teraz na wiosnę można lekko sypnąć nawozem, ale to dosłownie pół garstki jakiejś mieszanki azotowej.

U mnie też przymrozek był ale chmiel z tego co widzę ma to gdzieś i rośnie jak nie normalny - lubelski jedno kłącze ma już metrowe, pozostałe niedługo po pół będą miały, reszta chmieli też dość szybko się pnie w górę i wypuszcza już listki ;) Ostatnie przymrozki z tego co zapowiadają.

Moje sadzonki chmielu jeszcze siedzą na oknie ale patrząc na tempo wzrostu trzeba szybko to zmienić

Zdjęcie sadzone z 23 III 2014 - klika dnie po tym jak przyszły w paczce

Hop 23III

a tu zdjęcie z dziś rano ( 27 III 2014 )

Hop 27III

U mnie podobnie. Magnum wystrzelił na dobre 35cm. Miałem zamiar sadzić w sobotę ale zapowiadają niestety przymrozki w przyszłą środę noc i czwartek noc :/ Zobaczymy, poczekam do soboty wtedy będzie dokładniejsza ta prognoza.

post-6934-0-68903800-1395905244_thumb.jpg

Gdzieś na tym forum czytałem, że pojawiają się już u nas sadzonki Cascade czy nie wiecie może kto miałby do odstąpienia ? jestem w stanie zapłacić.

zdjęcie z wczoraj

Hop 30III

przeniosłem chmiel na balkon w mieszkaniu IMO miał zbyt ciepło i za szybko rósł. Musiałem go trochę przyhamować bo do gleby trafi dopiero za 2-3 tyg.

Czemu wy się tak boicie do gleby go wrzucić? Mój chmiele od dwóch tygodniu już wylazł z ziemi i żadne przymrozki mu nie straszne, rośnie jak szalony... dzisiaj montuje mu linki do wspinania oraz przycinam nadprogramowe pędy.

Krzyś - ja się nie boje - chmiel będzie rósł u moich rodziców i teściowej - wybieram się tam dopiero na święta - taka sytuacja :)

A co mi tam, może jeszcze nie chmielnik ale zaczątki, pochwalę się - wróciłem właśnie z pracy a w skrzynce wreszcie zamówione nasiona :)

Paczuszka rozpakowana

ziarenka

skala

To nie żaden tam żarcik, nie wiem co z tego wyjdzie ale próbować warto.

Zabieram się za lekturę :)

A dziękować :) na dniach rzucam to na kiełkownicę, później w małe doniczki i na werandę, w maju do gleby. Jeśli kolega ma doświadczenie to każdą pomoc przyjmę :) a owocami chętnie się podzielę.

A dziękować :) na dniach rzucam to na kiełkownicę, później w małe doniczki i na werandę, w maju do gleby.

Czy moglbys podrzucic linka do tej aukcji/sprzedawcy? Z tego co czytalem, aby zakielkowaly, trzeba wczesniej je troche przemrozic (w sumie kilka tygodni).