Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2014


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie niezły plon z Lubelskiego sadzonego w tym roku i troszkę gorszy z Marynki - odpowiednio 900g i 260g przed suszeniem. Sybilla, Hallertauer i Magnum po kilka szyszek, zacieniły je inne rośliny i czeka je przeprowadzka na wiosnę.

 

Edit:

 

Po suszeniu wyszło mi 230g Lubelskiego i 60g Marynki.

Edytowane przez Exar_Kun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pochwalę :)

 

Z moich czterech kraczków Marynki zebrałem i przygotowałem 950g gotowego suszu :okey::D

 

Teraz sobie czeka popakowany i jutro idę zapakować go próżniowo do mięsnego :)

Mam tylko nadzieję ze ekspedientka potajemnie z zaplecza nie zadzwoni do wydziału narkotykowego :)

 

P1100369_zps877b5486.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie brązowe można wykorzystac do piwa?

 

Jak są całe brązowe to średnio, szyszki zatakowane przez mączniaka tracą swoje właściwości, a także wypada z nich cała lupulina... Więc równie dobrze możesz wrzucić trawę z podwórka efekt ten sam ;)

 

Piękny zbiór Girgi ;) Ja skończyłem suszyć właśnie grzyby dzisiaj zbieram Lubelski :) Jak zbiorę wszystkie chmiele to też się pochwalę :D Muszę się jeszcze zorientować właśnie ile zgrzewanie będzie kosztowało w mięsnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w niedzielę zebrałem u siebie aż 1104 gramy Sybili z dwóch krzaczków posadzonych w tym roku na wiosnę, dziś planuję zbierać Marynkę, Magnum i Iungę. Mam jeszcze perle ale chyba jeszcze na niego za wcześnie. Wczoraj suszyłem Sybillę w piekarniku elektrycznym w temp. około 50 - 60 stopni. Martwię się tylko, nie wiem czy to normalne, że po wysuszeniu szyszki mi zżułkły i jakby straciły aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny żółknąć mocno - moje po suszeniu dalej są ładne zielone, widocznie za wysoka temperatura... Zmniejsz do 40 C bo być może twój piekarnik ma duże wahania temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe z tą temperaturą w piekarniku będę musiał chyba wsadzić w piekarnik termometr i zmierzyć czy za dużo nie oszukuje na temperaturze, a Sybilla najwyżej pójdzie na goryczkę. Jak długo trzeba suszyć chmel w piekarniku i w jakiej najlepiej temperaturze? Czy włączacie termoobieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe z tą temperaturą w piekarniku będę musiał chyba wsadzić w piekarnik termometr i zmierzyć czy za dużo nie oszukuje na temperaturze, a Sybilla najwyżej pójdzie na goryczkę. Jak długo trzeba suszyć chmel w piekarniku i w jakiej najlepiej temperaturze? Czy włączacie termoobieg?

 

Parę stron temu pisałem: http://www.piwo.org/topic/12298-chmielnik-sezon-2014/page__st__300#entry298984

 

Ja suszę na suszarce do grzybów ;) Teormoobieg włącz temperatura nie wyższa niż 50C i w parę godzin będziesz miał suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie próżniowe pakowanie całkiem tanio - 80gr / woreczek - wziąlem 8 i się wyrobiłem akurat (3x150g i 5x100g). Teraz te worki wezmę i mi zapakują - będzie mniejsze.

Co do brązowości - rzeczywiście cześć szyszek była lekko zbrązowiona i te poważniej zaatakowane wyrzucałem. Te z powierzchownymi zbrązowieniami zostały - mam nadzieję że całe "dobro" z moich szyszek nie wykruszylo się?? Wewnatrz widoczna jest zółta lupulina.

 

mówisz więc Undeath ze to mączniak?? Myślałem że wercitilioza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie próżniowe pakowanie całkiem tanio - 80gr / woreczek - wziąlem 8 i się wyrobiłem akurat (3x150g i 5x100g). Teraz te worki wezmę i mi zapakują - będzie mniejsze.

 

Ciekawy pomysł z tym mięsnym, jakie worki do tego sa potrzebne, strunowe czy jakis inny wynalazek, strunowe to chyba mozna w papierniczym kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie próżniowe pakowanie całkiem tanio - 80gr / woreczek - wziąlem 8 i się wyrobiłem akurat (3x150g i 5x100g). Teraz te worki wezmę i mi zapakują - będzie mniejsze.

 

Ciekawy pomysł z tym mięsnym, jakie worki do tego sa potrzebne, strunowe czy jakis inny wynalazek, strunowe to chyba mozna w papierniczym kupić?

Są specjalne do zgrzewania próżniowego do kupienia w necie i w niektórych sklepach z sprzętem elektronicznym.

 

mówisz więc Undeath ze to mączniak?? Myślałem że wercitilioza :)

No to są najczęstsze choroby (grzyb) jakie atakują chmiel Mączniak prawdziwy i mączniak rzekomy, powoduje on brązowienie liści, mniejszy plon i brązowienie szyszek. Poczytajcie w opracowaniu, które przewija się tu co jakiś czas o uprawie chmielu ;) Dlatego też na wiosnę wykopuje się karpę chmielową, żeby oczyścić ją z górnych zdrewniałych pędów, gdzie zimuje ten mączniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woreczki dostałem w cenie jaką wymieniłem: 0,8pln = woreczek +pakowanie.

 

Opracowanie czytałem ale nie byłem pewny czy mączniak rzekomy czy werticilioza (główne uszkodzenia liści miałem na pędzie głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.