Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2014


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

To zdjęcie co pokazał rabbek to mszyca śliwowo chmielowa a nie przędziorki.Zupełnie inne środki na mszyce, a inne na przędziorka

Przędziorek wielkości około 0,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy przędziorka chmielowca więc nie wiem jak z ich rozmiarami, innych przędziorków raczej bez lupy nie da się dostrzec tylko ich typowe uszkodzenia czy przędzę.

Na fotce faktycznie wygląda na mszycę więc np dość tani i w małych opakowaniach KARATE ZEON 050 CS załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje marynki zarosły wszystko co im udostępniłem - ok 4-5 metrow ściany a i tak na górze tworzą niezły busz - seria rozgalęzień i poplątanych pędów.

mam już te małe "igiełkowe" kwiatki - czekam na szyszki ;) Az się boję pomyślec co będzie za rok bo podobno pierwszy rok uprawy to taki "ćwiczebny" dla chmielu jest.

Edytowane przez girgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje mają prawie 8 metrów, po prawie samą kalenicę dachu ;) ale są to już rośliny dwuletnie, mszyce zniknęły, sybilla odżyła jako tako ale nie kwitnie niestety, pozostałe chmiele już ładnie rozkwitły, na Marynce widziałem już zalążki szyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak zwalczyłem mszyce wodą z płynem do naczyń, uważam bardziej "chemiczne' środki za przesadę. Nie jestem pewien co je tak naprawdę zabija w "ludwiku" - chyba jednak nie fosforany, bo tych jest za mało, podejrzewam np. podobny mechanizm jak zwalczanie ślimaka solą.

Jakby ktoś pytał to mszyce jeszcze można ładnie zamordować za pomocą wywaru z cebuli - tak uratowałem czereśnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem jakiś czas temu chmiel w biedronce. Wchodzę patrzę a tu przy drzwiach wejściowych coś znajomego, liście jakieś znajome. Patrzę na karteczkę a tu "chmiel" ;) Za niecałe 12zł więc kupiłem bez zastanowienia. A teraz przyszła refleksja chmiel opisany jest jako "humulus lupulus nordbrau" co by wskazywało na chmiel zwyczajny ale nie wiem jaki konkretnie co oznacza "nordbrau" i czy nadaje się do chmielenia piwa? Napisane jest, że ma szyszki więc jestto żeńska odmiana.

 

ZDJĘCIE 1

ZDJĘCIE 2

Edytowane przez halford232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to sprzedawane jako roślina, która ma kwiaty i szyszki więc na 100% jest to żeńska odmiana. Bardziej mnie zastanawia to czy nadaje się do chmielenia i czy ktoś coś wie więcej na temat tego chmielu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjeść nie zjem:) Ale zrobie herbatkę. Tylko to już nie w tym roku bo roślinka jest mała i dopiero za rok będę kombinował. Chcialem tylko dowiedzieć się coś więcej o tej roślince, ale widzę, że będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłem do doniczki o średnicy 60cm więc powinno być ok. Wiem, że już nie zakwitnie, na zimę wsadzę do piwnicy tam jest stała temperatura jakieś 10o C i ciemno. Myślałem, że ktoś mi powie coś więcej niż "prawdopodobnie". Ale lepsze to niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.