Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2014


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku zakładam chmielnik na działce, będę miał Marynkę, Sybillę, Magnum, Perle, Jungę. Też zastanawiałem się nad zakupem nasion chmieli amerykańskich. Mam pytanie jakie były koszty wysyłki w sklepie beerseeds.com - 6$ ? Życzę powodzenia z nasionami - jak będziesz miał dużo sadzonek z nasion chętnie kilka przygarnę nawet za odpłatnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty były nie tylko te 6$, później zostały doliczone jeszcze z poziomu paypala 5$, ja się trochę spieszyłem więc zapłaciłem tę kwotę, gdyby nie było pośpiechu to kuzynka by mi odebrała i przywiozła w lipcu, gdybym się zdecydował wcześniej to miałbym jeszcze w marcu bo też kuzynka była.

 

Powiem szczerze że nie wiem czy jest sens Tobie mnożyć kosztów, poczekaj co wyjdzie z tych moich nasion, jeśli sprawa się uda to nie zamierzam być psem ogrodnika, ja nie mam aż tyle miejsca żeby (nawet przy optymistycznym założeniu że z połowy nasion uzyskam żeńskie rośliny) obsadzić wszystko.

 

Zresztą nie wiem czy nie będę szukał dogodnego miejsca żeby wszystkie sadzonki wysadzić do gleby, doniczki mogą okazać się za małe do etapu oceny męskie/żeńskie, najpierw spróbuję skiełkować i wysadzić połowę tego co mam czyli 40 ziaren(!)

 

EDIT

 

Cytat ze strony beerseeds odnośnie kiełkowania i wysadzania

The seeds of Hops are very small.

Cold stratification and moisture enhance germination.

Scarify: Soak in water 12 Hours

Stratify: Cold 30 days, 40 Degrees F

Germination: Sow 1/16” Deep

Kumpel przetłumaczył mi to mniej więcej tak:

 

Nasiona chmielu sią bardzo małe.

Zimno i wilgoć wzmacniają/polepszają kiełkowanie

Moczyć w wodzie przez 12 godzin

Trzymać w zimnie 30 dni w 40 stopniach F(około 4C)

Wysadzać na głębokości 1/16 cala

Edytowane przez b.dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, ale nie pamiętam gdzie, że nasiona chmielu mogą być feminizowane - zdaje się że chodzi głównie o to, że z takich nasion wyrosną tylko żeńskie rosliny. Byćmoże masz nasiona sfeminizowane z tego sklepu ja bym do nich napisał i zapytał - wtedy nie musiałbyś sie martwić czy rośnie ci chłopiec czy dziewczynka. Miałbyś same niewiasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejzewsm, ze maja to gdzies na stronie. A co do zimnej stratyfikacji, to gdzies spotkalem sie z takin trikiem aby po tych 12 h moczenia, wlozyc nasionka do lekko mokrego piasku lub recznika papierowego. To wszystko do szczelnej torebki foliowej i do lodowki na te kilka tygodni. Czesto sprawdzac czy nie pojawila sie plesn itp. Gdy pojawi sie kielek, od razu do rozsadnicy :)

 

PS Hmmm ciekawe co na to 'koledzy' z forow, poswieconych kuzynkom naszych chmieli ;)

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jungę mam dostać w tym tygodniu, zakupiłem na alledrogo w tej aukcji http://allegro.pl/chmiel-lubelski-zenskie-sadzonki-6-rodzajow-i4098255370.html razem z Perle. Miały być sadzonki ale z tego co meilowałem ze sprzedawcą to tak naprawdę będą sztobry z pędami małymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym do jasnej ciasnej jest JUNGA? Iunga Panowie.... Nie powielajcie błędu kolesia z aukcji który nie dość że robi cholernie nie wyraźną aukcję z ogromną czcionką na szybko i bez zastanowienia to jeszcze kopiuje bez pomyślunku opisy z naszej wiki.... http://www.wiki.piwo...lu#Iunga��Swoją drogą Iunga bardzo fajny chmiel używam go od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony, daje lepsze efekty niż magnum i ma ciekawy ziołowo-żywiczny aromat.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja jest dramatyczna, nie wiadomo o co chodzi, ale głowę bym dał, że wczoraj eksplorując IUNG Puławy albo Powiśle, trafiłem na nazwę pisaną przez J a nie I, mimo, że wcześniej sam pisałem przez I. Co więcej, wyczytałem, że jest miksem z Northern Brewer, a nie dzikusem z Jugosławii, jak to jest napisane w wiki.

 

Do rzeczy - (J/I)unga jest rewelacyjna, kupiłem w zeszłym roku 100g za namową zgody, użyłem 2 razy i jestem zafascynowany :)

Edytowane przez jackson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i aukcja dramatyczna, głównie nieudolne opisy. Mnie jednak interesuje jedno dostać Iungę nio i Perle. Ciekawe skąd ta pisownia Iungi raz prze literę I a czasem przez J. Nawet w sklepach internetowych piwowarskich jest bardzo często napisane Junga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Hmmm ciekawe co na to 'koledzy' z forow, poswieconych kuzynkom naszych chmieli ;)

Masz Amsterdam w lokalizacji i jeszcze pytasz? ;)

Dziś wrzucam do moczenia, i przygotuję na jutro jakieś sterylne opakowanie... może mało to apetycznie brzmi ale pojemniki z apteki mogą być niezłe do przechowywania w lodówce... łiszmilak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje namoczyć w przegotowanej wodzie z odrobiną czosnku, który zadziała antybakteryjnie. Potem nasiona na talerzyki płaskie wysłane papierowym ręcznikiem, nasączyć wodą przegotowaną, naciągnąć folię spożywczą i ponakłuwać ( po to żeby nasiona nie spleśniały, muszą mieć małe otwory wentylacyjne). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe fotki z weekendowych chmielnikowych wojaży :) Założyłem przewodniki ale na razie tylko magnum takowy potrzebuje.

post-6934-0-99084100-1396876801_thumb.jpgpost-6934-0-86767400-1396876809_thumb.jpgpost-6934-0-18506500-1396876816_thumb.jpg

 

Mam pytanie co do zbioru szyszek. Myjecie je jakoś z ewentualnych ptasich kup, chemii czy kurzu przed zerwaniem albo suszeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe fotki z weekendowych chmielnikowych wojaży :) Założyłem przewodniki ale na razie tylko magnum takowy potrzebuje.

post-6934-0-99084100-1396876801_thumb.jpgpost-6934-0-86767400-1396876809_thumb.jpgpost-6934-0-18506500-1396876816_thumb.jpg

 

Mam pytanie co do zbioru szyszek. Myjecie je jakoś z ewentualnych ptasich kup, chemii czy kurzu przed zerwaniem albo suszeniem?

Tak trzeba właśnie postępować w piwowarstwie domowym, jeśli tylko ma się możliwości, to wykorzystywać je na 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka jest ta Marynka

 

wśród moich też Marynka jest najbardziej bujna - zastanawiam się czy to kwestia gatunku czy 'siły sadzonki' - obstawiam to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też bardzo powoli rośnie i ledwie odstaje od ziemi, ale ostatnio było trochę solidnych przymrozków, które zahamowały wzrost. Dopiero na dniach chmiele zaczęły porządniej rosnąć. I tak widzę, że najszybciej rośnie Marynka, a najwolniej Hallertauer Tradition. Sybilla i Magnum średnio, a Lubelski też słabawo. W zasadzie tylko Marynka zaczyna się zielenić, reszta jest w fazie różowego "szparaga" ;). Trochę schrzaniłem z Hallertauer-em, bo odgarniając ziemię (z ciekawości, czy coś tam wyłazi) ułamałem czubek pędu. Głębiej były kolejne pączki, więc chyba coś tam z tego będzie. A niby piwowarstwo uczy cierpliwości, heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pytanie co do zbioru szyszek. Myjecie je jakoś z ewentualnych ptasich kup, chemii czy kurzu przed zerwaniem albo suszeniem?

 

Nie ma takiej potrzeby, ptaki na to nie sr..ą kurzu nie zaobserwowałem. A suszyłem w workach na cebule na balkonie. A jak zaczniesz mys to wszystkie pyłki z humulonami wylecą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja bardzo fajna tylko mam wątpliwości czy aby wianki chmielu jak już urośnie to nie będą się zsuwać , z tego co pamiętam na plantacji mojego dziadka sznurki szły pod pewnym kątem jak ktoś zawiązał zbyt pionowo często się zsuwało pod własnym ciężarem i robił się problem bo często to się łamało ja rozumiem, że chmiel to roślina pnąca ale nie należy przeceniać jej możliwości. To tylko moja sugestia może macie inne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sznurek jutowy (ja zakupiłem taki jak z tej aukcji - gruby) - sznurek 'włochaty' i czepia się roślinek. Wcześniej kombinowałem z sizalowym i chmiel zsuwał się.. Ten ciężko wyplątać po sezonie i idzie na kompost razem z chmielem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.