Jump to content

25.02.2014r. - Warszawa, Piwne Wyzwanie


Pazdzierz
 Share

Recommended Posts

W Piw Paw organizujemy konkurs-festiwal dla Piwowarów domowych o nazwie "PIWNE WYZWANIE". Krótko i treściwie chciałbym przedstawić podstawowe założenia.

 

Pierwsza runda ma odbyć się 25 lutego, a kolejne cyklicznie w każdy ostatni wtorek miesiąca. Do każdej rundy przypisany będzie jakiś styl za wyjątkiem pierwszej, która jest rundą "rozgrzewkową" i każdy wystawia piwo w dowolnym stylu. Na końcu roku przewidujemy finał do którego zaproszeni zostaną zwycięzcy poszczególnych rund.

 

Przewidywana liczba zgłoszeń piwowarów to 10, ale jeżeli konkurs będzie się cieszył większym powodzeniem możliwe jest zwiększenie ilości zgłoszeń nawet i do 20.

 

Piwowarzy zgłaszają swój udział i dostarczają (osobiście lub poprzez pośredników) 1 keg piwa pojemności minimum 15l.

 

Dla osób, które nie posiadają własnych kegów przewidujemy wypożyczenie corneliusów, które zakupiliśmy specjalnie na potrzeby konkursu.

 

W dniu konkursu w Piw Paw odbywa się festiwal piw domowych "Piwne wyzwanie" na którego wstęp jest płatny i wynosi symboliczną kwotę mniej-więcej pokrycia kosztów. Cena biletu na taki festiwal uzależniona jest od ilości zgłoszonych piw. W dniu festiwalu podpinamy te piwa pod krany i serwujemy osobom, które wykupiły wejście na festiwal.

 

Osoby, które wykupiły bilet wstępu otrzymają formularz, który pozwala im próbować zgłoszonych piw(zabawić się w sedziów) i oceniać je w skali punktowej. Na koniec wrzucają swoje arkusze ocen do urny i na koniec festiwalu zliczamy głosy i ogłaszamy zwycięzcę.

 

Nagroda gwarantowana dla każdego z uczestników to bon na zakupy w jednym z sklepów piwowarskich w wysokości 80zł. Dla osób, które dostarczyły piwo w własnych kegach(najlepiej corneliusach) bon zwiększany jest o 20zł.

 

Dla zwycięzcy rundy oraz dla pierwszych miejsc przewidywane są dodatkowe nagrody specjalne.

 

Obecność zgłaszających się piwowarów w dniu konkursu extra mile widziana :) Będą mogli dzięki temu osobiście prezentować swoje piwa.

 

Nie wykluczamy także osób z odległych miejsc Polski, które chciałyby wziąć udział i jedynie przysłać piwo kurierem.

 

Wkrótce więcej szczegółów na temat nagród/styli/wszystkiego co może interesować.

 

Pytania/sugestie/skargi i zażalenia[;)] proszę kierować na piwnewyzwanie@piwpaw.pl lub w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego od strony prawnej miałoby być nie tak? Kupuje się bilet wstępu na imprezę na której są degustowane piwa piwowarów domowych (za free). W ramach wdzięczności za udostępnienia kega na konkurs dostaje się nagrodę gwarantowaną (80-100zl) - co generalnie pokrywa z grubsza koszty produkcji.

 

Dobry pomysł, im więcej się dzieje tym lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się za taki "biznes" nie brał bez wiążącej interpretacji stosownej Izby, pierwszy lepszy urzędnik zinterpretuje to jako wprowadzenie do obrotu towarów akcyzowych a sprzedaż biletów jako korzyść z tego wprowadzenia i kłopoty jak znalazł.

Link to comment
Share on other sites

Kupuje się bilet wstępu na imprezę na której są degustowane piwa piwowarów domowych (za free).

Gdyby to tak działało to już dawno sprzedawałbym puste butelki za 4zł, a za free byłoby w nich piwo do degustacji. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.