Skocz do zawartości

II spotkanie podlaskich piwowarów domowych


pan_czarny

Rekomendowane odpowiedzi

moze cos stricte piwowarskiego tym razem?

czemu nie.

Może to dość dziwnie zabrzmi, moim zdaniem sens ma jako taki cykl tematyczny "piwo - ab ovo"(może bez niuansów historycznych).

Choć ostatnie spotkanie (z mojego punktu widzenia) uważam za pożyteczne, to wydaje mi się że zaczęliśmy od tyłka strony... m.in sam proponowałem ten tyłek - nie żałuję ale sądzę że warto lepiej zaplanować kolejne spotkania i może bardziej perspektywicznie, najpierw opracować tematykę cyklu a później szukać miejsc i terminów.

Może co któreś spotkanie powinno mieć charakter warsztatów/pracy w zespołach? W końcu mamy doskonalić praktyczny warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, wolałbym, aby było raczej coś luźniejszego w stylu.

Omawiamy konkretny styl piwa. Kto chce przygotowuje odpowiednio wcześniej swoje piwko w stylu. Dodatkowo komercyjne przykłady wraz z degustacja i porównywaniem. Wykład na temat o czym pamiętać warząc, na czym się skupić w danym stylu, na jakie problemy można się natknąć, co jest, a co nie w granicach stylu. Takie trochę "Brewing with style" z Brewing Network tylko, że na żywo z degustacją i od razu przykładami. Atmosfera trochę luźniejsza, więcej dyskusji przy stolikach wymieniając się swoim piwem, ale wciąż z wykładem i czerpaniem z wiedzy i doświadczenia Czesława. Mógłby być to początek jakiegoś cyklu i na przykłąd co trzecie spotkanie w takiej formie, żeby było różnorodnie. Na innych spotkaniach na przykład więcej aspektów technicznych warzenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Temat powoli umiera śmiercią naturalną, to naturalne, ale to jest jedyne miejsce, gdzie mogę zamieścić informacje: na spotkaniu drogą wymiany trafiły w moje ręce różne piwa i oto wczoraj smakowałem piwa co to się nazywały "Ryszard Lwie Serce" - piwo ciemne oraz "Simcoe Pale Ale". Informuję wytwórcę/wytwórców, że oba produkty rewelacyjne. Naprawdę, super, udane, smaczne, nagazowanie odpowiednie, kolor, aromat, wszystko się komponowało. Gratuluję udanego piwa. Jeśli nie jest tajemnicą, to chciałbym poznać przepisy na oba te piwa.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.