Skocz do zawartości

II spotkanie podlaskich piwowarów domowych


pan_czarny

Rekomendowane odpowiedzi

OK, wczoraj dopiero dotarłem z wpisowym, mam techniczne pytanko odnośnie przygotowania do warsztatów, czy są jakieś wytyczne odnośnie diety czy innych elementów mających wpływ w większym/mniejszym stopniu na smaki/zapachy w kontekście piwa, jego oceny czy o czym tam jeszcze będziemy rozmawiać?

Ale że co? Chodzi Ci o to, czy nie powinieneś czegoś jeść przed warsztatami? Jeżeli o to - to postaraj się nie jeść bezpośrednio przed rzeczy pikantnych, czy jakichś wynalazków typu czosnek, czy śledzie ;) Generalnie tego, co Ci zniszczy odczuwanie smaku. Dobrze jest też nie przesadzać z kosmetykami, bo może się okazać, że każde wąchane piwo pachnie np. płynem po goleniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cos bede mial na wymiane. bierzcie, jak macie na zbyciu ;).

 

Oto lista piw, ktore beda przedstawione:

Weizen: 1) Cerna Hora Velen - Czechy 2) Primator Weizen - Czechy 3)Lausitzer Hefe-Weizen - Niemcy

Pilzner: 1) Pilzner Urquell - Czechy 2) Żatec Export - Czechy 3) Bernard 12 - Czechy

AIPA: 1) Thornbridge Jajpur - UK 2) Pinta Atak Chmielu 3)Ciiechan Grand Prix AIPA

 

Lista byla dyskutowana do samego konca, ale mysle, ze bedziecie zadowoleni. Na koniec dowiemy sie, ktore z wymienionych piw jest najlepsze wg uczestnikow spotkania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doczekałem tylko do Thornbridge'a i dostał jak dobrze pamiętam najwięcej, tyle że kolejnych już nie oceniałem. Generalnie po spotkaniu mogę stwierdzić że chyba mam daltonizm sensoryczny, w każdym z piw czułem różnice w smaku, zapachu, tyle że nie potrafiłem ich wydobyć i nazwać.

Niezależnie od próbki miałem i tak pod nosem zapach mieszanki chmielu. Może to przez fakt że wcześniej wypiłem po buteleczce Atak Chmielu i Grand Championa?

Po wykładzie Czesława, już wiem że to co przekazałem kolegom do degustacji ma prawo mieć status co najwyżej "d... nie urywa", nie wiem z kim zrobiłem podmiankę stouta(biały kapsel z podpisem o.stout I.2014), drugie coś zwane piwem (opisane tu http://www.piwo.org/topic/10172-co-moge-zrobic-z-tych-skladnikow/page__st__100?do=findComment&comment=255203) poszło chyba koledze GrzeHu(biały kapsel #1).

Koledzy - miejcie cierpliwość(świeżo kapslowane), i może odrobinę litości(niby nie wskazane) przy ocenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doczekałem tylko do Thornbridge'a i dostał jak dobrze pamiętam najwięcej, tyle że kolejnych już nie oceniałem. Generalnie po spotkaniu mogę stwierdzić że chyba mam daltonizm sensoryczny, w każdym z piw czułem różnice w smaku, zapachu, tyle że nie potrafiłem ich wydobyć i nazwać.

Niezależnie od próbki miałem i tak pod nosem zapach mieszanki chmielu. Może to przez fakt że wcześniej wypiłem po buteleczce Atak Chmielu i Grand Championa?

Po wykładzie Czesława, już wiem że to co przekazałem kolegom do degustacji ma prawo mieć status co najwyżej "d... nie urywa", nie wiem z kim zrobiłem podmiankę stouta(biały kapsel z podpisem o.stout I.2014), drugie coś zwane piwem (opisane tu http://www.piwo.org/...100#entry255203) poszło chyba koledze GrzeHu(biały kapsel #1).

Koledzy - miejcie cierpliwość(świeżo kapslowane), i może odrobinę litości(niby nie wskazane) przy ocenie :D

 

Spoko ja poczekam. W sobote moge podrzucic cos na wymianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z kim zrobiłem podmiankę stouta(biały kapsel z podpisem o.stout I.2014)

ze mna. stoi grzecznie w kuchni i czeka na swoja wielka chwile :)

 

Dzieki wszystkim za spotkanie, a Cześkowi za wyklad! Ponizej wyniki. Wypelnione arkusze oddało dokladnie 47 osób, punktacje niepelna ("połówki") zawyzalem do gory. IPA wziely cale podium. Klasyfikacja, średnia punkacja:

 

1. Thornbridge Jaipur - ~39,75

2. Ciechan Grand Prix - ~39,53

3. PINTA Atak Chmielu - 32,98

4. Pilsner Urquell - 32,45

5. Bernard 12 - 30,98

6. Primator Wezien - 30,87

7. Cerna Hora Velen - 30,15

8. Żatec Export - 29,85

9. Lausitzer Hefe-Weizen - 28,68

 

Na facebooku jest juz zalozona grupa dyskusyjna ("Piwowarskie Podlasie"), zachecamy do zapisywania sie. Chcemy stworzyc miejsce, w ktorym podlascy piwowarzy beda mogli sie wymienic doswiadczeniem, materialami, wyrobami i tak dalej. Oraz umowic spotkanie w wiekszym gronie czesciej niz raz na pol roku ;).

Edytowane przez pan_czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze mna. stoi grzecznie w kuchni i czeka na swoja wielka chwile :)

o proszę.. niezły numer :), następnym razem trzeba będzie zrobić chyba jakieś identyfikatory forum.

Na facebooku jest juz zalozona grupa dyskusyjna ("Piwowarskie Podlasie")

lipa, dajcie czasem znać na forum czy coś się kręci, w końcu nie po to powstał dział "podlaskie" w imprezach żeby przenosić to na kombofejsa, tym bardziej że z fejsa można zalogować się na forum... odwrotnie to już raczej nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku jest juz zalozona grupa dyskusyjna ("Piwowarskie Podlasie"), zachecamy do zapisywania sie.

 

Nie mam konta na facebooku, więc nie podyskutuję tam z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.