Skocz do zawartości

II spotkanie podlaskich piwowarów domowych


pan_czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zapowiedzią, zamieszczam informację o spotkaniu.

 

Termin: 6.02.2014 (czwartek), godz. 18:00

Miejsce: Klub Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

Wstęp: 35 PLN

Prelegent: Czesław Dziełak

Limit miejsc: 30-60 osób

 

Ramowy plan jest następujący i pewnie ulegnie jeszcze delikatnym zmianom. W każdym razie, tym razem na warsztat bierzemy sensorykę.

 

-zaczniemy od wstępu do sensoryki - wykład wygłosi Czesław, certyfikowany sędzia PSPD. Każdy uczestnik dostanie po 1 kopii tablicy sensoryki piwnej i arkusza ocen PSPD.

-degustacja przedstawicieli 4 charakterystycznych styli: pils, pszeniczne, IPA + coś jeszcze :). Omówienie styli, dyskusja nad ich cechami, porady odnośnie warzenia itp.

-próba oceny każdego z prezentowanych piw pod kierunkiem Czesława

-obiad/kolacja

-dla odważnych: wspólna degustacja przyniesionych piw domowych, ocena "konkursowa" (ta opcja w trakcie analizy)

 

Całość potrwa do 5 godzin, zapewne szybciej skończymy niż ostatnio ;). Bardzo prawdopodobne, że w programie będą jeszcze drobne zmiany.

 

ZAPISY:

-w sklepie "Piwa Świata" na ul. Słonimskiej w Białymstoku

 

-zgłoszenia osób, które chciałyby przynieść domowe piwa i poddać je ocenie - do mnie na priv. Zachęcam zwłaszcza ludzi, którzy chcą się doskonalić i podnosić poziom, bo Czesław zapowiada, że nie będzie się pieścił i bezlitośnie objedzie za wszelkie wady. Warto :)

 

A więc zapraszamy!

Edytowane przez pan_czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" zgłoszenia osób, które chciałyby przynieść domowe piwa i poddać je ocenie - do mnie na priv. Zachęcam zwłaszcza ludzi, którzy chcą się doskonalić i podnosić poziom, bo Czesław zapowiada, że nie będzie się pieścił i bezlitośnie objedzie za wszelkie wady. Warto"

 

Dobra zachęta :-P, Jak uda mi się oficjalnie zapisać na spotkanie to odezwę się na prv. raz kozie śmierć, czas najwyższy żeby ktoś pojechał te moje wynalazki. Wstępnie - pils, witka nie będę zglaszał bo sam wiem że jest tylko pijalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystkich !

 

Oficjalnie potwierdzam !

 

Termin: 6.02.2014 (czwartek), godz. 18:00

Miejsce: Klub Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

Wstęp: 35 PLN

Prelegent: Czesław Dziełak

Limit miejsc: 30-60 osób

 

Ramowy plan jest następujący i pewnie ulegnie jeszcze delikatnym zmianom. W każdym razie, tym razem na warsztat bierzemy sensorykę.

 

-zaczniemy od wstępu do sensoryki - wykład wygłosi Czesław, certyfikowany sędzia PSPD. Każdy uczestnik dostanie po 1 kopii tablicy sensoryki piwnej i arkusza ocen PSPD.

-degustacja przedstawicieli 4 charakterystycznych styli: pils, pszeniczne, IPA + coś jeszcze :). Omówienie styli, dyskusja nad ich cechami, porady odnośnie warzenia itp.

-próba oceny każdego z prezentowanych piw pod kierunkiem Czesława

-obiad/kolacja

-dla odważnych: wspólna degustacja przyniesionych piw domowych, ocena "konkursowa" (ta opcja w trakcie analizy)

 

Całość potrwa do 5 godzin, zapewne szybciej skończymy niż ostatnio ;). Bardzo prawdopodobne, że w programie będą jeszcze drobne zmiany.

 

ZAPISY:

-w sklepie "Piwa Świata" na ul. Słonimskiej w Białymstoku

 

-zgłoszenia osób, które chciałyby przynieść domowe piwa i poddać je ocenie - do mnie na priv. Zachęcam zwłaszcza ludzi, którzy chcą się doskonalić i podnosić poziom, bo Czesław zapowiada, że nie będzie się pieścił i bezlitośnie objedzie za wszelkie wady. Warto :)

 

A więc zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie jest obiad, piwa do degustacji, arkusz ocen PSPD, tablica sensoryczna i wyklad. Dodatkowe zamowienia w barze itp. sa platne z wlasnej kieszeni.

 

Nie ma mozliwosci zrezygnowac z ktorejs z rzeczy, zeby zaplacic nizsza cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wczoraj dopiero dotarłem z wpisowym, mam techniczne pytanko odnośnie przygotowania do warsztatów, czy są jakieś wytyczne odnośnie diety czy innych elementów mających wpływ w większym/mniejszym stopniu na smaki/zapachy w kontekście piwa, jego oceny czy o czym tam jeszcze będziemy rozmawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wczoraj dopiero dotarłem z wpisowym, mam techniczne pytanko odnośnie przygotowania do warsztatów, czy są jakieś wytyczne odnośnie diety czy innych elementów mających wpływ w większym/mniejszym stopniu na smaki/zapachy w kontekście piwa, jego oceny czy o czym tam jeszcze będziemy rozmawiać?

Powaznie podchodzisz do tematu. ;) W zasadzie to pytanie do Dagome.

Dowiemy się cóż to będzie za piwo czy przekonamy się dopiero za 2 tygodnie? ;)

Bedzie niespodzianka i slepy test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.