Skocz do zawartości

Nowe słody Strzegom


Daniel Kałuża

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja zamieszczona wczoraj w sklepie producenta:

 

"Od dziś wprowadzamy dwa nowe Produkty w naszym Sklepie. Są to: słód melanoidynowy i słód pszeniczny karmelowy. Mamy nadzieję, że znajdą uznanie wśród amatorów domowego warzenia piwa. Udanych warek. Skomentujcie na Facebook'u."

 

http://www.slodownia...uz-sa-dostepne-

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież zakwaszający to słód z dodatkiem kwasu mlekowego wymyślony na potrzeby niemieckiego prawa czystości. Wydaje mi się, że lepiej dodać samego kwasy mlekowego.

 

a to nie jest tak że jest to słód który został namoczony, wyrosły sobie na nim bakterie mlekowe, a potem został ponownie wysuszony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak że jest to słód który został namoczony, wyrosły sobie na nim bakterie mlekowe, a potem został ponownie wysuszony?

może i kiedyś tak było (chociaż to dość ryzykowana operacja z racji sterylności), ale obecnie podczas suszenia dodawany jest kwas mlekowy, na tyle, żeby ostatecznie było go w słodzie jakieś 2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież zakwaszający to słód z dodatkiem kwasu mlekowego wymyślony na potrzeby niemieckiego prawa czystości. Wydaje mi się, że lepiej dodać samego kwasy mlekowego.

Równie dobrze można powiedzieć, że zamiast słodu można użyć surowców niesłodowanych i enzymów. W końcu w uproszczeniu pod względem chemicznym słód to zboże z dodatkiem enzymów.

 

Na koniec taka anegdota: kolega chciał koniecznie zobaczyć jak się robi piwo, to mu pokazałem. Chciał zobaczyć jak się tworzy recepturę, to też mu pokazałem. Pech chciał, że była tam laktoza. No i stwierdził, że to takie same chemiczne siki jak piwo przemysłowe i prawie rok tłumaczenia, co powinno zawierać prawdziwe piwo poszło w p....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można powiedzieć, że zamiast słodu można użyć surowców niesłodowanych i enzymów. W końcu w uproszczeniu pod względem chemicznym słód to zboże z dodatkiem enzymów.

No właśnie nie, nie tylko tym różni się zboże od słodu. Dość istotna jest także różnica postaci białek w zbożach i słodach.

Nie uzyska się takich samych efektów zacierając zboże z enzymami i słód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.