Skocz do zawartości

Dziwna chłodnica - prośba o identyfikację


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ostatnio jakąś dziwną chłodnicę od dziadka i nie jestem w stanie dojść ani zasady działania ani nawet tego czy mi się w ogóle przyda. Dmuchając w skrajny lewy otwór powietrze wylatuje z środkowego, dmuchając w prawy powietrze wylatuje dolnym, poziomym.

 

Poniżej wstawiam zdjęcie. Wie ktoś czy to się może w ogóle przydać do warzenia piwa?

 

WP_20140107_001%255B1%255D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnica przepływowa z płaszczem. W środku masz spiralę (wężownicę), a z wewnątrz masz płaszcz wodny. Trzeba by zmierzyć wydajność chłodzenia, ale chyba nadaje się bardziej do bimbru niż do piwowarstwa.

Zasada działania jest prosta. Górna skrajny lewy i środkowy to wyjście/wejście chłodnicy. Dół to wejście wody, prawy górny to wyjście.

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno chlodnica przeciwbierzna. Zrób test i podącz zimną wodę do skrajnego lewego z wylotem w środku I ciepłą wodę do prawego z wylotem na dole I zobacz czy woda sie oziębia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak bimber chłodnica. W środku jest wężownica i przestrzeń na zimną wodę. (dwa otwory są na wejście i wyjście zimnej wody, a dwa na wejście i wyjście płynu który chcesz schłodzić) Przepuszczając przez nią brzeczkę powinno się dać ją ochłodzić. Ale pompka do tego może być potrzebna, ewentualnie grawitacyjnie można próbować.

Edytowane przez Kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. już wiadomo co dziadek w wolnym czasie robił :P

 

Nieużywana :) Tak mi się przypomniał stary kawał o góralu co miał sprzęt a nie używał.

 

Ok, dzięki za pomoc, dało mi to do myślenia. Znając życie to chłodnica pójdzie w kąt, nie mam doświadczenia, żeby bawić się w chłodzenie tego typu plus mam za mało fermentorów na zabawę. Da się to sprzedać na allegro czy raczej zablokują aukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno chlodnica przeciwbierzna. Zrób test i podącz zimną wodę do skrajnego lewego z wylotem w środku I ciepłą wodę do prawego z wylotem na dole I zobacz czy woda sie oziębia.

 

Stesuję jak tylko dokupię dodatkowe węże ;) Rozumiem, że analogicznie do skrajnego prawego podłącza się brzeczkę i odbiera dolnym wylotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.