Skocz do zawartości

Keda: Tipel


Rekomendowane odpowiedzi

Kolor: Ciemny bursztyn, mętne (przy otwieraniu wszystko się poderwało z dna)

Piana: bardzo obfita aż ciężko było cokolwiek nalać a z butelki uciekała co widać na zdjęciu

Aromat: głównie winny i alkoholowy

Nasycenie: bardzo wysokie

Smak: tak jak w aromacie winny i mocno alkoholowy, szczypie w podniebienie ale jest też wyczuwalna lekka słodycz

 

Podsumowując piwo się zepsuło, nie wiem co poszło nie tak być może mi się trafiła zainfekowana butelka albo cała warka nie wyszła, tu musi autor się wypowiedzieć. Piwo miało 19 BLG więc te 6 miesięcy powinno wytrzymać, można też brać poprawkę, że leżało w ciepłym sklepie ale chyba nie długo a ja cały czas trzymałem w lodówce.

post-5662-0-75940800-1388850788_thumb.jpg

Edytowane przez ..::maniek::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniemam ze za duzo cukru w zasypie i piwo lekko niedofermentowane stąd przegazowanie, robiłem niedawno tripla i wyszedł znakomicie.

Edytowane przez MateuszO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do tablicy więc muszę się wytłumaczyć. Piwo rzeczywiście było przegazowane (mimo 2 tygodni burzliwej i 3 cichej fermentacji). Wcześniejsze piwo które robiłem na tej gęstwie też się przegazowało - więc może to lekka infekcja - ale po odgazowaniu oba piwa są całkiem przyjemne. Niestety nadmiar gazu akcentuje trudny dla mnie do nazwania posmaczek, miałem to samo też na THG w zeszłym sezonie w jednym piwie ale tam to było bardziej wyczuwalne. A tak ogólnie to do belgów nie mam szczęścia bo 2 kwasy do tej pory to był dubbel. Ale po sezonie lagerowym na pewno coś do depozytu wrzucę bo lagery to mi wychodzą całkiem nieźle.

 

Przypomniałem sobie że na tej gęstwie robiłem też Belgian Strong Ale i tam nie ma przegazowania i tego dziwnego posmaczku i w sumie zgłupiałem - ale może to wpływ tego właśnie Tripela, którego właśnie kończę spożywać :beer: a power to on ma.

Edytowane przez keda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.