Skocz do zawartości

Alkohol w brewkitach


tomek81c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na dniach mam zamiar zrobic swoja pierwsza warke, na razie z brew kita (posiadam John Bull Best Bitter i Lager) i mam pytania odnośnie zawartosci % alkoholu w piwie, a mianowicie wyczytalem ze z 1,7 kg brew kita najlepiej zrobic 10 l piwa, poniewaz wtedy jest najsmacznijsze, a zeby zwiekszyc ilosc do 20-22l trzeba dodac 1 kg cukru, ew. ekstraktu slodowego, i troche sie zakrecilem tymi wypowiedziami, toteż:

 

1) ile % alkoholu wyjdzie mi w piwie jezeli zrobie 10 l z brew kita 1,7kg nie dodajac ani cukru ani ekstraktu?

2) czy naprawdę, aż tak straszna jest roznica jezeli zamiast ekstraktu dodam 1 kg cukru (robiac 22l), ktory podobno nadaje posmak bimbrowy piwu?

3) co byscie polecili - 10 l bez cukru (ekstraktu w podczas 1szej fermentacji) czy wieksza ilosc np. z dodaniem ekstraktu slodowego John Bull Light 1,6 kg

 

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na dniach mam zamiar zrobic swoja pierwsza warke, na razie z brew kita (posiadam John Bull Best Bitter i Lager) i mam pytania odnośnie zawartosci % alkoholu w piwie, a mianowicie wyczytalem ze z 1,7 kg brew kita najlepiej zrobic 10 l piwa, poniewaz wtedy jest najsmacznijsze, a zeby zwiekszyc ilosc do 20-22l trzeba dodac 1 kg cukru, ew. ekstraktu slodowego, i troche sie zakrecilem tymi wypowiedziami, toteż:

 

1) ile % alkoholu wyjdzie mi w piwie jezeli zrobie 10 l z brew kita 1,7kg nie dodajac ani cukru ani ekstraktu?

2) czy naprawdę, aż tak straszna jest roznica jezeli zamiast ekstraktu dodam 1 kg cukru (robiac 22l), ktory podobno nadaje posmak bimbrowy piwu?

3) co byscie polecili - 10 l bez cukru (ekstraktu w podczas 1szej fermentacji) czy wieksza ilosc np. z dodaniem ekstraktu slodowego John Bull Light 1,6 kg

 

Pozdrawiam, Tomek

witam na forum ;)

odradzam użycie cukru, lepiej zrobić mniej piwka, a lepszej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ale ile % alkoholu jest w piwie zrobionego z 1,8 brew'a w 10 l (bez dodatku cukru czy ekstraktu podczas 1szej fermentacji)?

 

Co prawda mam tez ekstrakty slodowe John Bull (2 puchy) ale ciekawi mnie samk piwa i zawartość % piwa z samego brew kita...

 

I jeszcze jedno: przed druga fermentacja dodaje sie 4 g cukru do butelki 0,5l - gdy bede chcial zastapic ja glukoza ile musze wtedy wsypac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) juz wiem, cos okolo 12BLG czyli 5%, wiec ostatnie pytanie przed zrobieniem 1szej warki:

na 1szy raz proponujecie zwarzyc 1) John Bull Lager 10l czy moze 2) John Bull Lager + John Bull ekstrakt slodowy puszka 1,8kg z wynikiem 20 l piwa (mam wszystkie slkadniki, dzis zamykam sie w piwnicy, dezynfekuje sprzet i zaczynam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)na 1szy raz proponujecie zwarzyc 1) John Bull Lager 10l czy moze 2) John Bull Lager + John Bull ekstrakt slodowy puszka 1,8kg z wynikiem 20 l piwa (mam wszystkie slkadniki, dzis zamykam sie w piwnicy, dezynfekuje sprzet i zaczynam)?

Tutaj jest to w zasaadzie bez znaczenia. Jak masz surowce na wersję nr 2, to tak właśnie zrób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.