Skocz do zawartości

butelki bezzwrotne


baton205

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ustawianie jej za każdym razem pod nową wysokośc butelki moim zdaniem to słaba opcja. Grifo HD to oprócz chłodnicy najlepiej wydane pieniądze jesli chodzi o mój sprzęt.

 

Ja leje we wszystkie butelki , i jeśli ma być granat z powodu niedofermentowania czy infekcji to nie ma znaczenia jaka to będzie butelka ( może poza sposobem jej rozsadzenia ) . Teraz mam całe dwie skrzynki granatów w butelkach NRW. Infekcja , pojawiła się ze 3 tygodnie po butelkowaniu. Nie byłem w stanie wyczuć jej wcześniej i lałem w butelki ze spokojnym sumieniem ( dodam że to była warka na wesele ). Dwie z nich już ekspolodowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ustawianie jej za każdym razem pod nową wysokośc butelki moim zdaniem to słaba opcja. Grifo HD to oprócz chłodnicy najlepiej wydane pieniądze jesli chodzi o mój sprzęt.

 

Ja leje we wszystkie butelki , i jeśli ma być granat z powodu niedofermentowania czy infekcji to nie ma znaczenia jaka to będzie butelka ( może poza sposobem jej rozsadzenia ) . Teraz mam całe dwie skrzynki granatów w butelkach NRW. Infekcja , pojawiła się ze 3 tygodnie po butelkowaniu. Nie byłem w stanie wyczuć jej wcześniej i lałem w butelki ze spokojnym sumieniem ( dodam że to była warka na wesele ). Dwie z nich już ekspolodowały.

 

To otwieraj i wylewaj, szkoda butelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam eterny. Wg mnie najlepsza możliwa ręczna kapslownica, bardzo szybka, kapsluje praktycznie wszystko (jest tylko jeden typ butelek a'la te z Lwówka, których gdzieś miałem kilka - na nich nie jest w stanie docisnąć). Zobaczcie fotki w necie: jest niesamowicie wykonana, cała stalowa, nie ma się co wygiąć (jak w Grecie), czy też złamać.

 

Jeśli chodzi o piwowarstwo to ten produkt mogę polecić w 400%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ustawianie jej za każdym razem pod nową wysokośc butelki moim zdaniem to słaba opcja.

Nie wiem, czy kiedykolwiek miałeś kontakt z tą kapslownicą, ale zabutelkowanie 40-stu butelek nie oznacza 40-sto krotnego zmieniania wysokości głowicy. Po kilku warkach ręka automatycznie sięga po butelki o podobnej wysokości, które nie wymagają zmiany wysokości. Warto też dodać, że operację zmiany wysokości głowicy kapslującej wykonuje się jedną ręką w przeciągu kilku sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie używałem jej nigdy. Nie napisałem nigdzie , że trzeba ją ustawiać pod KAŻDĄ butelkę , tylko "pod nową wysokość". Wiem że nie trwa to długo , ale przy HD ten problem po prostu odpada. Nie muszę segregować butelek wg wysokości , to po prostu wygoda , za którą warto dołożyć moim zdaniem te paredziesiąt złotych.

 

PS. W galerii jest fotka tego szkła o którym gadaliśmy na czacie :) Zerknij.

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy HD ten problem po prostu odpada. Nie muszę segregować butelek wg wysokości , to po prostu wygoda , za którą warto dołożyć moim zdaniem te paredziesiąt złotych.

No i HD jest stabilniejsza. Kapslowałem raz pożyczoną Grifo std i jak mocniej dociskałem, to mi się ten słupek pionowy wyginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek się wygina ale nie przeszkadza to w kapslowaniu. Jednak widziałem hd na żywo i jakbym mógł to bym doplacil Stabilna, pewnie można bez przykrecenia do deski bez problemów kapslowac i nie zmieniać wysokości. Niestety jak kompletowanie sprzęt nikt nie miał hd i nie było wiadomo kiedy będą.

 

Wysłane z mojego JY-G4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kiedos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie można bez przykrecenia do deski bez problemów kapslowac i nie zmieniać wysokości

 

Dokładnie tak robię, przynoszę ją z piwnicy, stawiam na blacie kuchennym, nie przykręcam ani nic takiego nie robię. Kapsluję sobie te 2 skrzynki butelek, zabieram HD pod pachę i na półkę w piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.