Skocz do zawartości

sok z pomarańczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam miłośników "pianki".

przeglądając porady i receptury dotyczące piw smakowych w kilku miejscach natknąłem sie na rade żeby dodać skórkę lub soku z pomarańczy. o ile skórka da mocno pomarańczowy smak i aromat, to do soku mam pewne obiekcje,

Swego czasu zrobiłem bimber (owocówkę) tylko z pomarańczy, dobre jakościowo mocno dojrzałe bez dodawania cukru, smak był mało zadowalający, o aromasie już nie wspomnę. trzeba było przepędzić na spirytus który zapachem i tak nie powalał, o zapachu ładnej pomarańczy można było zapomnieć.

Wiec moje pytanie do doświadczonych, czy ma ktoś za sobą próby warzenia piwa z sokiem z jakichkolwiek cytrusów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem saisona z sokiem z winogron. Sok był dosyć niskiej jakości i pewnie zawierał aromaty sztuczne, co pozostało w gotowym piwie. Nawet się to komponowało. Jeśli chcesz użyć prawdziwego soku, to raczej nie spodziewałbym się wielkiego aromatu, a jak znów dasz go bardzo dużo, to drożdże i tak wszystko zjedzą i otrzymasz bardzo nijakie piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając porady i receptury dotyczące piw smakowych w kilku miejscach natknąłem sie na rade żeby dodać skórkę lub soku z pomarańcz

 

Podaj może linka do receptury z sokiem pomarańczowym, bo osobiście się nie natknąłem. Skórki dodaje się do witbierów, saisonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając porady i receptury dotyczące piw smakowych w kilku miejscach natknąłem sie na rade żeby dodać skórkę lub soku z pomarańcz

 

Podaj może linka do receptury z sokiem pomarańczowym, bo osobiście się nie natknąłem. Skórki dodaje się do witbierów, saisonów.

http://www.forum.wes.pl/viewtopic.php?t=139 no tutaj, co prawda mowa o syropie ale o soku tez sie natknąłem, wiec dlatego konfrontuję informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Łopata dawała sok z cytrusów do witbiera (http://kuchniapiwowarkiagi.pl/blog/a1201-witbier-piwo-bulki-i-placki.php)

robiłem wita wg tego przepisu, ale soku w nim nie czułem za diabła...a potem to z wita zrobił się ponoć całkiem niezły blondzik ;-) ale to już inna kwestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.