Skocz do zawartości

pompa do piwa


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jaki otwór wywiercić pod gwint 1/2 cala od pompy? 

2. Potrzebuję uszczelkę silikonową do pompy pod gwint 1/2 cala. Jakie fi wew taka uszczelka powinna mieć, ew. gdzie takową można kupić?

Edytowane przez frc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znalazłem pompę producenta IBO w przystępnej cenie, myślę że się nada do celów piwowarskich.

 

http://allegro.pl/pompa-obiegowa-ohi-15-60-130-korpus-z-brazu-i5763639845.html

 

  • Obudowa pompy - mosiądz
  • Korpus ssący – mosiądz
  • Korpus tłoczny – mosiądz
  • Uszczelnienie - mechaniczne węgiel-ceramika
  • Ilość wirników - 1 noryl utwardzany
  • Wydajność maksymalna (l/min): 58
  • Wysokość podnoszenia (m): 6
  • Zasilanie (V): 230
  • Długość montażowa (mm): 130
  • Maksymalna temperatura cieczy (st C): 110
  • Prąd znamionowy (A): 1,2
  • Moc silnika minimalna (W): 48
  • Moc silnika maksymalna (W): 93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Używał ktoś takiej z Brewfermu ?

http://browamator.pl/szczegoly.php?Uniwersalna_pompa_magnetyczna_-_10W__230V_-_8-12_lmin_-_tolerancja_do_90C&przedm=32286556&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F165992&sortuj=kod&sess_id=46684321770

 

Szukam już czegoś bardziej konkretnego, trwałego i sprawdzonego, nawet za trochę większą kasę.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zamierzam zamówić sobie pompę do przepompowania brzeczki z kadzi zaciernej do kadzi warzelnej. Interesują mnie te dwie pompy, a raczej pompki:

 

http://www.aliexpress.com/item/12V-3M-Solar-Hot-Water-Pump-Circulation-Brushless-Motor-212-F-w-Coupler/32246338210.html?spm=2114.031010208.3.11.qAJzEz&ws_ab_test=searchweb201556_4,searchweb201644_1_79_78_77_82_80_62,searchweb201560_5

 

http://www.aliexpress.com/item/12V-Solar-Hot-Water-Pump-Circulation-High-Quality-Food-Grade-212-degree-F-TE091/32258593018.html?spm=2114.031010208.3.57.iB0riD&ws_ab_test=searchweb201556_4,searchweb201644_1_79_78_77_82_80_62,searchweb201560_5

 

Która z nich jest lepsza? Jeszcze pytanie, czy ta z pierwszego linka, 3m, jest przeznaczona do spożywki? Widziałem na youtube, że jest używana za granicą do pompowania brzeczki, ale wiadomo, czy to jest to samo, czy może tylko kolory te same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym drugim odnośniku piszą że nadaję się do spożywki , ale znając życie nie byłbym taki pewny . Jeżeli  jednak nie kłamią ( rzadki przypadek ) i  że nadaję się do spożywki , no to jest lepszy .

 

P.s . A że ktoś na necie coś pokazuję ..... widziałem gościa co wyprowadził kable z mikrofalówki i sobie eksperymenty różne robił , czy to oznacza że akurat  miał rację ;) .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zakupię tą drugą(czarną) i zobaczę czy są jakieś posmaki plastykowe w piwie. Aczkolwiek widziałem na filmach, że zagraniczni browarnicy używają takich pomp w drogich konfiguracjach, często pisząc w opisach, że zapłacili za pompę 20 dolarów - myślę, że będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak bardzo różni się taka pompa z aliexpres (20$) do takiej np z Brewfermu za prawie 4 stówy?

Jedna na 230v druga 12v - jakie zasilanie lepsze?

jedna pewnie ma plastikowy korpus druga stalowy.

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.