Skocz do zawartości

pompa do piwa


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chodzi o osprzęt to jak większość zmierzam w kierunku większych warek przy mniejszym nakładzie pracy, czyli dodaniem pomp i niewielkiej automatyki. Na alle... udało mi się kupię zmywarkę (z uszkodzonym programatorem) za 40zł, no 60 z przesyłką:). Poprosiłem właściciela żeby zostawił sobie kosze i obudowę i przesłał mi samą "elektrykę". Tym sposobem mam wszystko czyli pompę, grzałkę przepływową i inne tam. Cena wydaje się lepiej niż przyzwoita. Pompa do wiadomych celów. ale myślę też o wykorzystaniu tej przepływowej grzałki. Jest co prawda dość krótka i przy dużej mocy (2000W) może dochodzić do miejscowego przegrzania, jeśli jednak zasilanie i odpływ będą mniejszej średnicy to powinno pomóc. Czy ma ktoś może doświadczenia z taka pompą?

P.S. Przepraszam za małą ucieczkę od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Czy polscy piwowarzy chcą, aby za parę lat nazywano ich "pralkowymi" lub "zmywarkowymi piwowarami"? Czy nie lepiej zastosować np. taką: http://www.sklep.winiarz.pl/product_info.php?products_id=1282 ?

Pamiętam ktoś pisał że tam pompa nie wytrzymuje wysokich temperatur i do zacierania się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadają,nadają.Sam mam dwie pompy,jedną na wiertarkę drugą z silnikiem.Zawracam gorący płyn w czasie zacierania,już kilkadziesiąt warek,i nic się nie dzieje.Przepompowuje piwo z fermentora do fermentora.

Przy zamawianiu w winiarzu dobrze jest zaznaczyć,że do gorących płynów.

Edytowane przez dziadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że pompy z "winiarza" nie nadają się do gorącej brzeczki nie wiedziałem. Dla mnie wyznacznikiem była cena. Jeśli pompy zmywarkowe/pralkowe zdają egzamin praktyczny i do tego są tańsze to czemu nie skorzystać. Jeśli kiedykolwiek w przyszłości ktoś miałby nas nazywać parafrazując nazwy sprzętu jaki używamy, to co można by powiedzieć o najsłynniejszym i najskuteczniejszym narzędziu do filtracji - sra..-rurce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kiedyś już chyba wspominałem, do mojego gara nabyłem drogą kupna pompę do instalacji C.O. Z tym że w wydaniu spożywczym (głowica z brązu), czyli w zasadzie wszystkie pompki do mieszania wody. Mój konkretny przypadek to firma HALM, koszt około 2 stówek za najmocniejszą z możliwych. Nie mają porywającego przepływu, ale dla 100l zbiornika o konstrukcji BM wystarczyło.

Jedyna wada takich pomp to konstrukcja wirnika, jest on "naciskany" na ośkę magnetyczną i problemem będzie z rozebraniem w drobny mak do czyszczenia. Sporo takich pompek miałem w łapach i niestety w zasadzie wszystkie w ten sam sposób zrobione...

Trzeba też zwrócić uwagę na sam wirnik, nie powinien mieć kanałów, dziurek które mogą się zatkać.

 

Co do regulacji wydajność, właśnie męczę sterowanie do hand made solarów gdzie regulacja wydajności jest wręcz konieczna.

Pompki C.O można spokojnie sterować (w zakresie ich pracy) zwykłym ściemniaczem do żarówek 230V który kosztuje kilkanaście-kilkadziesiąt złotych.

 

Pompka ze zdjęcia wydaje się mieć ciekawą konstrukcję, niestety z tego co się orientuje jest jeszcze słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim sprzęcie mam zastosowana taką pompę: http://www.spomasz.biz.pl/?id=pompy&p=WPs4 to trochę inna liga, ale to jest typowa pompa spożywcza. Łatwo ja zastsować do mycia instalacji.. ma przepływ odpowiedni. Oczywiście jak na nasze potrzeby jest o wilele za duża, ale nie znalazłem nic mniejszego o zadowalających parametrach jak dla mnie. Wszystkie inne pompy od zmywarek, pralek też chodzą, ale ja szukałem czegoś dedykowanego. Są jeszcze małe pompy odśrodkowe, ale jak zwykle maja swoją cenę też. Niestety dostępne pompy z nierdzewki z odpowiednim uszczenieniem i właściwa temperatura pracy to koszt sporo pona 1k PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż cena to porażka, ale jak się porówna do całego sprzętu to jakos dało się przełknąć.. o ile dobzre pamiętam to 1,8k PLN... netto. Niestety nie da się w takiej wersji taniej dostać... wszytko kosztuje... uszczelnienie.. silnik.. obudowa... itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem do HERMSa pompy jak na zdjęciu. Niestety po testach na wodzie okazało się że ten typ się nie nadaje. O ile jako tako przetacza przez wymiennik, to do przepompowania brzeczki z zaciernej do warzelnej kompletnie się nie nadaje. Chyba pozostają mi pompki pralkowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem do HERMSa pompy jak na zdjęciu. Niestety po testach na wodzie okazało się że ten typ się nie nadaje. O ile jako tako przetacza przez wymiennik, to do przepompowania brzeczki z zaciernej do warzelnej kompletnie się nie nadaje. Chyba pozostają mi pompki pralkowe..

z tego co widze to typowa pompa obiegowa CWU

z jakiego powodu się nie nadaje?? za mały przepływ/moc??

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem do HERMSa pompy jak na zdjęciu. Niestety po testach na wodzie okazało się że ten typ się nie nadaje. O ile jako tako przetacza przez wymiennik' date=' to do przepompowania brzeczki z zaciernej do warzelnej kompletnie się nie nadaje. Chyba pozostają mi pompki pralkowe..[/quote']

z tego co widze to typowa pompa obiegowa CWU

z jakiego powodu się nie nadaje?? za mały przepływ/moc??

Wysokość podnoszenia 1,1m. Pomimo tego, że u mnie pompa podnosi max 0,7m, to w wymienniku mam 8m rury karbowanej i to jest chyba za duży opór. Poza tym z czasem spada przepływ i trzeba na chwilę wyłączyć pompę.

 

Natomiast jeśli chodzi o przepompowywanie z jednego KEGa do drugiego, to do wyrównania poziomów jest ok (naczynia połączone), potem pompa prawie wcale nie pompuje. Tzn przyrost poziomu cieczy jest baaaardzo wolny, a całkowite przepompowanie niemożliwe. Dodam, że to testy na wodzie i bez filtratorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak potwierdzam, u mnie służy jedynie do transferu wody do wysładzania.

Ciekawą pompę znalazł "spadkobierca" mojego sprzętu ;) z tego co wiem działa poprawnie. Podnoszenie 4m i mosiężna komora

http://allegro.pl/pompa-cyrkulacyjna-mosiezna-c-w-u-ulrich-20-40-i1596819465.html

 

edit

Pompa dostępna na allegro na nowszej aukcji.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.