Skocz do zawartości

pompa do piwa


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pompy z przepływem minimum 20l/min.  Czyli tyle co Chugger.

Gdyż robię  kociołek BIAB ( kosz z siatki 400um nierdzewnej)  ala Brew-Boss ze sterownikiem ArdBir :)
Dodatkowo z filtrem COFI, i fałszywym dnem.
Oczywiście nie stosowane na raz ale zależnie od typu piwa :P

Na tych słabych pompach poniżej 20l coś cienko widzę hydrocyklon >.>

Edytowane przez Sadowski25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyż robiękociołek BIAB ( kosz z siatki 400um nierdzewnej)ala Brew-Boss ze sterownikiem ArdBir Dodatkowo z filtrem COFI, i fałszywym dnem.

 

Trochę to może nie w temacie pomp ale nie będę zakładał nowego tematu jeszcze. Mam pytanie o tego Brew-Bossa. Kosz z siatki 400um to jest już COFI czy może mówisz o czymś innym? Jeżeli to nie COFI to jaką średnicę dziur w siatce do COFI dajesz? Nie mogłem znaleźć co jest użyte w Brew-Bossie.

 

 

 

Jeśli faktycznie potrzebujesz takiej mocy to kup tą: http://www.eurowin.p...dzewna-95C/1118

 

Ta pompa w Breww-Bossa (http://www.brew-boss.com/product-p/pump-ss-240.htm) wygląda na dużo zgrabniejszą niż ta z linku, która pewnie robi pełno huku i nie nadaje się na rozwiązanie w bloku. Dodatkowo waga 5kg. Ta z browamatora (http://www.browamator.pl/uniwersalna-pompa-magnetyczna-15w-230v-17-22,3,13,2451) była by może lepsza ale jest tylko do 90 stopni (czyli chyba nie da się gotować). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta pompa w Breww-Bossa (http://www.brew-boss.com/product-p/pump-ss-240.htm) wygląda na dużo zgrabniejszą niż ta z linku, która pewnie robi pełno huku i nie nadaje się na rozwiązanie w bloku. Dodatkowo waga 5kg. Ta z browamatora (http://www.browamator.pl/uniwersalna-pompa-magnetyczna-15w-230v-17-22,3,13,2451) była by może lepsza ale jest tylko do 90 stopni (czyli chyba nie da się gotować). 

 

 

Wydaje mi sie ze przy takiej konfiguracji BIABU to przy gotowaniu az tak nie potrzeba pompy? Wrzenie samo w sobie wywoluje ruch brzeczki a jak grzalka by byla zamknieta pod dnem to juz w ogole chyba nic sie nie przypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wygląda na dużo zgrabniejszą niż ta z linku, która pewnie robi pełno huku i nie nadaje się na rozwiązanie w bloku. Dodatkowo waga 5kg.
Kolega sobie gdyba i bzdury opowiada. Użytkuję właśnie taką pompę NOVAX 20B, jest cholernie mocna, przy tym bardzo cicha. Waga z przewodem i wtyczką mieści się w 4138gram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sobie gdyba i bzdury opowiada

 

No właśnie o to mi chodziło aby ktoś powiedział co i jak bo gdybam. Z tego co mówisz to rzeczywiście mogła by się nadać to takiego systemu chyba, że się jeszcze mniejsza znajdzie. 

 

Choć w sumie na tym filmiku to ona na najcichszą nie wygląda: 

. Jeżeli tak jest w rzeczywistości to zdecydowanie jest za głośna zwłaszcza przy małym dziecku i w bloku. Dla porównania filmik z Brew-Boss: 

 

Może to być problem z dzwiękiem choć po jak widać z jednego komentarza to chyba nie.

Edytowane przez guma44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena pompy i koszty przesyłki są duże. W Polskich sklepach jedynie co znalazłem to Brewferm 10w i 15w ale nie wiem ile są one warte. Novax do Hermsa o wybiciu 60l chyba za duża. Gdyby ktoś znalazł w Polsce coś podobnego do pompek Brewferm byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko cena pompy i koszty przesyłki są duże.
 

 

Coś w okolicach 500zł czyli tyle samo co za  Rover 20B. Trzeba by to dokładnie przekalkulować.

 

 

 

Novax do Hermsa o wybiciu 60l chyba za duża.

 

Zależy do czego. Do Brew-Boss klona raczej tak. Na filmiku gość pokazuje że musi nawet obniżyć (wyregulować) przepływ aby mu za mocno nie zassało. Z tego wynika, że pompa musi mieć ustawiane obroty/przepływ raczej obowiązkowo. 

 Rover 20 B  Rover 20 B   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do pompy Chugger w brew bossie ( magnetyczna), pompy magnetyczne praktycznie, bezpiecznie można regulować tylko przez zmianę napięcia.
Dławiąc można je uszkodzić.
Rover 20B +95°C jest pompą odśrodkową ( wirową).
Do tego uszczelka VITON  ma wytrzymałość do 200°C minimum.
Więc może przetłaczać wrzącą brzeczkę nawet. ( choć dobrze dać na silnik wtedy dodatkowe chłodzenie)

Tą można bezpiecznie regulować:  upustem i dławikiem
http://www.tablica.wis.pwr.edu.pl/attachment.php?aid=2112

 

 

Przy max mocy mamy niezły hydrocyklon ( whirpool) .

Edytowane przez Sadowski25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyż robiękociołek BIAB ( kosz z siatki 400um nierdzewnej)ala Brew-Boss ze sterownikiem ArdBir Dodatkowo z filtrem COFI, i fałszywym dnem.

 

Jak już jesteś online to pociągnę przy okazji też o tym COFI i średnicy oczek bo nie mogę nigdzie znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego wytłumaczyć w jaki sposób można uszkodzić pompę magnetyczną poprzez dławienie zaworem?

 

raczej może się przegrzać albo po prostu żywotnośc spadnie ale wątpie żeby to było bardzo zauważalne dla nas, po prostu pompa się będzie bardziej "męczyć".

 

Poza tym regulator napięcia to nie są wielkie pieniądze chociażby od chińczyków a pod 12-24V to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz kolego wytłumaczyć w jaki sposób można uszkodzić pompę magnetyczną poprzez dławienie zaworem?

 

raczej może się przegrzać albo po prostu żywotnośc spadnie ale wątpie żeby to było bardzo zauważalne dla nas, po prostu pompa się będzie bardziej "męczyć".

 

Poza tym regulator napięcia to nie są wielkie pieniądze chociażby od chińczyków a pod 12-24V to już w ogóle.

 

Ja wiem jak pompy się reguluje, magnetyczne mam w instalacji, ale ciekawią mnie niektóre posty, może czegoś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400um jest wartością zoptymalizowaną już? Czy np 200um też powinno być ok? Pytam akurat w swojej sprawie a może ktoś ma jakieś info :)

Robię coś podobnego i się zastanawiam jak zrobić tą rurkę z dziurkami, ale taka PCVka z nawierconymi dziurkami powinna być ok? Czy macie inne pomysły?

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie 400um czyli 0,4mm . Kwestia jeszcze ilości i rozmieszczenia dziurek w centralnym doprowadzeniu brzeczki do kosza.

 

Dzięki. To trzeba będzie potpatrzeć na filmiku bo chyba widać :P.

 

 

 

ale taka PCVka z nawierconymi dziurkami powinna być ok?

 

Ja osobiście raczej zrobię w KO lub w miedzi tak jak w Brew-Bossie bo wydaje się trwalsze. PCV jak ma atest do kontaktu z żywnością pewnie na początek może być zwłaszcza jak nie masz dostępu do spawarki/spawacza. Musiałbyś tylko wykminić jak to przykręcać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.