Skocz do zawartości

pompa do piwa


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, eltomek napisał:

Chciałbym zapytać osoby (@myszarafa @jac007) korzystające z tej pompy - czy nadal ją polecają?

 

Używam takiej samej pompy od 2lat do pompowania wrzącej brzeczki i sprawuje się dobrze. W opisie mojej pompy było "Food grade" i temp. pompow. cieczy do 100°C. Mogę ją polecić bo i wydajność i wys. podnoszenia też ma dobrą, 10 l brzeczki na wys ok. 1 m. to tylko chwila. Z tego co pamiętam to opis na aliexpress był w miarę rzetelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam czasem gdy zle umyje pompke to jest problem z uruchomieniem wystarczy ja dobrze wyczyscic i bedzie dzialać. Do niej polecam regulator napiecia aby zamiast zaworem dlawic ja poprzez zmniejszanie napiecia bo przy 24V dosc mocno pompuje i za duzy przepływ jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, myszarafa napisał:

Do niej polecam regulator napiecia aby zamiast zaworem dlawic ja poprzez zmniejszanie napiecia bo przy 24V dosc mocno pompuje i za duzy przepływ jak dla mnie.

Ta z linku, który podrzuciłem już jest na 12V, przez co też powinna być łatwiejsza w zastosowaniu.

 

Ktoś z Was rozbierał tą pompę i wie na jakiej zasadzie ona działa i z jakich materiałów jest zbudowana? Interesuje mnie, czy mogę przepuszczać przez nią gorącą brzeczkę, w szczególności o temp. bliskiej 99°C gdy będę przepompowywał przez chłodnicę.

Raczej nie jest to pompa magnetyczna?

Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Szukam pompki do CIP, nie wiem czy ciśnienie 6.5 L/Min wystarczy. 

Moza prosić o opinię? :) CIP będzie tylko dezynfekował, więc ma tylko ochlapywać wnętrze fermentora. 

Patrząc na ten filmik wygląda jakby dawało radę.

 

Edytowane przez goldi_WRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, goldi_WRO napisał:

Szukam pompki do CIP, nie wiem czy ciśnienie 6.5 L/Min wystarczy. 

Moza prosić o opinię? :) CIP będzie tylko dezynfekował, więc ma tylko ochlapywać wnętrze fermentora. 

Patrząc na ten filmik wygląda jakby dawało radę.

 

 

Wszystko zależy też od wysokości podnoszenia, taka zwykła od pralki fajnie pompuje do wysokości 1m, a 1,5 m ma już problem z siłą. Więc jak chcesz żeby dobrze rozchlapywało w środku tanka, to szukałbym czegoś mocniejszego. Chyba że pompa będzie w miarę blisko kulki CIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 16:52, vettis napisał:

 

Wszystko zależy też od wysokości podnoszenia, taka zwykła od pralki fajnie pompuje do wysokości 1m, a 1,5 m ma już problem z siłą. Więc jak chcesz żeby dobrze rozchlapywało w środku tanka, to szukałbym czegoś mocniejszego. Chyba że pompa będzie w miarę blisko kulki CIP.

 

Wysokość podnoszenia to jakieś 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey witam mam taka pompkę jak na zdjęciu i mam problem. Problem powstaje nie zawsze ale co drugą warke. Po prostu pompka staje i nie rusza. po rozkręceniu nadal nie kreci, dopiero później po jakimś czasie ona działa. Tylko teraz po wczorajszej warce działa jakby wolniej. czy ktoś posiada taka pompkę i korzystał i miał podobny problem.

POZDRAWIAM

pompka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, potrzepywałbym porady. Poszukuję sensownej pompy, tzn. by nie wymieniać jej po 3 warkach, by wysokość podnoszenia wynosiła min. 1,5m. Ogólnie by była solidna.

Z racji, że zakupy z ali nie obywają już się bez konieczności dopłaty Vatu szukam czegoś na miejscu. Wiadomo najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie nierdzewni. 

Szukając czegoś sensownego trafiłem na pompę Fotton FT5 - do instalacji solarnych. 

 

*Napięcie: standard 12V DC, zakres napięciowy 9-19V (dla paneli PV Uoc max 24V)

*Prąd nominalny przy zasilaniu standard.: ok 1,25A

*Przepływ maksymalny: do 11 l/min,

*Maksymalne ciśnienie systemu: 10bar

*Maksymalna temperatura czynnika: 110st C

*Minimalny pobór mocy do pracy i startu:ok 2-3W!

*Niski poziom hałasu: 45dB z 1metra

*Przyłącza: mosiądz GZ 1/2"

Wszystko fajnie tylko ten mosiądz na złączach. Cena ok 260 zeta. 

Może ktoś z koleżanek/kolegów polecić coś lepszego w tym budżecie?

 

 

fotton.png

Edytowane przez gonzo5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowuje swój domowy browar i zastanawiam się nad kupnem tej pompy https://browamator.pl/pompa-grifo-g20-0-5-km-stal-nierdzewna,3,13,3935  rozbudowanej w domu o przekaźnik do sterowaniem mocy.  Chciałbym jej użyć do przepompowywania zacieru, chłodzenia brzęczki, rozlewania i właściwie wszystkiego. Czy ktoś ma i może powiedzieć jak się sprawdza? Czy ktoś próbował pompować zacier? Moc pompy jest dość spora więc zakładam że powinna dać radę przepchać piwo przez filtry żeby pozbyć się resztek chmielu po chmieleniu na zimno. Jeśli ktoś ma jakiś inny model (tańszy) który nadał by się do tego to byłbym wdzięczny za link. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jedno głupie pytanie. Po co kupować Ferrari do ciągnięcia naczep zamiast ciągnika siodłowego? To samo do lakierników, uparcie używających szlifierek stolarskich. Cena ta sama, moc ta sama a sprzęt dedykowany jest przynajmniej konstrukcyjnie przystosowany do zadania. Taki wstęp dla ponownie poszukujących pompy z nowych dziedzin.

 

@orim O zacierze zapomnij przy pompie o tej konstrukcji. Odśrodkowe nie są przystosowane do pompowania "gęstego", no chyba że 3kw pompa do szamba - też występuje w opcji nierdzewnej, koszt chyba z 1000zł, trzy fazy. U mnie od dawna sprawuje się  znana i lubiana aliekspresowa pompa nierdzewna https://www.aliexpress.com/item/760066872.html.  Brat teraz używa browaru, a on jest z mechaniki "włącz i zapomnij". Kilkadziesiąt warek po 3h pracy pompy (zacierane i warzenie) i działa. Pompę mam tak wpiętą że w zależności jakie zawory otworzę, mogę przepompować gorącą wodę z kadzi warzelnej do bufora, recyrkulować brzeczkę w kadzi zaciernej, przepompowywać do kadzi warzelnej, recyrkulować w warzelnej, nawet zawrócić do zaciernej np. przy zacieraniu mocarzy brzeczką. Jedna pompa spokojnie obsługuje całego RIMS-a. Chmieliny i osady białkowe pompuje bez zająknięcia.

 

@gonzo 1. Jaki VAT? Spoza EU? W tej cenie ta sama propozycja co dla kol. orim. A jeśli chcesz mały pobór prądu i może być plastikowy korpus, to ta: https://pl.aliexpress.com/item/32810449692.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.16702e0eW4UdYd.  Widziałem ją na żywo w konstrukcji RIMS kol. Jac007, pracowała tam od lat. Do siebie kupiłem nierdzewną ze względu na solidność korpusu (stal). Dla tych co się dziwią po zakupie - ze stali nierdzewnej jest w niej korpus z gwintami. Łopatki, i część korpusu stanowiąca czoło silnika, są z tworzyw sztucznych. Pompa potrafi zassać tak, że młoto zbetonuje. Dławi się ją zaworem na wylocie. Możesz trochę przyciąć napięciem ale więcej z tym zabawy niż to warte. Na półtora metra podnosi przy wężach 16 i 12mm.

Po co Ci pompa superniskiej mocy? Co to wniesie? 2W vs 23W to oczywiście aż 10x więcej, ale powtarzam pytanie - co to wniesie, przy ogólnym poborze energii przez browar? 2-3h pracy pompy 20 watów mocniejszej, sorry, pomijable.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.