Skocz do zawartości

pompa do piwa


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie majora jak najbardziej jest na miejscu. Wszędzie podają średnicą dla 1/2cala 20mm, więc skąd pewność czy te 0,3mm nie będzie za dużo?

Mi na pytanie o to czy średnica będzie 1/2 cala nie odpowiedział Chińczyk, a pytałem go 3 razy ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, w rurach calowych wymiary podaje się wewnątrz, a rozmiary gwintu wynikają z norm

Żeby było "łatwiej" http://www.normapress.pl/tabela-identyfikacji-gwintow,aid9

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwie pompki Iwaki MD10. :)

Mam trzy pytania:

 

1. Jak podłączyć styki? Który to uziemienie? ten z opisem "G"? - mniemam z angielskiego - ground. Pozostałe dwa bez znaczenia nie? ;)

DSC 0560

2. Pompy są na 100V. Kupiłem przetwornice 110V - powinno działać nie? :)

3. Czy starczy wyczyszczenie gorącym roztworem sody kaustycznej w zamknietym obiegu, przez jakies 10-20min? 

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwie pompki Iwaki MD10. :)

Mam trzy pytania:

 

1. Jak podłączyć styki? Który to uziemienie? ten z opisem "G"? - mniemam z angielskiego - ground. Pozostałe dwa bez znaczenia nie? ;)

 

2. Pompy są na 100V. Kupiłem przetwornice 110V - powinno działać nie? :)

3. Czy starczy wyczyszczenie gorącym roztworem sody kaustycznej w zamknietym obiegu, przez jakies 10-20min? 

1.  uziom ( żółty z zielonym paskiem ) co oznacza w twoim przypadku "G"   tylko autor  który to oznaczał   wie

zwykle czarny faza , niebieski neutral . Jak umiesz posługiwać się miernikiem to wyłapiesz który uziom i wisi na obudowie . 

 

2. powinno , jak starczy mocy . Mogłeś zastosować zwykły banalny transformator 230/110v .

3 po czyszczeniu trzeba dezynfekować

Jak masz nie nowe te pompy to spróbuj rozebrać i zobaczyć co tam żyję , może jakieś korniki czy myszy po norach siedzą . :cool:

Bywają różne niespodzianki . Zwłaszcza z uszczelkami i pod nimi .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra miernik fajna rzecz. Powertowałem troche czeluście internetu i dowiedziałem się, że mam w mierniku cos takiego jak "brzęczyk". :)

 

Sprawdziłem i obudowa z zielonym kablem tworzy obwód zamkniety - mam uziemienie. :D

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie w sprawie pomp.

Jaka jest żywotność tych pomp pompa 1 i pompa 2  czy po kilkudziesięciu warkach się nie zepsują ? 

 

A do zasilania się nada taki zasilacz ? http://allegro.pl/zasilacz-z-regulacja-1000-ma-3v-12v-uniwersalny-i5646048694.htmlma regulacje co zmniejszy wydajność pompy. (podczas wysładzania by się przydało ) Czy lepiej podłączyć zasilacz 12v i przepływ brzeczki regulować kranem. Ponieważ na długo metę silniczek od pompy nie wytrzyma małego napięcia (V) 

 

A te pompy naprawdę podniosą brzeczkę na 3m do góry?

 

A którą kupić ?  To jasna można rozebrać (korpus rozkręcić) i wyczyścić. Na razie potrzebna do pompowania brzeczki przy wysładzaniu.

A do systemów HERMS się nadadzą ? Czy są słabe ?

 

Edit

Bym zapomniał się spytać A czy podczas wysładzania i przepompowywania pompami tymi to brzeczka się nie napowietrza ? 

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą drugą wersję tylko na 24V i powiem że daje nawet nieźle tylko na co mi 6szt, trzeba będzie upłynnić.

Odnośnie niskiego napięcia może dojść do skutku że pompa przy niskim V nie będzie się kręciła i spali się wirnik.

Sterownik można by jakiś zmajstrować, ostatnio badałem moją wersję zasilaczem laboratoryjnym i stwierdzam że min 12V max 24V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze myślałem jak pompa dostanie niskie napięcie i do tego dojdzie obciążenie (pompowanie płynu) to silnik się spali.  Ale zawsze można trochę napięcie zmniejszyć a reszto na zaworze ustawić i zmniejszymy ryzyko napowietrzania brzeczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą z linka, jest bardzo mocna może nawet za mocna, przy większych warkach używam ją do przepompowania brzeczki do fermentorów po warzeniu.

Przez duże ciśnienie wypływająca z węża brzeczka idealnie się napowietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą z linka, jest bardzo mocna może nawet za mocna, przy większych warkach używam ją do przepompowania brzeczki do fermentorów po warzeniu.

Przez duże ciśnienie wypływająca z węża brzeczka idealnie się napowietrza.

Ale dokładnie do czego jej używasz ?tylko do przepompowywania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie pomp.

Jaka jest żywotność tych pomp pompa 1 i pompa 2  czy po kilkudziesięciu warkach się nie zepsują ? 

 

A do zasilania się nada taki zasilacz ? http://allegro.pl/zasilacz-z-regulacja-1000-ma-3v-12v-uniwersalny-i5646048694.htmlma regulacje co zmniejszy wydajność pompy. (podczas wysładzania by się przydało ) Czy lepiej podłączyć zasilacz 12v i przepływ brzeczki regulować kranem. Ponieważ na długo metę silniczek od pompy nie wytrzyma małego napięcia (V) 

 

A te pompy naprawdę podniosą brzeczkę na 3m do góry?

 

A którą kupić ?  To jasna można rozebrać (korpus rozkręcić) i wyczyścić. Na razie potrzebna do pompowania brzeczki przy wysładzaniu.

A do systemów HERMS się nadadzą ? Czy są słabe ?

 

Edit

Bym zapomniał się spytać A czy podczas wysładzania i przepompowywania pompami tymi to brzeczka się nie napowietrza ? 

mam pompę nr 2 ,dławiłem ją na odpływie a teraz mam taki sam zasilacz jaki podałeś w linku

Na najniższym napięciu nie rusza -trzeba ją uruchomić minimum na 7,5 lub 9 volt a potem można zmniejszyć-na 4,5V leci ok 1L/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.